SEYAHAT SAĞLIK Sigortası

 • ✓ 2 dakikada formu doldurun,
 • ✓ 30.000 EUR Teminatlı,
 • ✓ Vize işlemlerinde geçerli
 • ✓ İngilizce ve Türkçe versiyonları ile anında çıktı alabileceğiniz
 • ✓ Seyahat Poliçenizi satın alabilirsiniz.

Vize İşlemleriniz için Seyahat Sigortanızı Hemen Alın!

Size uygun teklifleri görebilmeniz için bilgilerinizi doğru giriniz. Bilgileriniz paylaşılmayacaktır.

Vize İşlemleriniz için Seyahat Sigortanızı Hemen Alın!

Size uygun teklifleri görebilmeniz için bilgilerinizi doğru giriniz. Bilgileriniz paylaşılmayacaktır.

Çalıştığımız Sigorta Şirketleri
Seyahat sağlık sigortası yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde meydana gelebilecek hastalık, alerjik durumlar, kaza, valiz – eşya kaybı gibi talihsiz durumları güvence alan sigorta türlerinden biridir. Seyahat sağlık sigortası özellikle yurtdışı gezilerinde tercih edilmektedir. Avrupa’ya yapılacak gezilerde vize işlemleri sırasında önkoşul olarak yer alan sağlık sigortası genelde Schengen vizesi olarak bilinmektedir. Schengen üyesi ülkelerin bir zorunluluk olarak vize koşulları arasında seyahat sigortası yer almaktadır. Sigortanın amacı, yurtdışı gezisi süresince oluşabilecek sağlık problemlerini güvence altına almak, ekstra masraflardan korumaktır. Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir gezinin anahtarı olan seyahat sigortası yurtdışına çıkış yapıldığı an başlayıp tekrar ülkeye giriş yapıldığı ana kadar geçerli olmaktadır. Yurtiçi seyahat sigortaları ise poliçe sözleşmesinde yer alan başlangıç ve bitiş tarihlerine göre değerlendirilmektedir. Kronik hastalığı olanlar, hava değişikliği nedeniyle sorunlar yaşayanlar veya denizaşırı uzun bir yolculuk sonrası uyku düzeni bozulan kişilerin sıklıkla uzman desteği alması sağlık sigortası kapsamında yer almaktadır. Özellikle çocuk yolcular için hava değişiminden ötürü meydana gelen alerjik reaksiyonlar sağlık sigortasını elzem kılmakta, aileler için ekstra masraf ve ödeme çıkmasını engellemektedir.

Seyahat Sağlık Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Seyahat sağlık sigortası yurtiçi ve yurtdışı gezilerinin keyifli geçmesini sağlamaktadır. Sağlık sorunu yaşandığı takdirde en gelişmiş hastane ve tedavi merkezlerinde uzman doktorlar tarafından muayene gerçekleşmekte, ilaç takviyesi veya hastaneye yatışı gerçekleştirilmektedir. Ne zaman ne olacağı belli olmadığından büyük hayallerle düzenlenen tatilin, gezinin küçük sağlık problemleri yüzünden bozulması ekstra masraf çıkartıp gezi bütçesini azaltması tercih edilen bir durum değildir. Bu nedenle kişiler yurtiçi geziler dâhil olmak üzere kısa süreli de olsa tüm seyahatleri için sağlık sigortası yaptırmalıdır. Çok cazip makul ücretlerle satın alınan sağlık sigortası, kişilerin huzurlu bir tatil geçirmesini sağlamaktadır. Sigorta yaptırmak isteyen kişiler için uçak bileti alırken dahi sigorta yaptırma imkânı sunulmaktadır. Uçak biletine yapılacak olan ek bir ücret ile seyahat süresince sağlık giderleri sigorta kapsamında değerlendirilir. Seyahatin uzaması durumunda sigorta da ek prim ödenerek uzatılmaktadır. Seyahat sigortası aynı zamanda bagaj kayıplarının, kayıp eşyaların bulunmasına yönelik teminatları da içermektedir.
Ziyaret edilen şehir ve ülkelerde kişilerin başına gelebilecek tüm sağlık problemleri, vefat dâhil olmak üzere seyahat sağlık sigortası kapsamında değerlendirilmektedir. Vize başvurusunda ülkelerin şart olarak sunduğu sigorta, yolculuk esnasında, gezi esnasında meydana gelebilecek problemlerin çözülmesine yönelik kişiyi güvence altına alan bir sigortadır. Uygun fiyat ve kolay satın alma seçeneğiyle uçak bileti alırken dahi yapılabilecek olan seyahat sağlık sigortası güvenilir bir yolculuk keyfi için önerilmektedir.

