Güçlenerek

Büyüyoruz...

Tüm dünyada, April kuruluşlarının sunduğu poliçelere sahip olan herkes, güvenilir ellerde olduklarını biliyor...

Biz Kimiz ? April Genç Sigorta

Neden burada olduğunuzu bilen kişileriz

Malvarlığınızı, kariyerinizi, sevdiklerinizin geleceğini güvence altına almak istediğinizi biliyoruz. Yirmi yılı aşkın bir deneyimimiz var ve global düzeyde tanınan bir firmayız. Size “sigorta paketi” değil, güvence ve huzur sunuyoruz. Mümkün olan en iyi teklifleri almanızı sağlıyor ve sadece sorun çıkmadan önce değil, çıktıktan sonra da yanınızda duruyoruz. Sigorta işinde güvenin her şeyden önce geldiğinin farkındayız - size ilk olarak bunu sağlıyor, “muhatap bulma” derdine son veriyoruz.

Malvarlığınızı, kariyerinizi, sevdiklerinizin geleceğini güvence altına almak istediğinizi biliyoruz. Yirmi yılı aşkın bir deneyimimiz var ve global düzeyde tanınan bir firmayız. Size “sigorta paketi” değil, güvence ve huzur sunuyoruz. Mümkün olan en iyi teklifleri almanızı sağlıyor ve sadece sorun çıkmadan önce değil, çıktıktan sonra da yanınızda duruyoruz. Sigorta işinde güvenin her şeyden önce geldiğinin farkındayız - size ilk olarak bunu sağlıyor, “muhatap bulma” derdine son veriyoruz.

Misyonumuz

Kendimizi “Yalın, Anlaşılır ve İlgili Sigortacı” olarak tanımlıyoruz ve bu sayede amacımız 2’ye ayrılıyor:
  • Müşterilerimiz için;
    İnsanların ihtiyaçları olan sigorta ürünlerini “basit ve anlaşılır” bir şekilde satın alabilmeleri için çalışıyoruz
  • Sigorta Sektörü için;
    Sigorta Profesyonellerinin kazançlarını ve değerlerini bağımsızlıklarından ödün vermeden arttırmaları için pazar, araç ve kaynak sağlamaktır.

Sayılarla April Genç Sigorta

  • Kurumsal ve Bireysel
    Müşteri
  • Çalışan Personel
  • Uzman Broker
  • Sigorta Şirketi
  • Ofis
  • Şehirde Faaliyet
  • Farklı Dağıtım
    Kanalı

Tarihlerle Biz

April Genç Sigorta Ailesi

Bizimle Çalışmak

İşe ihtiyaçlarınızı belirleyerek başlarız. Güvence altına almak istediğiniz şey nedir? Bu husus ortaya çıktıktan sonra, size özel en iyi teklifleri sıralarız. Sigorta firmaları arasında tek tek dolaşmaya ve en uygun koşulları bulmaya çalışmanıza gerek yok, bunu biz sizin için yaparız. Piyasadaki en uygun fiyatı bulduktan sonra, taksitlerle ödemenizi sağlarız. Poliçenizi adresinize dek ücretsiz olarak gönderir, size düzenli hatırlatmalar yaparız. Hasar sürecinde yanınızda olur, tüm sorularınızı cevaplar ve size destek olmaya devam ederiz. Çağrı merkezimizde çalışan herkes özel eğitimden geçmiştir ve tüm sorularınızı yanıtlayacak yeterliliktedir. Kısacası, aklınızda hiçbir soru işareti kalmamasını sağlarız. Halen ikna olmadınız mı? O zaman, 30 gün içerisinde paranızı iade ederiz – soru sormayız.

Yaptığımız işe bu kadar güveniyoruz.

İş

Modelimiz

Detaylı Bilgi

Neden Sigorta Yaptırmalısınız?

Sigorta hizmetinin geçmişi, M.Ö. 1800’lü yıllara dek uzanmaktadır. Babil hükümdarı Hammurabi, kayıtlara geçmiş ilk sigorta çeşidini düzenlemiş, antik Yunan medeniyetleri de bunların sayısını ve kapsamlarını artırmıştır. Bu durum, tarihin her döneminde insanoğlunun hayatını, sağlığını, malvarlığını ve sevdiklerinin geleceğini güvence altına alma ihtiyacından kaynaklanır. Hayatın bizler için hazırladığı sürprizleri önceden tahmin etmek mümkün değildir, ancak sonuçlarını ve etkilerini kontrol altına almak mümkündür. Sigorta, işte bunu sağlar. Olası zararları tazmin etmek için kullanılan bu mali yöntem, aslına kolektif bir ortaklıktır. Aynı riskleri taşıyan insanlar bir araya gelerek maddi güçlerini birleştirmekte ve yardımlaşmaktadır.

