Yurtiçi ve Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde, acil sağlık sorunları ve diğer risklere karşı bulunduğunuz coğrafi konuma özel teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

seyahat sağlık sigortası kapsamları nelerdir?
Genç Sigorta
seyahat sağlık sigortası

Seyahat sağlık sigortası; eğitim, gezi veya iş gibi durumlarda seyahat etmesi gereken kişilere, acil sağlık sorunları, hasta nakil veya kayıp bagaj gibi durumlara karşı koruyucu teminatlar sunan sigorta ürünüdür. Seyahat edilmesi gereken yer ve ihtiyaçlara göre üç farklı poliçe türü bulunmaktadır:

 • Yurt içi seyahat sağlık sigortası ile, iş veya tatil nedeniyle yurt içinde çıkacağınız seyahatlerde; sigorta şirketine bildirdiğiniz tarihler arasında oluşabilecek kaza, geçmişe bağlı olmayan hastalık gibi risklere karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz.
 • Öğrenci seyahat sağlık sigortası ile, yurtdışında ki eğitim sürecinizde; sigorta şirketine bildirdiğiniz ülke sınırları ve kalacağınız tarihler arasında, kaza veya ani hastalık gibi acil sağlık sorunlarında oluşabilecek tedavi, tedavi sonrası nakil gibi sağlık masraflarına karşı güvence sağlayabilirsiniz. 
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası ile tatil ya da iş gezisi sebebiyle yurt dışına yapacağınız seyahatlerde; ani hastalık veya kaza sebebiyle oluşabilecek tedavi masrafları, yaralanma veya sakatlanma gibi durumlarda hastanın nakli gibi risklere karşı kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı seyahat sağlık sigortası; vize zorunluluğu bulunan birçok ülkenin, vize sırasında istedikleri bir sigorta ürünüdür.

Genel açıdan seyahat sağlık sigortası teminatları; yatarak ve ayakta tedaviler, sağlık nedenleri ile nakil süreçleri ve sigortalı kişinin vefat etmesi halinde cenaze nakli hizmetlerini kapsar. Sigorta şirketlerine bağlı değişkenlik gösterebilecek ek teminatlar ile refakatçi nakli ve refakatçiye bağlı konaklama masrafları, acil mesajların iletilmesi, acil diş tedavileri, kayıp bagaj ve hukuki yardım gibi hizmetler, ek prim ücretleri ile poliçe kapsamına dahil edilebilir. 

Öğrenciler ve turistik amaçlı yurt dışı seyahati için yaptırılan seyahat sağlık sigortası; yalnızca ülke sınırları dışına çıkıldığı andan itibaren ve satın alma sırasında belirtilen seyahat süresi kapsamında geçerlidir.

Seyahat sağlık sigortası; yurt içi veya yurt dışı tüm seyahatlerinizde, sağlık masraflarına karşı bütçenizi koruma altına alır. Tedavi harcamaları, gideceğiniz hastane, bulunduğunuz ülke ekonomisi ve buna bağlı sağlık giderlerini dert etmeden hizmet alabilmenize olanak sağlar.

Siz de keyifle seyahat ederken risklere karşı kendinizi güvence altına almak, ihtiyacınıza yönelik sigortaya kolayca ulaşmak istiyorsanız; detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir ya da sayfanın üst kısmındaki butondan açılan forma bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Seyahat sigortası, bir kişinin seyahat ettiği sırada karşılaşabileceği beklenmedik olaylar sonucu ortaya çıkabilecek maddi kayıpları ve sağlık sorunlarını karşılamak için satın alabileceği bir sigorta türüdür. Seyahat eden kişinin alacağı riske, planladığı seyahatin süresine, destinasyonuna ve diğer faktörlere göre farklı seviyelerde koruma sağlayabilir. Bu doğrultuda çeşitli fiyatlarla sunulan bir üründür ve genellikle seyahat planlarının yapıldığı zaman satın alınır. Ayrıca seyahat sırasında yaşayabileceğiniz olası aksilikler hakkında sigorta şirketi ile iletişim kurarak destek almanız mümkündür.

