Konut Sigortaları

konut sigortası nedir

Konut Sigortası

Konut sigortası; bir evin başına gelebilecek yangın, su baskını, hırsızlık gibi herhangi bir kaza sebebiyle oluşacak olan zararları karşılayarak, daha büyük masrafların doğmasını engelleyen bir sigorta türüdür. Ev sahibi ya da kiracı olmak fark etmeksizin, 18 yaşından büyük herkes konut sigortasından faydalanabilir.

dask sigortası

Dask Sigortası

DASK Sigortası; deprem sebebiyle oluşabilecek yıkılma, tsunami veya yangın gibi risklerden doğan masrafları, poliçede bulunan teminat limitleri kapsamında karşılayan zorunlu bir sigorta türüdür.

eşya sigortası

Eşya Sigortası

Eşya Sigortası; ev sahibi veya kiracı olmak fark etmeksizin, eşyalarınızı oluşabilecek hasarlara veya kayıplara karşı maddi açıdan teminat altına alarak, büyük masrafların oluşmasını önleyen bir sigorta çeşididir.

Konut Sigortası ile Evinizi Güvence Altına Alın!

Konut sigortası ile depremden sel baskınına, toprak kaymasından fırtınaya kadar pek çok risk sigorta güvencesi altında olur. Konut sigortasına ilave edilen eşya sigortası gibi ek teminatlarla kıymetler ve özel eşyalar da sigorta kapsamına dahil edilebilir. Yanı sıra 3. kişilerin eşyaları dahi sigorta korumasında yer alabilir.

Doğal afetler, elektronik eşyalar, tesisat sorunları ve 3. kişilere verilen zararların maddi yükünü hafifletmek için tek yapmanız gereken şey konut sigortası satın almaktır.

Konut Sigortası Neden Önemli?

DASK sigortası, yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür ancak konut sigortası tamamen isteğe bağlıdır. Hal böyle oluna konut sigortası yaptırmanın önemi kimi zaman ikinci plana atılabilir. Bu noktada konut sigortasının avantajları devreye giriyor.

Peki nedir konut sigortasını bu kadar önemli kılan? Gelin birkaç madde ile özetleyelim;

  • Konut sigortasının sunduğu avantajların başında doğal afetler gelir; doğal afetlerden kaynaklanan maddi hasarlar sigorta güvencesi altına alınır.
  • Günlük olarak kullanılan eşyaların yanı sıra maddi ya da manevi anlamı büyük olan özel eşyalar da vardır. Bu eşyalar, hırsızlık durumunda çalınabilir ya da hasar görebilir. Konut sigorta poliçesine eklenen eşya sigortası ile ev içindeki eşyalar güvence altına alınır.
  • Kazan patlaması, su borularının hasarı gibi nedenlerden hem tesisatlar hem eşyalar hasar görebilir. Bu noktada bir konut sigortası sahibiyseniz tüm giderler, poliçede belirtilen limit ve oranlar dahilinde sigorta tarafından karşılanır
  • Konut sigortası aynı zamanda cam kırılması, hırsızlık ya da yangın gibi tehlikelere karşı da koruma sağlar. Bu sayede olası her risk hemen hemen sigorta güvencesi altında değerlendirilir.
Genç Sigorta Banner

İlgilendiğiniz bir sigorta ürünü mü var?
Numaranızı verin, uzmanımız sizi arasın.