Seyahat sağlık sigortası, sık yolculuk yapan, iş gezileri için yurtdışına çıkan, egzotik coğrafyalarda gezmeyi seven, yeni lezzetler peşinde dünya mutfağı keşfine çıkan kişiler tarafından özellikle satın alınmalıdır. Zira merak ve büyük bir istekle yenilen yöresel bir yemek, alışık olmayan bünyede mide rahatsızlığından alerjiye kadar birçok soruna sebep olabilmektedir. Böyle durumlarda hastaneye gidildiğinde yüksek ücretlerle karşılaşmak istemeyen kişiler için seyahat sigortası kurtarıcı niteliğinde görev almaktadır. Bilinmedik bir ülkede sağlık problemiyle ortada kalmak sigorta yaptırmayan kişilerin başına sık gelen talihsiz olaylar arasında yer almaktadır. Cüzi ücretlerle satın alınan sigorta ile yüksek ücretler ödemekten kurtulmak, üstelik modern hastanelerde tedavi görmek mümkündür.

Evcil Hayvanlar için Seyahat Sağlık Sigortası Var mı?

Evcil hayvan besleyen kişiler için büyük problem olan seyahatler, özellikle yurtdışına çıkışlarda kişiler için zahmetli olmaktadır. Kedi – köpek – kuş gibi hayvanların yolculuğu, beslenme düzeni ve olası sağlık problemleri uçuş ekibi ve hayvan sahiplerini zor durumda bırakmaktadır. Seyahat sağlık sigortası kapsamında tüm olasılıkları güvence altına alan kişiler, aynı güvenceyi evcil hayvanları için de satın alabilmektedir. Evcil hayvanlara özel pati sigortası, yolculuk ve sonrasında tüm veteriner ihtiyaçlarını güvence altına almaktadır. Kayıp arama ilanı, evcil hayvanın ölümü halinde güvenilir bir yolculukla dönüşünün sağlanması, veteriner klinik hizmeti dâhil olmak üzere birçok içeriğe sahip poliçeler, evcil hayvanların yurtdışı seyahatlerini kolaylaştırmaktadır.

Yasal düzenlemelerle desteklenen evcil hayvan sigortaları, hayvanların güvenilir ve şefkatli bir yolculuk yapmasını sağlamaktadır. Transfer sürecinde ihtiyaç duyulan tıbbi desteğin sağlanması, yapılması gereken aşılar ve sağlık taraması yasal mevzuatlarla desteklenmiş, sigortalar ile uygulanabilir hale gelmiştir. Kişilerin ve evcil dostlarının sağlıklı bir yolculuk geçirmesi için sigorta şirketleri, kapsamlı sigorta hizmetleri sunmaktadır.
Seyahat sağlık sigortası her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen, yolculuğu güvence altına alan sigorta türlerinden biridir. Sigorta şirketleri sık yolculuk yapan kişilerin bu sigortadan faydalanmasını önermektedir. Zira sağlık sigortası, kişileri olası hastalıklardan ve eşya kayıplarından korumaktadır. Seyahat sigortası yurtiçi yolculuklar için yapılacağı gibi yurtdışı seyahatleri için de yapılmaktadır. Bu tür sigortalar genel anlamda yurtdışına giderken yapılmaktadır. Avrupa ülkeleri vize şartları arasında seyahat sağlık sigortasına yer vermektedir. Sigorta kapsamında ziyaret edilen şehirde, ülkede yaşanılan küçük veya büyük sağlık problemleri dâhilinde istenilen hastaneye gitme imkânı bulunmaktadır.