Seyahat sigortası yurt içi veya yurt dışı seyahatler sırasında yaşanan sağlık sorunları, seyahat iptalleri, bagaj kaybı veya hasarı, hırsızlık, acil tıbbi nakil, acil tıbbi tedavi, ölüm gibi talihsiz olaylara karşı koruma sağlar. Seyahat eden kişilerin kendilerine, ailelerine ve seyahat arkadaşlarına büyük bir güvenlik sağlayarak seyahatlerinin keyfini çıkarmalarına yardımcı olabilir. Seyahat sigortasının faydaları şunları içerebilir:

 • Kişinin seyahat sırasında beklenmedik bir şekilde hastalanması veya yaralanması durumunda tıbbi tedavi masraflarını karşılar. Aynı zamanda acil tıbbi nakil hizmetleri de sağlayabilir.
 • Seyahatin iptal edilmesi ya da ertelenmesi gerektiğinde önceden ödenen masrafların geri alınmasında rol oynar.
 • Seyahat eden kişinin bagajının kaybolması, hasar görmesi veya çalınması durumunda mevcut kayıplarını karşılar.
 • Değerli eşyaların çalınması veya kaybolması halinde maddi destek sağlar.
 • Seyahat esnasında herhangi bir acil durumda kişiye 24 saat boyunca hizmet sunar ve destek almasına yardımcı olur.

Seyahat sigortası, seyahat eden kişinin potansiyel olaylar karşısında maddi olarak korunmasını ve seyahatin keyifli geçmesini sağlar. Bu bağlamda sahip olduğu avantajlar aşağıdaki gibidir.

 • Finansal koruma: Hastalanmak, kaza geçirmek veya seyahati iptal etmek zorunda kalmak gibi ihtimaller seyahat eden kişiye maddi kayıplar yaşatabilir. Seyahat sigortası, bu tür durumlardaki kayıpları en aza indirerek seyahat eden kişinin güvenliğini ve refahını sağlar.
 • Bagaj hasarları: Seyahat sağlık sigortası; kişinin bagajının hasar görmesi, kaybolması veya çalınması durumunda maddi kayıplarını karşılar. Böylelikle seyahat eden kişinin seyahati sırasında sıkıntı yaşaması önlenir.
 • Tıbbi hizmetler: Seyahat sırasında hastalanma veya yaralanma durumunda tıbbi hizmetler ve tedavi masrafları karşılanır. Ayrıca acil tıbbi nakil hizmetleri sunarak seyahat eden kişinin sağlık durumunu korumaya destek olur.
 • Seyahat aksaklıkları: Kişinin, seyahati iptal etmesi veya ertelemesi halinde yapılan harcamaları geri almasına yardımcı olur. Bu durum; seyahat eden kişinin seyahat planlarına zarar vermeden, beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmasını sağlar. Kapsam dahilinde uçuş, otel rezervasyon veya tatil paketi iptalleri ve diğer seyahat masraflarını da içermektedir.
 • Hukuki yardım: Sigorta şirketi, ülke dışındayken hukuki bir sorunla karşılaşmanız durumunda yurt dışı seyahat sigortası kapsamında avukat ile iletişim kurmanıza yardımcı olur. Ayrıca bu süreçte ortaya çıkan masraflar poliçe kapsamı ve limiti dahilinde karşılanır. Böylece hukuki problemlerinizle mücadele etmek için ek bir maddi yükünüz olmaz.

Poliçe kapsamına göre farklı hizmetleri içeren seyahat sigortası öncelikli olarak sağlık hizmetleri, seyahat iptalleri, bagaj hasarları, hukuki yardım ve seyahat aksaklıkları gibi durumları kapsar. Seyahat sigortanızın kapsamına dahil olan durumlar arasında tedavi masrafları, ilaç giderleri, ameliyat ücretleri, taburcu ve nakil desteği, uçağı kaçırma, kaybolan veya zarar gören eşyalarınızın teminat altına alınması, seyahat süresinin uzaması veya iptali gibi durumlar yer alır. Ancak poliçeye göre farklı kapsamlar içerebileceği için seyahat eden kişinin ihtiyaçlarına yönelik bir seçim yapması gerekir.