Bir araya gelen kişi sayısı arttıkça, sigortanın faydaları da artacaktır. Zira bu sayede teminat için gerekli ödemelerin miktarı düşecek ve en büyük riskler dahi tazmin edilebilir hale gelecektir. Bu nedenle, her sigorta firması daha fazla sayıda kişiyi kendi bünyesinde toplamaya çalışmakta ve aynı şekilde birbirinden farklı teklifler sunmaktadır. Ancak sigorta yapmak isteyen bir kişinin, tüm bu teklifleri takip edebilmesi ve en iyisini seçmesi, çoğunlukla mümkün olmamaktadır. Bu nedenle, özellikle ülkemizde, bir sigorta firmasını seçmek genellikle tanıdık ve akraba tavsiyesiyle gerçekleşmektedir. Bu durum da, ne yazık ki çoğunlukla olumsuz sonuçlanmaktadır.

Sigorta Şirketi Nasıl Seçilir?

Genç Sigorta işte bu noktada devreye girmekte ve gerek sigorta türünüzü, gerekse de sigorta şirketinizi tercih ederken profesyonel yardım almanızı sağlamaktadır. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan sigorta brokerlığı hizmeti, sigorta müşterileri ile sigorta şirketleri arasında bir köprü görevini üstlenmektedir. Sigorta aracıları, müşterilerini riskler ve bunlara en uygun çözümler hakkında bilgilendirir. Prim ödemelerini, hasar ödemelerini ve poliçe yenilenmelerini takip eder, gerektiğinde hatırlatmada bulunur. Aynı şekilde, tüm sigorta firmalarının tekliflerini bir araya getirerek size özel en uygun tekliflere kolayca ulaşmanızı sağlar.

Genç Sigorta, bu görevi on yıllardan bu yana layıkıyla yerine getirmektedir. Türkiye’deki en seçkin ve en profesyonel sigorta aracılığı hizmetini sunan firmamız, dünyanın en büyük sigorta brokerı olan April Group ile ortaklık kurarak, global düzeyde ve 37 farklı ülkede hizmet almanızı sağlamaktadır. 200 kişiyi aşkın uzman ve profesyonel kadromuz, 40.000 kişiden fazla kurumsal ve bireysel müşteriye hizmet sunmaktadır. Hayat sigortası, bireysel emeklilik sigortası, sağlık sigortası ve trafik sigortası gibi bireysel sigorta türleri kadar, nakliyat sigortası, mesleki sorumluluk sigortası ve işyeri sigortası gibi kurumsal sigorta türleri de portföyümüzde yer almaktadır. Sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip eden Genç Sigorta, daima en hızlı, en kaliteli hizmeti almanızı sağlamakta ve sizin çıkarlarınızı, yine sizin adınıza gözetmektedir.

Hızlı, Profesyonel ve Kişisel Hizmet

Uzman müşteri temsilcilerimiz, tercih ettiğiniz sigorta türüne göre sadece üç dakika içinde yirmi farklı sigorta şirketinden sizin için teklif toplamaktadır. Bu sayede, tek seferde onlarca teklifi görebilmeniz ve %45’e varan fiyat avantajı elde etmeniz mümkün olmaktadır. Bazı özel sigorta çeşitlerimizin tüm işlemlerini online şekilde ve saniyeler içinde tamamlayıp, poliçenizi çıktı olarak almanız mümkündür. Bu sayede, kulaktan dolma bilgilerle seçim yapmanız ve poliçe işlemleri için saatlerinizi harcamanız engellenmektedir. Uzman kadromuz, sigorta işlemleriniz tamamlandıktan sonra da size hizmet etmeye devam etmekte ve gerek poliçe yenileme zamanlarınızı hatırlatmakta, gerekse de hasar zamanı yardım sunmaktadır. Taksit ile ödeme seçeneğimiz, hangi sigorta türünü seçerseniz seçin bütçenizin üzerine çıkmanızı engellemekte ve ulaşılabilir fiyatlara sigorta sahibi olmanızı sağlamaktadır. Sağlığınızı, hayatınızı, malvarlığınızı ve sevdiklerinizin geleceğini gelin birlikte koruyalım – Genç Sigorta, hayatın tüm sürprizlerine karşı hazırdır.