İlk kez gidilen bir ülkede yenilen bir yemek veya hava değişikliği gibi etkenler kişilerin beklenmedik şekilde sağlık problemleri yaşamasına sebep olmaktadır. Kişinin ne zaman nasıl hastalanacağı belli olmayacağı gibi ne tür bir tedaviye ihtiyaç duyacağı da bilinmemektedir. Ayakta tedavi gerektiren basit bir hastalık veya uzun süreli doktor gözetiminde kalınması gerekilen bir hastalık da olabilir. Bu tarz durumlarda kötü bir durumla karşılaşmamak için, hazırlıklı olmakta fayda bulunmaktadır. Seyahat sağlık sigortası tüm olasılıklar düşünülerek uzman personeller tarafından özenle hazırlanarak kişilerin yolculuğunu garanti altına almaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortasının Faydaları

Vize almanın önkoşullarından biri olan ve vize almayı büyük oranda kolaylaştıran seyahat sağlık sigortası, yolculuk esnasında karşılaşılacak tüm kötü sürprizlere karşı tedbir sağlarken aynı zamanda ek masrafların çıkmasını önlemektedir. Sigorta süresi yurtdışına çıkıldığı an başlayıp ülkeye geri dönüş yapıldığı an sona ermektedir. Yurtdışı seyahatlerde sadece ziyaret süresi boyunca sigorta primi ödenmektedir. Yurtiçi seyahatlerde ise poliçenin başlangıç ve bitiş tarihi sözleşmeye bağlı olarak düzenlenmektedir. Yurtdışı gezilerinde büyük kolaylıklar sağlayan, sigorta sahibine ve yakınlarına güvence sunan sağlık sigortası, tedavi masraflarından cenaze nakil masraflarına kadar birçok detayın düşünülerek hazırlandığı sigorta türüdür. Sigorta, güvenli bir yolculuğun, sağlıklı bir ülke ve şehir ziyaretinin en önemli noktasıdır. Çok önceden planlanan bir gezinin sağlık problemleriyle bozulup, ek masraflara sebep olması gezi bütçesinde olumsuz değişikliklere sebep olmasını engelleyen sağlık sigortası, kişinin kayıp valizlerinin bulunmasından hastane tedavisine kadar geniş bir güvence sunmaktadır. Sigorta şirketlerinin her geçen gün iyileştirdiği daha modern bir içerikle sunduğu seyahat sigortaları kişileri güvenli yolculuk keyfi yaşatmaktadır.
Seyahat sigortası teminatları ödenecek prim ve içerikte yer alacak hizmetler ile sınırlanmaktadır. Teminatlar, sigorta türlerine, poliçe içeriklerine göre farklılıklar göstermektedir. Tamamen kişilerin inisiyatifine bağlı olan sigortanın prim ücretlerini ve para limitlerini belirlemek mümkündür. Seyahatin süresine göre düzenlenebilen sigortalar, ziyaret süresine göre uzatılabilmekte veya erken bitirilebilmektedir. Seyahat sigortası yaptırırken ihtiyaçlar ve ihtimaller göz önünde bulundurularak sigorta düzenlenebilmektedir. Seyahat sigortasının teminatları şöyle düzenlenmektedir:
Acil İlaç Temini: Sigortalı olan kişinin acil ilaç ihtiyacı gitmiş olduğu şehirde veya ülkede bulunmaması halinde doktoru tarafından yazılıp sigorta kapsamında kişiye ulaştırılmaktadır.
Sağlık Problemleri Nedeniyle Uzatılan Konaklama Giderleri: Sigorta sahibi kişi gittiği ülkede hastalanması ve sonucunda konaklama süresinin uzaması doktor kontrolüyle belgelendiği takdirde kişinin mecburiyetten doğan konaklama giderleri sigorta dâhilinde karşılanmaktadır.
Vefat Sebebiyle Acil Geri Dönüş Giderleri: Seyahat halinde olan sigortalı, aile yakınından birini kaybetmesi durumunda acil olan bu durum sigorta kapsamında değerlendirilmekte ve dönüş masrafları karşılanmaktadır.
Seyahat Esnasında Yaralanma - Hastalanma Giderleri: Sigortalı kişi seyahat süresince hastalanma, yaralanma veya herhangi bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyması halinde ambulans ve hastane giderleri sigorta tarafından karşılanmaktadır.
Seyahat Esnasında Vefat – Cenaze Nakil giderleri: Sigortalı kişinin seyahat halindeyken vefat etmesi durumunda cenaze nakil işlemleri ve nakil işlemine eşlik eden yakınların geri dönüş masrafları ve tüm giderler teminat kapsamında karşılanmaktadır.