Seyahat sağlık sigortasının zorunlu olup olmadığı seyahat edilecek ülkeye göre değişiklik gösterir. Bazı ülkeler, vize başvurusunda seyahat sağlık sigortası poliçesi isterken bazı ülkelerde zorunlu değildir. Örneğin; Schengen üyesi Avrupa ülkelerinin vize için talep ettiği evraklar arasında yurt dışı seyahat sağlık sigortası da yer alır.

Yurt içi, yurt dışı veya öğrenci seyahat sağlık sigortasından, 18 yaş ve üstü herkes faydalanabilir. 18 yaşından küçükler ise 18 yaşından büyük herhangi bir yakınının sigorta ettiren olması şartı ile poliçeden yararlanabilir. Ancak tehlikeli kabul edilen iş kollarında çalışan kişiler, iş seyahatleri için seyahat sağlık sigortası kapsamından yararlanamazlar. Yabancı uyruklu kişilerin ise seyahat sağlık sigortasından faydalanabilmeleri için, yabancı kimlik numarasının olması ve daimi olarak Türkiye’de ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

Seyahat sağlık sigortası asgari teminatları aşağıdaki gibidir:

 • Ani rahatsızlık ve hastalıklara karşı tıbbi tedavi teminatı 
 • Sigortalının tedavinin verilebileceği en yakın sağlık kuruluşuna nakli
 • Sigortalının taburcu olduktan sonra ikametgah adresine nakli
 • Vefat eden sigortalının nakli 

Sigorta şirketleri asgari teminatlara ek olarak, poliçe kapsamını diğer teminatlar ile genişletebilir:

 • Tıbbi danışmanlık hizmeti
 • Bagaj kaybı
 • Seyahatin iptal olması
 • Aktarma uçuşunun kaçırılması
 • Erken dönüş masrafları
 • Kapkaç
 • Refakatçi 
 • Covid-19 ve diğer ek teminatlar 

Birçok sigorta şirketi, Covid-19 hastalığına ait tedavi masraflarını seyahat sağlık sigortası kapsamında güvence altına almaktadır. Seyahat sağlık sigortası yaptırmadan önce, sigorta şirketinin Covid-19 teminatı verip vermediği mutlaka sorgulanmalıdır.

Seyahat sağlık sigortasının riskleri güvence altına alacağı süre, kişinin planladığı seyahat süresine göre belirlenir. Sigorta şirketleri 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olmak üzere üç farklı azami kalış süresi belirler. Ancak seyahat sağlık sigortası genel şartlarına göre 92 günlük bir limit bulunmaktadır. Yani 1 yıllık seyahat sağlık sigortası poliçesi yaptırıldığında, en fazla 92 gün aynı yerde kalınabilir.

Seyahat sağlık sigortası, sigortalının Türkiye’den çıkışı ve gidilen ülkeye resmi girişi ile başlar. Seyahat sağlık sigortasının bitişi ise sigortalının Türkiye’ye resmi giriş yapması ile olur.

Seyahat sağlık sigortasının geçerli olduğu ülkeler; Avrupa ve Schengen ülkeleri ve Avrupa ve Schengen dahil tüm dünya ülkeleri olmak üzere ikiye ayrılır. 

Avrupa ve Schengen ülkeleri; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya , İsveç ve İsviçre olmak üzere 26 ülkeyi kapsar.

Avrupa ve Schengen dahil tüm dünya ülkeleri ise; Afganistan, Küba, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, İran, Suriye, Sudan, Kuzey Kore veya Kırım Bölgesi hariç tutulmuş olup diğer tüm dünya ülkelerini kapsar.

Dolaylı ya da dolaysız olarak aşağıdaki durumlardan meydana gelebilecek vakalar seyahat sağlık sigortası kapsamı dışındadır:

