Bize Ulaşın
Kurumsal & Endüstriyel Sigortalar

Ortak Alan Sigortası

Ortak Alan Sigortası; toplu faydalanma ve kullanım mekanlarına sahip site, apartman, sanayi bölgeleri veya Avm’ler gibi ortak yaşam alanlarını ve bu alanların yönetici sorumluluklarını teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

Ana gayrimenkulden bağımsız bölümler hariç; su depoları, kalorifer daireleri, kanalizasyon tesisatları, temeller, tavanlar, koridorlar, ana ve ortak duvarlar, asansörler, çatılar ve benzeri bölümler ortak alanlara örnek olarak verilebilir.

Ortak Alan Sigortası; ortak alanların ve yöneticilerin, karşı karşıya kalabileceği her türlü risk ve ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış teminatlar sunmaktadır:

  • Sabit kıymetler teminatı kapsamında; deprem, sel veya yıldırım gibi doğal afetler, fiziki zararlar, kazaen kırılma, cam kırılması, kira kaybı, çalışanlara ait eşyalar, sabit tesisatlara ait hırsızlık, kara ve hava taşıtları çarpması, kötü niyetli terör veya eylemler gibi sebeplerin oluşturabileceği masraflar karşılanmaktadır.
  • Hukuki mali sorumluluk teminatı kapsamında; komşuluk, kiracılık sebebiyle oluşabilecek, 3. şahıslara gelebilecek veya işverenin sorumluluğunda bulunan zararların mali masrafları tazmin edilmektedir.
  • Cihaz bozulma teminatı dahilinde; asansör benzeri ortak kullanılan elektronik cihazların bozulması ve makine kırılmalarında oluşabilecek hasarlar karşılanmaktadır.
  • Para hareketleri teminatı dahilinde; kasada bulunan ortak paraların çalınması veya yangın nedeniyle kaybı, emniyeti suistimal ve taşınan para zararları koruma altına alınmaktadır.
  • 3. Şahıs Mali Mesuliyet teminatı kapsamında; 3. şahısların asansör, otopark, merdiven ve merdiven boşlukları, binadan parça kopması, yakıt sızması, su veya elektrik tesisatı gibi nedenlere bağlı olarak görebileceği zararlar, teminat limitlerince güvence altına alınmaktadır.

Ortak Alan Paket Sigortası sunduğu tüm teminatlarının yanı sıra; alanında uzman Risk Mühendislerinin gayrimenkul incelemesi sonucu hazırlayacağı risk değerlendirme raporuna göre, müşterilerin ihtiyaçlarına özel hazırlık süreci sunmakta, yönetici ve toplu alanlara tam koruma sağlamaktadır. Hasar anında hızlı çözüm üreten hasar yönetim servisi ile, yönetim sürecinin aksamamasına destek olurken; uygun prim tutarları ile yönetim bütçesine de katkı sağlamaktadır.

Yaşam alanlarınızın güvenliğinden endişe ediyor veya yöneticilik sorumluluğu için ihtiyaçlarınıza yönelik bir poliçe arıyorsanız; gelin ihtiyacınız olan geniş kapsamlı, uygun prim tutarlarına sahip poliçeyi sizin için biz bulalım. Ortak alan paket sigortasına yönelik aklınıza takılan tüm soruları siteortakalan.com adresinden inceleyebilir; uzman sigorta danışmanlarımızdan detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir ya da sayfanın üst kısmındaki butondan açılan forma bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Kimlerle Çalışıyoruz?

İlgili ürünler

Filo Kasko

Filo Kasko Sigortası; işletmelerin sahip olduğu araç filolarına, günlük kullanımlarda oluşabilecek risklere karşı, toplu olarak sigortalama imkânı ile teminatlar sunan bir sigorta ürünüdür.

Kefalet Sigortası

Kefalet Sigortası, işletmelerin kefil gerektiren iş durumlarında kefili olan; sözleşme imzaladığı kurumlara borçlarını ödeyemediği hallerde, kurum zararlarını teminat limitlerince karşılayan bir sigorta çeşididir.

3. Şahıs Sorumluluk Sigortaları

Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortaları; işletmelerin ürettiği veya sattığı ürünlerin hatalı olması sebebiyle üçüncü şahıslara ve firmaya verebileceği zarar masraflarını karşılayan bir sigorta türüdür.

Yangın ve Ek Teminat Sigortaları

Yangın ve Ek Teminat Sigortaları; bir iş yeri ve işverenin yangın başta olmak üzere karşılaşabileceği deprem, sel, su baskını ve hırsızlıktan; mali sorumluluk ve iş durmasına kadar pek çok risk nedeniyle oluşabilecek masraflarını güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Grup Sağlık Sigortaları

Grup Sağlık Sigortaları; işletmelerin, personellerinin sağlık ihtiyaçlarında ayakta ve yatarak tedavi masraflarını karşılaması adına yaptırdığı; firmalara ve çalışanlara uygun prim ödemeleri ile birçok avantaj sağlayan bir tür sağlık sigortasıdır.

Mesleki Sorumluluk Sigortaları

Mesleki Sorumluluk Sigortaları; kurumsal işletmelerin, mesleğini icra ederken veya hizmet sunarken kazaen üçüncü şahıslara maddi ve bedeni verdiği zararlarda istenilen tazminat talepleri; bu taleplere bağlı olarak açılacak dava, mahkeme ve avukatlık masraflarını tazmin eden bir sigorta ürünüdür.

Ortak Alan Sigortası

Ortak Alan Sigortası; toplu faydalanma ve kullanım mekanlarına sahip site, apartman, sanayi bölgeleri veya Avm’ler gibi ortak yaşam alanlarını ve bu alanların yönetici sorumluluklarını teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

Alacak Sigortası

Alacak Sigortası; işletmelerin yurt içi veya yurt dışına yaptığı vadeli satışlarda, alacaklarını tahsil edememesi nedeniyle ticari kayba uğramasını engelleyen bir sigorta türüdür.

Tarım Sigortası

Tarım Sigortaları, tarım veya hayvancılık işleri ile uğraşan; çiftçiyi, üreticiyi ve verdikleri emekleri pek çok alanda risklere karşı teminatlar ile güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Mali Teminat Sigortaları

Mali Teminat Sigortaları; işletme ve işletme sahiplerinin mali kayıplara uğramaması adına pek çok riske karşı garanti sunan bir sigorta ürünüdür.

İnşaat All Risk Sigortaları

İnşaat All Risk Sigortaları; inşaat ve montaj projelerine hizmet sunan işletmelerin, çalışma esnasında karşılaşılabilecek tüm riskleri, teminatları ile koruma altına alan bir sigorta çeşididir.

Vicdani Sorumluluk Sigortası

Vicdani Sorumluluk Sigortası, işletme sahiplerinin personellerini koruması ve daha güvenilir çalışma şartları sunabilmesi için; Grup Ferdi Kaza Sigortasıyla, çalışan ve ailesini garanti altına alan bir sigorta türüdür.