Seyahat Sigortasını Yaptırmak Neden Bu Kadar Önemli?

Seyahat sigortası yaptırmak önemlidir çünkü yeni yerler keşfetmek, yeni insanlarla tanışmak ve yeni lezzetler tatmak hayata keyif katan anlardan biridir. Tüm bu güzel anların sorunsuzca yaşanması, tatsız sürprizlerle bozulmaması için seyahat sigortası yaptırmak gerekmektedir. İlk defa gidilen bir ülkede yaşanabilecek en küçük bir sağlık probleminde dahi yardım isteyecek biri olmadan kendi işini kendi halletmek zorunda olan kişiler için seyahat sağlık sigortası büyük önem arz etmektedir. Olmadık durumlarda çıkacak ek sağlık giderleri gezi bütçesini zorlayabilir, yabancı bir ülkede maddi sorunlar yaşanılmasına sebebiyet verebilir. Bu tarz durumlar yaşamamak ve her durumu güvence altına almak için sigorta yaptırmak büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sigorta şirketleri, geniş teminat içerikleri ve uygun sigorta seçenekleriyle güvenli yolculuklar yaşanmasını sağlamaktadır.
Seyahat sigortası poliçe genel şartları her sigorta şirketinde aynıdır zira kurallar devlet tarafından sınırlandırılmıştır. Özel şartlar ise her sigorta şirketinde farklılık göstermektedir. Sigorta satın alınırken ek olarak düzenlenmediği sürece seyahat sigortası tarafından karşılanmayan durumlar şöyledir:
 • Deprem, sel, heyelan, yanardağ patlaması gibi doğal afetlerden doğan zararlar,
 • Nükleer rizikolar,
 • Savaş veya savaş minvalinde ayaklanmalar, isyanlar, örgüt faaliyetleri ve bunlardan doğan zararlar,
 • Suç işlemek, cinayet işlemek veya bu tarz cezai işlemlere teşebbüs etmek,
 • Grevlere, işçi ayaklanmalarına, kavgalara dâhil olma,
 • Tehlike altında olan malları kurtarmak gibi sigortalının kendisini bilinçli olarak tehlikeli bir duruma maruz bırakmasından doğacak olan zararlar kapsam dışında tutulmaktadır.
Sigortayı düzenlerken kişinin sportif faaliyetlerine uygun poliçe hazırlaması mümkündür. Sportif faaliyetlerle ilgili özel olarak madde yoksa eğer, aşağıdaki haller de seyahat sigortası kapsamı dışında kalmaktadır:
 • Havada yolcu olmak haricinde başka bir amaç ve sıfat ile yolculuk yapma (paraşüt, serbest dalış uçuşları, planör uçuşları)
 • Motosiklet veya motor destekli bisiklet kullanmak,
 • Dağcılık, kar üzerinde yapılan sporlar (kayak, buz hokeyi vb.), polo, cirit oyunu, eskrim, basketbol, boks, futbol, yelken sporları ve güreş gibi sporlar ile tehlike içeren profesyonel spor hareketleri
 • Doğada vahşi hayvan avcılığı faaliyetleri, dağlarda avcılık, tehlikeli deniz avı gibi haller özel olarak poliçeye eklenmediği durumlarda kapsam dışında kalmaktadır.