 • Sigortalının hileli hareketleri
 • Sel, seylap, deprem, volkanik patlamalar, heyelan fırtına ve meteor düşmesi gibi doğal afetler sonucu ortaya çıkan zararlar
 • Harp veya harp niteliğindeki harekat, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç kargaşalıklar
 • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve sabotaj ile bunları önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler
 • Nükleer rizikolar veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj
 • Silahlı kuvvetler veya güvenlik kuvvetleri veya örgütlerinin harekatı
 • Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarmak hali müstesna, sigortalının kendisini bile bile ağır bir tehlikeye maruz bırakacak hareketlerde bulunması
 • Sigortalının kasıtlı hareketleri
 • Tıbbi reçete dışında alınan alkol, ilaçlar, zehirli maddeler, uyuşturucular veya tıbbi ürünlerin gönüllü tüketimi ile ortaya çıkan hastalıklar veya patolojik durumlar
 • Poliçenin geçerlilik tarihleri arasında, poliçe başlangıç tarihinden önce var olduğu, yetkili bir doktor tarafından tespit edilen tıbbi bir durum veya bu duruma bağlı olarak ortaya çıkan akut rahatsızlıklar
 • Doğuştan olan hastalıklar
 • İntihar veya intihar teşebbüsü
 • Akıl hastalıkları, psikolojik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar
 • Hangi türden olursa olsun her türlü yarış, ralli veya benzeri denemeler, olta balıkçılığı dışında av faaliyetleri, tüplü ve serbest derin dalışlar, umumi yolcu taşımacılığı yapmak amacıyla tasarlanmamış deniz araçlarıyla uluslararası sularda dolaşma, binicilik, dağcılık, atış talimleri, boks, ne türden olursa olsun güreş sporları, dövüş sanatları, paraşütçülük, sıcak hava balonculuğu, serbest düşme, yamaç paraşütü ve genel olarak tehlikeli olduğu bilinen her türlü spor veya eğlence faaliyeti
 • Spor federasyonları veya benzeri organizasyonlar tarafından düzenlenen yarışlara veya turnuvalara katılma
 • Yolcu taşıma yetkisine sahip olmayan bir hava taşıtının ve helikopterlerin bir yolcu veya mürettebat sıfatıyla kullanılması
 • Motosiklet kullanımı
 • Sigortanın kapsamına giren bir kaza neticesinde vuku bulmadığı takdirde suda boğulmalar

Seyahat sağlık sigortasının fiyatları; yaş, cinsiyet, seyahat edilecek ülke, poliçenin süresi, teminat kapsamı ve limite göre hesaplanır. Her bir kriter primi düşüren veya yükselten etkiye sahiptir.

Seyahat sağlık sigortası, sigorta şirketleri tarafından sunulur ve bu şirketlerin internet siteleri üzerinden veya acentelerinden kolayca satın alınabilir. Bunun için bazı belge ve bilgileri sunmanız yeterli olacaktır. Ancak seyahat sigortası yaptırmadan önce seyahat planınızı dikkatlice değerlendirmeli ve hangi tür kapsamın ihtiyaçlarınızı karşılayacağını belirlemeniz gerekir. Bazı sigorta şirketleri, bu sigorta türünü farklı seçeneklerle sunarlar ve seyahat ettiğiniz yerin özelliklerine göre ek teminatlar sağlarlar. Seyahat süresi, seyahat amacı, hedeflenen destinasyon, sağlık durumu ve seyahat eden kişi sayısı gibi faktörler de seçeceğiniz poliçe için önem arz eder.

Seyahat sigortası yaptırmak, seyahat öncesi yapılacak planlamalar arasındaki en önemli adımlardan biridir. Dolayısıyla seyahat sigortası yaptırmadan önce farklı sigorta şirketlerinin sunduğu paketleri karşılaştırmak faydalı olacaktır. Bu anlamda profesyonel danışmanlık hizmeti sunan Genç Sigorta, seyahat sigortası kapsamında pek çok sigorta şirketini bünyesinde barındırır ve çeşitli filtrelemeler yaparak sizin için en uygun seçeneği belirlemenizi sağlar.

0216 411 95 17 numaralı müşteri hattından bize ulaşarak poliçe avantajları ile teminatlarına dair detayları öğrenebilir, en avantajlı seyahat sağlık sigortası fiyatları için hemen teklif alabilirsiniz. Sigorta uzmanlarımız sayesinde siz de kendinizi güvence altına alarak seyahatiniz boyunca keyifli ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Seyahat sigortası yapan sigorta şirketleri aşağıdaki gibidir:

 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Doğa sigorta
 • Groupama Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Sompo Sigorta

Unutulmamalıdır ki seyahat sigortası satın almadan önce sigorta şirketinin itibarını araştırmak da oldukça önemlidir. İyi bir sigorta şirketi, ihtiyaçlarınıza uygun seyahat sağlık sigortası sunarken riskin oluşması durumunda da size yardımcı olacaktır.

