Sağlık Sigortaları

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'lıların özel hastaneye gittiklerinde muayene, tahlil veya tedavi gibi işlemler için ödedikleri fark ücretini güvence altına alan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran 0-65 yaş arasındaki herkes, özel hastanedeki tedavi masrafları için sadece devlete ödemekle yükümlü olduğu 15 TL SGK katılım payını öder, diğer tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

özel sağlık sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası; SGK’ya bağlı bir devlet sigortası bulunmayan veya devlet sigortasının yetersiz olduğunu düşünen bireylerin, hastalık veya kaza gibi nedenlerden oluşabilecek problemlerde, özel hastanelerde yapılacak tedavi masraflarını güvence altına alan bir sağlık sigortası ürünüdür. Yeni doğan bebeklerden, ortalama 60 yaşına kadar herkes özel sağlık sigortasından faydalanabilir.

doğum sigortası

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası; özel hastanelerde hamilelik sürecinde yapılacak rutin kontrolleri, doğum ve yeni doğan işlemleri gibi sağlık hizmetlerinde oluşabilecek masrafları, teminat limitleri kapsamında karşılayan bir sigorta ürünüdür.

yabancı sağlık sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası; yabancı uyruklu ve Türkiye’de ikamet/oturma izni almak isteyen kişilerin, ülkede bulunduğu süre içerisinde doktor muayenesi, yatarak ve ayakta tedavi işlemleri, ilaç masrafları gibi birçok sağlık ihtiyacında faydalanabileceği sigorta türüdür.

seyahat sağlık sigortası

Yurtiçi ve Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde, acil sağlık sorunları ve diğer risklere karşı bulunduğunuz coğrafi konuma özel teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

öğrenci seyahat sağlık sigortası

Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışına eğitim için seyahat gerektiren Erasmus, yüksek lisans veya dil öğrenimi gibi süreçlerde, eğitim boyunca risklere karşı teminatlar sunan bir sigorta türüdür.

evcil hayvan sigortası

Evcil Hayvan Sigortası

Evcil hayvan sigortası; evcil hayvanların sağlık sorunlarında tedavi, muayene veya tahlil gibi hizmetlere ait masraflarını güvence altına alan sigorta ürünüdür.

Sağlık Sigortaları ile Kendinizi Güvence Altına Alın

Hayatın olağan akışında ne zaman ne ile karşılaşacağımız bir muamma; bu noktada “tedbir” elimizden gelen tek şey. Hayatımızı, olası sağlık sorunlarına karşı güvence altına almanın maddi anlamda en etkili yolu sigortadır.

Sağlık sigortaları ile kaza, hastalık ve diğer sebeplerle gelişen sağlık sorunları sigorta güvencesi altına alınır. 

Sağlık Sigortaları Ne İşe Yarar?

Sağlık sigortaları; kişinin sağlık masraflarını güvence altına almak için ortaya çıkan bir sigorta türüdür. Birden fazla çeşidi ile olası sağlık giderlerine karşı kısmi ya da tam koruma sağlar. Sağlık sigortası kapsamında; doktor muayenesi, laboratuvar tetkikleri, görüntüleme işlemleri, fizik tedavi, cerrahi işlemler ve daha birçok sağlık hizmeti yer almaktadır.

Aylık prim ödemeleri ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes sağlık sigortasının sunduğu avantajlardan yararlanabilir ve bu sayede beklenmedik sağlık sorunlarına karşı sigorta güvencesi altına girer.

Sağlık Sigortası Çeşitleri

İhtiyaçlara ve bütçeye uygun olması için sigorta şirketleri sağlık sigortası branşında pek çok farklı ürün sunmaktadır. Bunlardan bazılarını aşağıda kısa tanımlarıyla paylaşalım.

  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası: SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde tedavi görülmesine olanak sağlayan, SGK fark ücretini sizin yerinize hastaneye ödeyen bir sağlık sigortası türüdür. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile yatarak ve ayakta tedavi masraflarınızı güvence altına alabilirsiniz.
  • Özel Sağlık Sigortası: Özel Sağlık Sigortası, beklenmedik bir kaza ya da hastalık durumunda ortaya çıkan sağlık masraflarını güvence altına alan bir sigorta ürünüdür. SGK anlaşmalı hastanelere ek olarak SGK anlaşması olmayan hastanelerde de kullanılabilen bir sağlık sigortası türüdür.
  • Doğum Sigortası: Doğum Sigortası, hamilelik sürecinde ihtiyaç duyulan muayene, tetkik ve görüntüleme işlemlerini kapsayan bir sigorta türüdür. Normal veya sezaryen doğum masrafları da poliçe kapsamında karşılanır. Kişi dilerse ek teminatlarla sigorta kapsamını genişletebilir.
  • Yabancı Sağlık Sigortası: Türkiye’de ikamet etmek isteyen bireylerin, yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigorta ürünüdür. İş ya da eğitim gözetmeksizin, ikamet izni alabilmek adına yabancı sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
  • Yurtiçi ve Yurt dışı Sağlık Sigortası: Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası; yurt içi veya yurt dışında seyahat ederken yaşanabilecek olası sağlık sorunlarına karşı maddi anlamda güvence sağlayan bir sigorta türüdür. Bu kapsamda; acil tıbbi muayene, hastane masrafları, ilaçlar ve ambulans gibi hizmetler yer alır.
  • Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası: Eğitim amacıyla yurt dışına giden öğrencileri, olası sağlık sorunlarına karşı maddi anlamda koruyan bir sigorta türüdür. Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası; öğrencilerin, gittikleri ülkede kaldıkları müddetçe sağlık sorunlarına karşı güvence sağlar.
  • Evcil Hayvan Sigortası: Kedi ve köpeklerin olası sağlık sorunlarına karşı evcil hayvan sigortası maddi güvence sunar. Tedavi masrafları, tetkikler, muayene gibi sağlık giderleri evcil hayvan sigortası tarafından karşılanır.
Genç Sigorta Banner

İlgilendiğiniz bir sigorta ürünü mü var?
Numaranızı verin, uzmanımız sizi arasın.