Seyahat sigortası İstisnai Durumlar Nedir?

Seyahat sağlık sigortası yaşanma ihtimali olan hastalıkları, bagaj kayıplarını kapsam altına alırken bazı özel durumlarda istisnai durumlar bulunmaktadır. İstisnai haller şöyledir:
 • Protez, gözlük, işitme cihazı, kontakt lens vb suni organlar
 • Psikolojik rahatsızlıklar ve tedavileri
 • Sigortalı, lehtar veya başka bir şahsın hileli davranışları
 • Estetik tedaviler, aşılanma, bilinçli olarak doğumu sonlandırma
 • İntihar veya intihara teşebbüs, akıl hastalığı, doğum yapma
 • Salgın hastalıklar ve aşı sertifikası
 • Vize, pasaport, bilet gibi evrak eksiklikleri
Sigorta satın alınırken istisnai durumlar, kapsam dışı haller ve özel şartlar içeriği dikkatle okunmalı ve gerekiyorsa eklemeler veya çıkartmalar yapılarak kişiye uygun bir şekilde yeniden düzenlenmelidir. Sigorta süreleri genel olarak seyahat süresince düzenlenmektedir, kişi isterse bu süreyi seyahat süresini aşacak şekilde düzenleyebilmektedir.
Seyahatlerin sorunsuz ve huzurlu geçmesi için seyahat sigortası yaptırılmalıdır. Seyahat sigortası, ziyaret edilen şehir veya ülkelerde kişilerin yaşayabileceği sağlık problemlerini güvence altına alan, kayıp valiz, eşya gibi sorunların çözülmesinde yardımcı rol oynayan sigorta türüdür. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde yolculuğun tüm risklerini güvence altına almayı sağlayan sigorta, kişilerin sorunsuz seyahatler yaşamasını sağlamaktadır.

Sigorta ücretleri, primleri, süreleri ve kapsadığı hizmetler sigorta alınırken yapılacak olan ziyaretin süresine göre farklılık göstermektedir. Birçok ülke için vize şartlarından biri olan ve Vize Sigortası olarak anılan Seyahat Sigortasının fiyat belirleme kriterlerinden biri de yaş olmaktadır. 65 yaş ve altındaki kişiler için daha az ödeme koşulları bulunurken, 65 yaş ve üstü kişiler için risk ve ihtiyaçların çeşitlilik göstermesi sebebiyle daha yüksek ücretler bulunmaktadır. 65 yaş sınırı fiyat belirlemede önemli bir kriter olsa da seyahat – sağlık sigortası genelde kısa ve sınırlı süreler için yapıldığından ücret farkları aşırılık göstermemektedir. Sigortayı yaptırırken ziyaret süresi, gidilecek ülkenin vize şartları, ziyaretçi sayısı gibi detaylar ve teminatlar sigorta fiyatını belirlemektedir. Sigortanın başlangıç ve bitiş anı ülkeden çıkış ve giriş anıyla paralellik göstermektedir.

En Uygun Sigorta Nasıl - Nereden Alınır?

Seyahat sigortası yaptırırken bilinçli olmak, gidilecek ülkede yaşanabilecek olumsuzlukların değerlendirilmesinin yapılması, kişilerin mevcut hastalıklarının tıbbi ihtiyaç analizlerinin yapılması sigorta kapsamının uygun ücretlerle düzenlenmesini sağlamaktadır. Gidilecek olan ülkede, ihtiyaç duyulan güvencelerin belirlenmesi, sigorta şirketinin yurtdışında anlaşmalı olduğu hastane ve hizmet ağının genişliği gibi detaylar sigorta düzenlenirken öğrenildiği takdirde kişiler daha uygun sigorta seçeneklerinden faydalanabilmektedir.