Seyahat sigortası sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle seyahat sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketinin web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından, “Müşteri Hizmetleri” ya da “Sigorta Sorgulama” gibi bir menü seçeneğine yönelmelisiniz. Bu menüden seyahat sigortanızın numarasını ve diğer bilgileri girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra bazı sigorta şirketleri, müşterilerine mobil uygulama ya da çağrı merkezi aracılığıyla da sorgulama hizmeti sunabilmektedir. Bu nedenle sigorta şirketinizin size sunduğu hizmetler ve yöntemler hakkında bilgi edinmek için müşteri temsilcisiyle iletişime geçmeniz faydalı olabilir. Tüm bunlara ek olarak dilerseniz e-Devlet portalı üzerinden de sahip olduğunuz tüm sigortalara erişebilirsiniz. Seyahat sigortası sorgulama işlemi sonucunda sigortanızın geçerlilik süresi, teminatları ve kapsamları gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Seyahat sigortası, yalnızca seyahatleriniz için geçerli olan bir sigorta çeşididir. Benzer sigorta çeşitleri arasında şunlar yer alabilir:

Kimlerle Çalışıyoruz?

https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/axa.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/sompo.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/generali.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turkiyesigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/allianz.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/nn.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/anadolusigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/chubb.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/aksigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/quick.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/hdi.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/euroko.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/raysigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DEMİR.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turknippon.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ACB.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/groupama.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/agesa.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DOĞA.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/fiba.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/GULF.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/neova.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ylogodemokrasi.jpghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/arex.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/zurich.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/korusigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ankarasigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/magdeburger.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/corpus.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/orientt.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/bereketsigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/unico.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atradius-logo.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ŞEKER.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atlasmutlu.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/KATILIM_EMEKLİLİK.jpg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/MAPFRE_Sigorta_cmyk_250_1.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/aveon.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/hepiyi.png

İlgili ürünler

öğrenci seyahat sağlık sigortası

Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışına eğitim için seyahat gerektiren Erasmus, yüksek lisans veya dil öğrenimi gibi süreçlerde, eğitim boyunca risklere karşı teminatlar sunan bir sigorta türüdür.

seyahat sağlık sigortası

Yurtiçi ve Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde, acil sağlık sorunları ve diğer risklere karşı bulunduğunuz coğrafi konuma özel teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

evcil hayvan sigortası

Evcil Hayvan Sigortası

Evcil hayvan sigortası; evcil hayvanların sağlık sorunlarında tedavi, muayene veya tahlil gibi hizmetlere ait masraflarını güvence altına alan sigorta ürünüdür.

yabancı sağlık sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası; yabancı uyruklu ve Türkiye’de ikamet/oturma izni almak isteyen kişilerin, ülkede bulunduğu süre içerisinde doktor muayenesi, yatarak ve ayakta tedavi işlemleri, ilaç masrafları gibi birçok sağlık ihtiyacında faydalanabileceği sigorta türüdür.

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'lıların özel hastaneye gittiklerinde muayene, tahlil veya tedavi gibi işlemler için ödedikleri fark ücretini güvence altına alan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran 0-65 yaş arasındaki herkes, özel hastanedeki tedavi masrafları için sadece devlete ödemekle yükümlü olduğu 15 TL SGK katılım payını öder, diğer tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

özel sağlık sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası; SGK’ya bağlı bir devlet sigortası bulunmayan veya devlet sigortasının yetersiz olduğunu düşünen bireylerin, hastalık veya kaza gibi nedenlerden oluşabilecek problemlerde, özel hastanelerde yapılacak tedavi masraflarını güvence altına alan bir sağlık sigortası ürünüdür. Yeni doğan bebeklerden, ortalama 60 yaşına kadar herkes özel sağlık sigortasından faydalanabilir.

doğum sigortası

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası; özel hastanelerde hamilelik sürecinde yapılacak rutin kontrolleri, doğum ve yeni doğan işlemleri gibi sağlık hizmetlerinde oluşabilecek masrafları, teminat limitleri kapsamında karşılayan bir sigorta ürünüdür.