Biz Kimiz

Biz sigortacılığın, bireyin ve ailesinin hayat kalitesini korumadaki önemine inanan bir aile şirketiyiz. Yola çıktığımız bu inançla, “Aile Sigortacılığı” misyonumuzu 30 yıldır sürdürmekteyiz.

Aile Sigortacılığı misyonumuzla bir bireyin doğumundan; sağlığının, hayatının, işinin, aracının ya da konutunun güvenliğinden; emekliliğine kadar ihtiyaç duyabileceği tüm sigorta ürünlerini en doğru şekilde sunmaktayız.

Kurucumuz Mehmet Genç, ilk sigortacılık faaliyetine 1990 yılında başladı. Sigortanın hayata kattığı faydalara olan inancıyla 1993 yılında Genç Sigorta’yı bir Sigorta Acentesi olarak kurdu. Genç Sigorta, ilk yıllarında yaklaşık 400 aileye güvence sağladı ve müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için 2005 yılında Hazine Müsteşarlığı’ndan Sigorta Brokeri lisansını aldı. Genç Sigorta Brokerliği böylece hem müşterinin temsilcisi konumuna yükselmiş hem de daha fazla sigorta şirketi ile daha çeşitli sigorta ürünleri sunabilme yetkisi kazanmış oldu.

Aile Sigortacılığı ve her zaman önce bireyin faydasını gözetme misyonuna olan bağlılığımız sayesinde, 2009 yılında yabancı yatırımcının Türkiye’deki aracı kurumlar piyasasında ortaklık yaptığı ilk kurumlardan birisi olduk. 36 ülkede faaliyet gösteren, dünya genelinde Sağlık Sigortacılığı alanında önemli bir yere sahip olan, Fransa’nın en büyük Sigorta Brokeri April ile yaklaşık 10 yıl süren bir ortaklığa imza attık.

Aile Sigortacılığı serüvenimizde, şirketimize kattığımız Sigorta Brokerliği kimliği ve global vizyon, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha yakından anlamamızı ve bu ihtiyaçlara daha sağlıklı cevap verebilecek yeni sigorta ürünleri yaratmamızı sağladı. 2010 yılında, AXA Sigorta ile yürüttüğümüz çalışmalarla, bir ailenin başına gelebilecek her türlü finansal ve yaşamsal riski, Türkiye’de ilk kez tek bir sigorta ürünü ile güvence altına alan Karagün Dostu’nu hayata geçirdik.

Karagün Dostu’na eş zamanlı olarak, yine Türkiye’de ilk kez, AXA Sigorta ile çocuklarımızın eğitim hayatlarının önünde oluşabilecek her türlü riski güvence altına alan ve eğitimlerinin devamlılığını sağlayan Sürekli Eğitim Sigortası’nı piyasaya sürdük.

Bunlara ek olarak Halk Sigorta’yla birlikte, herhangi bir nedenle işsiz kalan aile bireylerinin gelir standartlarının kesintiye uğramamasını sağlayan Gelir Koruma Sigortası’nı da sektöre kazandırdık.

Yarattığımız yeni ürünlere oluşan büyük ilgi ve sektördeki güvenilirliğimiz sayesinde, diğer acentelerin de bu ürünleri satabilmesi için güçlü bir işbirliği zemini oluşturmuş olduk.

Ailelerin, hizmetimize ve sunduğumuz güvenilir sigorta ürünlerine ulaşımını kolaylaştırmak için ise 2011 yılında 200 çalışandan oluşan Genç Sigorta Çağrı Merkezi’ni kurduk.

Çağrı merkezi ile genişleyerek gelişen müşteri memnuniyetimiz, 2012 yılında Bireysel Emeklilik Sigortası’nı portföyümüze katmamız sayesinde daha da büyüdü. Bireysel Emeklilik Sigortası alanında 2012-15 yılları arasında çalıştığımız sigorta şirketleri içerisinde “Türkiye’nin En Büyük Aracı Kurumu” seçilmemize ek olarak, 2015 yılında Aviva tarafından “Dünyanın En İyi Aracı Kurumu” ödülüne layık görüldük.

Başarılı hizmetlerimiz, yıllar içerisinde büyük aileleri de kapsamaya başladı. Türkiye’nin önde gelen restoran ve otel zincirleri, çeşitli faaliyet kollarındaki fabrikaları, büyük holdingleri, perakende ve enerji sektöründeki yatırımları da sigorta işlerinin yönetimi konusunda Genç Sigorta ile çalışmayı tercih etti.

Genç Sigorta’nın sektördeki istikrarlı duruşu ve sektöre kazandırdığı değerler sayesinde, kurucumuz Mehmet Genç oy birliği ile 2014-1018 yılları arasında iki dönem üst üste Türkiye Sigorta Brokerler Derneği Başkanlığı görevini üstlenme onuruna layık görüldü.

Genç Sigorta’yı bugünlere taşıyan Aile Sigortacılığı misyonu ve gelişen vizyonumuz ile Türkiye’de 2011 yılında piyasaya sürülen, uygun primlerle çok daha geniş kitlelere fayda sağlayabilecek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı ilk sahiplenen aracılardan biri olduk.

2013 yılında Türkiye’nin ilk sağlık sigortaları karşılaştırma platformu olan Tamamlayicisaglik.com’u kurduk. Böylece, bir ailenin en temel güvence ihtiyacı sağlık sigortalarını en bilgilendirici ve şeffaf şekilde müşterilerimize sunmaya başladık.

Biz, 30 yıldır güven için çalışan, hem kendini hem de sektörü birçok alanda geliştirmeyi başarmış bir şirketiz. Aile Sigortacılığı ilkelerimize her zaman bağlı kalarak, sizlere en güvenilir ve ulaşılabilir hizmeti verebilmek için Türkiye’nin dijital çağdaki sigorta gereksinimlerine öncülük etmeye devam edeceğiz.

İlgilendiğiniz sigortayı seçip formu doldurun,

uzmanımız sizi arasın.