Genç Sigorta personelleri, sadece birkaç dakika içerisinde onlarca teklifi bir araya getirerek en uygun fiyat seçeneklerini sunmaktadır. Sorunsuz bir yolculuk, sağlıklı bir seyahat ve en önemlisi ek masrafların olmadığı bir gezi için Genç Sigorta ekibi ile tanışarak uygun sigorta tekliflerini görmek mümkündür. Genç Sigorta, online sigorta satın alma seçenekleriyle mobil hizmet vermektedir. Yapılan sigorta, ev ve iş yerlerine postalanabilmektedir. Genç Sigorta bünyesinde yapılan seyahat sağlık sigortalarının çıktısı ile vize başvurusu yapılabilmektedir.
Seyahat sigortası, birçok ülkenin vize başvurusunda istediği zorunlu olarak yaptırılması gereken sigorta türlerinden biridir. Yurtdışına çıkarken tanışılan seyahat sigortasıyla ilgili pek çok bilinmeyen şey bulunmaktadır. Sigorta satın alırken, dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. İşte sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar:
 • Seyahat Sigortasının genel şartları devlet tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle tüm seyahat sigortalarının şartları ve şekil içeriği aynı özelliklere sahiptir.
 • El yazısıyla yazılmış poliçeler çoğu konsoloslukta kabul edilmediğinden poliçenin bilgisayarda düzenlenip çıktı şeklinde alınması gerekmektedir.
 • Mevcut özel sağlık sigortası sahibi kişiler bu sigorta yurtdışı için de geçerliyse poliçeyi İngilizceye çevirterek onaylatma şansına sahiptirler.
 • Yaptırılan seyahat sigortası kapsamında yurtdışında sigortadan faydalanmak gerektiğinde bu durumu 24 saat içinde sigorta şirketine bildirmek gerekmektedir. Bildirim yapılmaması halinde sigorta hizmeti ödemesi reddedilebilmektedir.
 • Seyahat sigortaları, seyahat süresince geçerlilik sağlamaktadır ancak bununla ilgili iki seçenek vardır: İlk seçenekte 100 günlük bir teminat ve seyahat başı 60 günlük sınır bulunur, ikinci seçenekte ise toplam süre limiti bulunmaz fakat seyahat başı 90 gün ile sınırlandırılır. Bu süreler bittiğinde hala seyahat halinde olunması halinde kişilerin hizmetin devamını sağlayabilmesi için ülkeye giriş yapması gerekmektedir.
 • Sigorta şirketinin yurtdışındaki anlaşmalı olduğu hastane ve tıbbi kuruluşların ağı kontrol edilmelidir. Hastane ağının yaygınlık göstermesi yolculuğun daha güvenli olmasını sağlamaktadır.
 • Poliçe imzalanmadan önce genel ve özel şartlar okunmalı, ek maddeler incelenmeli ve içerdiği tüm hizmetler detaylıca okunmalıdır. Aksi halde beklenmedik durumlarla karşılanabilmektedir.

