Doğum Sigortası

Doğum Sigortası; özel hastanelerde hamilelik sürecinde yapılacak rutin kontrolleri, doğum ve yeni doğan işlemleri gibi sağlık hizmetlerinde oluşabilecek masrafları, teminat limitleri kapsamında karşılayan bir sigorta ürünüdür.

doğum sigortası ne zaman yaptırılmalıdır?
Genç Sigorta
doğum sigortası

Özel Sağlık Sigortası veya Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına sahip olanlar, poliçelerine ekstra prim dahilinde doğum teminatı ekleyebilirler. Poliçeye eklenen doğum teminatı için her sigorta şirketinin belirlediği farklı bekleme süresi vardır ve başlangıç tarihinden itibaren hamile olmamanız gereken bekleme süresini doldurmanız gerekmektedir. Hamileliği başlamış olan kişiler ise Hamilelik Sigortası satın alabilir, herhangi bir bekleme süresi olmadan poliçeden yararlanmaya başlayabilir. 

Gebelik Sigortası anlaşmalı özel hastanelerde, limitleriniz kapsamında aşağıdaki hizmetleri almanıza imkân sunar:

 • Gebelik sürecinde oluşabilecek komplikasyon, rutin kontrol, NST, tahlil ve tetkikler gibi hizmetler ayakta tedavi veya rutin kontrol teminatları kapsamında karşılanır.
 • Sezaryen doğum, normal doğum, anestezi, doğuma bağlı komplikasyonlar, doktor ve hastane giderleri doğum teminatı kapsamında karşılanır.
 • Yenidoğan için hemşire, doktor takibi, aşı ve küvöz hizmetlerinde oluşabilecek masraflar, yenidoğan teminatı kapsamında karşılanır. Yenidoğan teminatının kapsamı sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir.

Doğum Sigortası; geniş anlaşmalı hastane ağı, kapsamlı poliçe teminatları ve uygun prim ödemeleri ile hamilelik planlayan veya hamileliği devam eden kadınların, kaliteli bir gebelik ve hamilelik süreci geçirmesi için yüksek standartta hizmet sunar. Tüm imkanların yanı sıra; 7/24 online danışma, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık, diş ve göz tedavisi ek teminatlarından ücretsiz veya indirimli şekilde faydalanabilir, bütçenize de katkı sağlayabilirsiniz.

Yaşamınızın en özel anlarından biri olan hamileliğinizi; riskler ve oluşabilecek masraflar için endişelenmeden, huzurlu bir şekilde geçirmeniz için “Ailenizin Sigortacısı” daima yanınızda. Doğum masraflarını karşılayan sigortayı ararken, karışıklık yaşamamanız için; gelin en uygun doğum teminatlı sağlık sigortası teklifini sizin için biz bulalım. Detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir ya da sayfanın üst kısmında bulunan bize ulaşın kutucuğuna bilgilerinizi bırakarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Doğum Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Doğum sigortası; hamilelik sürecindeki tahlil ve tetkikleri, özel hastanelerde yapılacak olan rutin muayeneleri, olası komplikasyonları, tarama testlerini, doğum ile yenidoğan işlemleri sırasında oluşabilecek masrafları belirli teminat limitleri dahilinde karşılayan bir sağlık sigorta türüdür.

Hamilelik, sağlık açısından en hassas dönemlerden biridir. Anne ile bebek için doğum öncesi bakım, doğum sırasında ve sonrasındaki bakım oldukça önemlidir. Çünkü tıbbi hizmetlerin doğru müdahalesi gelecekteki riskleri azaltmanıza olanak sağlayacaktır. Bütün bunlar, iyi bir tıbbi bakıma sahip olmayı ve elbette tüm masrafları karşılamayı gerektirir. Bir de hamileliğin devam ettiği aylarda beklenmedik olaylarla karşılaşacağınızı düşünürseniz mali durumunuz risk altında olabilir.