Seyahat Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

18 ila 65 yaş arasındaki herkes seyahat sigortası yaptırabilmektedir. 18 yaşından küçükler için aileleriyle birlikte yaptırabilecekleri sigorta bulunuyorken 65 yaş üstü kişiler için biraz daha yüksek primlerle sigorta yaptırmak mümkün olmaktadır. 65 yaş üstü ve kişiler için riskler fazla olduğundan ötürü şirketler ekstra prim alarak sigorta hizmeti sunmaktadır. Yeni doğmuş, henüz yaşını doldurmamış bebekler de 18 yaşından küçük kişiler sınıfında vasisinin primleri ödemesi kaydıyla sigortadan yararlanabilmektedir. Seyahat sigortasıyla birlikte beden sağlığı ve bagaj güvenliği kontrol altına alınmaktadır.
Her sözleşme iki taraftan oluşur ve her iki tarafında yerine getirmekle yükümlü olduğu hususlar vardır. Seyahat sigortası kapsamında sigortalının yükümlülükleri şöyledir:
İhbarın Yapılması: Sigortalı kişi veya kişiler, olası riskin gerçekleştiği andan itibaren 5 (beş) iş günü içerisinde sigorta şirketine durumu yazılı bir şekilde bildirmekle yükümlüdür. Sigortalı kişi veya sigortalının durumu hakkında bilgi verecek olan yetkin kişi, yaşanılan kazanın (sağlık probleminin) yerini, tarihini, sebeplerini ve doktorun durumla ilgili görüşlerini bildiren rapor sonuçlarını sigorta şirketine belgelerle bildirmekle yükümlüdür.
Tedavi Başlangıcı ve Tedbirler: Oluşan kazanın veya sağlık probleminin ortadan kaldırılması için hemen tıbbi destek çağırılarak tedaviye başlanması ve sigortalı kişinin iyileşmesi için gerekli tedbir ortamının oluşturulması gerekmektedir. Sigorta şirketi, sigortaladığı kişinin sağlık durumuyla ilgili doktor kontrolleri yaptırma ve muayene ettirme hakkına sahiptir ve sigortalı kişi bu muayene işlemlerine izin vermek zorundadır. Sigortalı kişi, tedavi ve iyileşme aşamasında sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu doktorun tavsiyelerine ve tedavi önerilerine uymakla yükümlüdür.
Sigortalı kişi kasti bir şekilde doktor tavsiyelerine uymaz, tedaviye izin vermez ise poliçesinde yazılı olan hakları geçersiz kılınmaktadır. Sigortalının yükümlülüklerini yerine getirmediği hallerde kaza ve sağlık problemlerinin ağırlaşmasın halinde sigorta şirketi sorumluluk taşımamaktadır.
Belge Teslimi: sigortalı kişi veya kişiler; yaşanılan kaza veya sağlık probleminin sonuçlarını ve tazminatın tespiti için gerekli olan evrakları sigorta şirketine eksiksiz ve tam bir şekilde teslim etmek zorundadır. Aksi halde hak edilen tazminat alınamamaktadır.

Seyahat Sigortası Olan Kişi Vefat Ederse Tazminat Ödenir mi?

Seyahat sigortası, genel çerçevesi kişilerin seyahat esnasında yaşayabileceği hastalıkların tedavisi ve tedavi masraflarını karşılamaya yöneliktir. Sigorta alırken özel olarak bazı şartlar teminat listesine eklenebilmektedir. Standart seyahat sigortası çerçevesinde yer almayan vefat tazminatı, isteğe bağlı olarak ek teminat adı altında poliçeye eklenebilmektedir. Vefat teminatına ek olarak kalıcı sakatlık teminatı da ferdi kaza sigortası kapsamında düzenlenebilmektedir. Vefat teminatının varlığı halinde sigortalı kişi vefat ederse poliçede yer alan limitler sınırında belirlenen tazminat yine poliçede yer alan lehtara (tazminattan yararlanacak olan sigortalı yakını) ödeme yapılmaktadır. Sigorta şirketleri, sigortalının vefatı halinde cenaze nakil işlemleri giderlerini karşılamaktadır.
 • Her ay 50.000 Kişi
  Bizden Sigorta Karşılaştırıyor

Neden April Genç Sigorta?

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası, teknik olarak hem yurtiçi ve hem de yurtdışı seyahatlerinizde faydalanabileceğiniz bir sigorta türüdür. En basit haliyle, seyahat sırasında karşılaşabileceğiniz sağlık problemlerine karşı sizi güvence altına alır. Seyahat ederken bir kaza geçirir veya bir sağlık problemi yaşarsanız, seyahat sağlık sigortası muayene, tedavi ve bakım masraflarınızı karşılayacaktır. Uygulamada, bu sigorta türü çoğunlukla ve neredeyse daima, yurtdışı seyahatleri için kullanılmaktadır. Zira seyahat sigortası yaptırmış olmak, çoğu ülke için bir vize şartıdır. Nitekim vize için başvurmadan önce bu sigortayı yaptırmış olmanız, vize alma şansınızı önemli ölçüde artıracaktır. Avrupa Birliği üyesi bir ülkeye gidecekseniz de, 2004 yılından bu yana bu sigortayı yaptırmış olmak zorunlu tutulmaktadır.

Seyahat sağlık sigortası, bireysel nitelikte bir sigortadır ve pasaportla çıkış yaptığınız anda başlayıp, yine pasaportla giriş yaptığınız anda da sona erer. (Eğer yurt içi seyahatler için yaptırdıysanız, başlangıç ve bitiş tarihleri poliçenin üzerinde yazacaktır.) Seyahat sağlık sigortası teminatları, kanunla düzenlenmiş olup, şu şekildedir:

 • Ani rahatsızlık ve diğer hastalıklara ilişkin tıbbi tedavi,
 • Sigortalının ihtiyaç duyduğu tedavinin verilebileceği en yakın tedavi merkezine nakli,
 • Sigortalının taburcu olduktan sonra ikametgah adresine nakli,
 • Vefat eden sigortalının talep edilen adrese nakli.

Seyahat sağlık sigortası, standart ve zorunlu olarak bu teminatların hepsini sunmak zorundadır. Sigorta firmaları, bunlardan daha fazla sayıda ve daha değişik çeşitlerde teminatları da istek dahilinde müşterilerine sağlamaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Seyahat sağlık sigortası yaptırmak, pek çok açıdan seyahatinizi kolaylaştıracak bir durumdur. Bazı ülkelerde sağlık hizmetlerinin bedeli, en basit işlemler için dahi astronomik düzeylere ulaşabilmektedir. Yine, rahatsızlandığınız yerde ihtiyaç duyduğunuz tedaviyi sağlayabilecek bir hastane yoksa, böyle bir hastaneye sevk edilebilmeniz de güvence altına alınmaktadır. Satın aldığınız seyahat sağlık sigortası poliçesinin vize işlemlerinde kabul edilebilmesi için, vize başvurusu yaptığınız ülkenin öngördüğü koşullara uygun olması gereklidir. Ülkeler bazında basit bir tablo vermek gerekirse, seyahat sağlık sigortası ücretleri yaklaşık olarak şu şekildedir: // tablo

Görüldüğü üzere, seyahat sağlık sigortası prim bedelleri son derece düşük olup, sadece 10 USD ödeyerek 50.000 USD’ye kadar, 8 EURO ödeyerek de 30.000 EURO’ya kadar sigortalanmanız mümkün olabilmektedir. Standart teminat çeşitleri ve prim ücretleri şirketten şirkete değişiklik göstermediği için, araştırma yaparken hız, hizmet kalitesi ve teknik yeterliliğe önem veren firmaları tercih etmeniz tavsiye edilir. Zira yanlış bir tercih yapmak ve uygun olmayan bir sigorta türünü seçmek, vize işlemlerinizde problem yaşama riski doğuracaktır.

En Hızlı Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

Genç Sigorta, bu bakımdan benzersiz bir hizmet sunarak sadece üç dakika içinde en uygun teklifleri almanızı ve vize işlemlerinde geçerli bir seyahat sağlık sigortası sahibi olmanızı sağlamaktadır. İngilizce ve Türkçe versiyonları ile sunulan hizmetimiz, size online seyahat sağlık sigortası satın alma fırsatı tanımaktadır. Poliçenizin çıktısını anında alabilir ve vize başvurularınızda doğrudan kullanabilirsiniz. Yurtdışına çıkmak isteyen her yaş grubu için zorunlu nitelikte olan bu özel sigorta türü, en avantajlı koşullarla ve en hızlı şekilde, Genç Sigorta bünyesinde sunulmaktadır.

Genç Sigorta, tüm bunları ve çok daha fazlasını sizlere sunmaktadır. BES ile ilgili tüm sorularınızı ücretsiz olarak cevaplayan Genç Sigorta, arzu etmeniz halinde sigorta şirketinizi değiştirerek, sizi tüm alternatifler hakkında da bilgilendirmektedir. Tek yapmanız gereken, web sitemiz üzerinden istediğiniz tarihe bir randevu almaktır. Satış temsilcilerimiz ve finansal danışmanlarımız, adresinize dek gelerek size (ücretsiz olarak) bilgilendirme yapacak, sisteme ilk defa katılacaksınız işlemlerinizi gerçekleştirecek veya arzu ederseniz de mevcut poliçelerinizi değiştirecektir.