Risklerden kaçınmak için iyi bir maddi planlama gerekir. Hamilelik masraflarınız sigorta tarafından karşılandığında hayatınızın bu önemli aşamasında ihtiyacınız olan desteği neden aldığınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Hem çocuğunuzun hem de sizin doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrasında gereken en iyi bakımı alması doğum sigortasının en büyük avantajlarından biridir. Kişiye özel ilgi anlayışı, profesyonel desteği ve gerekli insan kaynağı ile hizmet sağlar. Size eşlik etmesini istediğiniz uzmanı seçebilmek ve bir doktorla güven bağı kurmak, hamilelik evresinde sigortalı olmayı istemenin ardındaki en büyük motivasyonlardan biridir. Ek olarak doğum öncesi özel sağlık sigortası ile yapılması gereken ikili tarama, tahliller ve ultrason gibi teşhis testlerinde de hızlı erişim hakkı elde edilir. Ayrıca normal veya sezaryenle doğum masraflarının %100’ü karşılanmakla birlikte diyetisyenlik hizmeti, 7/24 online danışma, diş ve göz bakımı, psikolojik danışmanlık gibi ek teminatlardan da indirimli ya da ücretsiz faydalanma imkanı yakalayabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası ya da tamamlayıcı sağlık sigortası kategorisi altında yer alan doğum teminatı, kapsamlı ve derin bir hizmet anlayışı sunar. Dolayısıyla sigorta poliçenize doğum teminatı eklemeniz gerekir. Doğum sigortanızdan geniş kapsamlı yararlanmak isterseniz tek yapmanız gereken ekstra ücret ödeme yoluyla poliçenize doğum teminatı, hamilelikte rutin kontroller ile yenidoğan teminatı ekletebilirsiniz. Oldukça kapsamlı bir hizmet sunulması sebebiyle hamileyken doğum sigortası fiyatları farklılık gösterebilir, konuyla ilgili olarak bütün ayrıntıları öğrenmek ve size özel tekliflerden yararlanmak için 0216 411 95 17 no’lu hattan bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Doğum için en iyi sağlık sigortası seçerken öncelikle sigorta şirketlerinin bu paketler için uyguladığı bir bekleme süresi olup olmadığını bilmeniz gerekir. Bu süreden önce gerçekleşen hamilelik döneminde oluşan masraflar doğum sigortası kapsamında değerlendirilmemektedir. Bu nedenle, sağlık poliçenize doğum teminatını eklemeden önce hamilelik sürecine girmeyi ne zaman planladığınıza karar vermeniz gerekir. Burada bekleme süresine sadık kalıp kalmayacağınız önemlidir.

Bir diğer önemli olan konu ise doğumda tercih edeceğiniz anestezi türüdür. Çünkü doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları her ne kadar normal doğum ile sezaryeni kendi kapsamı altına alsa da epidural anestezi sezaryen doğumda karşılanmayabilir. Dolayısıyla bu kriter sizin için hayati bir önem taşıyorsa sigorta şirketinden epidural anestezi masraflarına dair bir teyit almanız gerekecektir. Ayrıca sigorta şirketinin anlaşmasının olmadığı hastanelerde hamilelik ya da doğumla alakalı olarak gerçekleştirilen giderler de doğum teminatı kapsamının dışında kalacaktır. Burada da tercih ettiğiniz sigorta şirketinin sunduğu doğum teminatının anlaşmalı olduğu hastaneleri öğrenmeniz en doğrusudur. Doğumu kapsayan sağlık sigortası çeşitleri aşağıdaki gibidir.

1. Bekleme Süresiz Doğum Sigortası (Hamileyken Doğum Sigortası)

Beklemesiz doğum sigortasına göre doğum teminatından hamileyken faydalanabilirsiniz. Sadece 3 sigorta şirketi, hamilelere bekleme süresiz doğum sigortası hizmeti vermektedir. Diğer doğum paketi olan sigorta türlerinden farkı ise herhangi bir bekleme süresi şartı olmaması ve bu sayede hamileyken doğum sigortası yaptıranları da güvence altına almasıdır.

Hamilelik sigortası teklifi almak için sayfanın üst kısmında bulunan formu doldurabilirsiniz.

2. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Tercih edebileceğiniz bir diğer sistem de tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketidir. Bu paket için belirli şartların yerine getirilmesi gerekir. Burada önemli olan detay, ayakta tedavi teminatının poliçede seçilmiş olmasıdır. Çünkü bu, doğum sigortası yaptırabilmeniz için ilk ön koşuldur. İkincisi ise hamilelik durumunun olmamasıdır. Üstelik bu sigorta türündeki bekleme süresi, özel sağlık sigortalarına nazaran daha kısa olmaktadır.

3. Özel Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Kişiye özel olarak yapılabilen doğum özel sağlık sigortasında belirlenen teminat kapsamı ile anlaşmalı hastane listesi, katılım payı oranı ve limite göre giderleriniz karşılanmaktadır. Bu bağlamda ister limitli ve katılım payı oranı olan bir doğum sigortası, ister limitsiz bir doğum sigortası tercih edebilirsiniz. Özel sağlık sigortası doğum paketi fazlasıyla geniş bir yelpazeye sahiptir. Dolayısıyla ilk aşamadayken poliçeye; hamilelikte rutin kontroller, yenidoğan teminatı ve hamilelik komplikasyonları tedavisi ekstra prim ödenerek ekletilebilmektedir.

Doğum masraflarını karşılayan sigorta yaptırmak maddi anlamda oldukça avantaj sağlar. Hamilelik dönemi gerek anne gerek bebek için oldukça hassas bir dönemdir. Bu dönemde anne adayının kaygılarının olması olağandır; bu kaygılar yalnızca bebek sağlığı değil aynı zamanda maddi endişeler de olabilir.

Doğum masraflarından doğabilecek sağlık giderlerini maddi anlamda güvence altına almanın en ideal yollarından biri hamilelik sigortası ya da özel doğum sigortasından geçer. Kadın doğum sigortası ile hastane masrafları poliçede belirtilen limit ve oranlar dahilinde karşılanır. Özel sağlık sigortası doğum paketi satın alarak ya da doğum için özel sağlık sigortası yaptırarak anne ve bebeğin doğum sürecindeki masrafları güvence altına alınabilir. Gebelik sigortasının sunduğu avantajlardan birkaçı;

 • Doğum teminatlı sağlık sigortası ile hamilelik dönemindeki rutin muayeneler ve testler karşılanır.
 • Hamilelik döneminde bir komplikasyon yaşanması durumunda poliçede belirtilen şartlar doğrultusunda sağlık giderleri annelik sigortası ile karşılanmış olur.
 • Sağlık sigortası doğum paketi ile sezaryen ya da normal doğum masrafları sigorta kapsamında yer alır.
 • Doğumu kapsayan sağlık sigortası ile oda ve refakatçi ücretleri de karşılanır.

NST, TORCH taraması, komplikasyonlar, gebelik rutin kontrolleri, normal ve sezaryen doğumda ortaya çıkan giderler doğum sigortası kapsamında karşılanır. Ayrıca preeklampsi, zorunlu kürtaj, hiperemezis, düşük ve hamileliğin sebep olduğu rahatsızlıklar da bu sigortaya dahil olmaktadır.

Hamilelik doğum sigortası yaptırmak için mutlaka alanında profesyonel bir sigorta temsilcisi ile anlaşmanız gerekir. Bu sayede ihtiyaçlarınızın karşılandığı bir doğum sigortasına sahip olabilirsiniz. Ayrıca aklınızda soru işareti bırakan konular varsa sigorta danışmanınız aracılığıyla aradığınız cevaplara ulaşabilirsiniz. Doğum sigortanızı başlatsanız bile hamilelik süreci boyunca danışmanınız size gerekli desteği vermeye devam edecektir. Eğer bu şekilde bir profesyonel desteğe ihtiyaç duyar ve doğum sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0216 411 95 17 iletişim numarası üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Doğum sigortası hamilelik dönemi öncesinde ya da hamilelik sürecindeyken yaptırılabilir. Fakat poliçenin kapsamı ve primi farklılık gösterebilir. Hamilelik öncesi veya hamilelik sonrası doğum sigortası yaptırılması, önemli fiyat farklılıkları doğurabilir. Bekleme süresine sadık kalınması halinde ise doğum sigortası ücretlerinde büyük bir fiyat avantajı yakalanabilir. Dolayısıyla doğum sigortasının hamile kalmadan önce başlatılması çok daha mantıklı bir yaklaşımdır.

Hamileyken doğum sigortası yaptırmak mümkündür. Türkiye’de sadece 3 sigorta şirketi hamilelik sigortası yapılmasına imkan tanır. Hamilelik sigortaları standart doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortasından ve özel sağlık sigortasından farklıdır.  Hamilelik sigortaları, doğum gerçekleştiği anda sonlanır. Ancak doğum teminatlı sağlık sigortalarında yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı da olduğundan doğum gerçekleşse bile güvence sonlanmaz. 

Sigorta sektöründeki 30 yıllık deneyimi ile öncü firmalar arasında yer alan Genç Sigorta ve Reasürans Brokerliği; değer yaratan, dürüst ve en yenilikçi sigortacılık vizyonu ile sürekli ilerleyerek, bir bireyin doğumundan emekliliğine kadar ihtiyaç duyabileceği tüm sigorta ürünlerini en üst düzeyde karşılayıp, en etkin hizmet kalitesini sunmayı hedefler. 0216 411 95 17 sigorta danışma hattından kolayca ulaşım sağlayabilir ve doğum sigortası hakkında uzman desteği alabilirsiniz.

Doğum sigortası yapan birçok sigorta şirketleri bulunmaktadır.  Bu teminatı ise genelde doğumu kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti altında sunmaktadırlar. 

 • Acıbadem Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi ve Acıbadem Özel Sağlık Sigortası Doğum Teminatı
 • Ak Sigorta Doğum Teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
 • Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi
 • Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı
 • Axa Sağlığım Tamam Sigortası Doğum Paketi
 • Demir Sigorta Doğum Paketi
 • Eureko Doğum Sigortası 
 • Groupama Sigorta
 • Ray Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı

Her sigorta şirketinin doğum için anlaşmalı olduğu hastaneler mevcut olmakla beraber, bu hastanelerde; rutin kontrol, tetkik, tahlil ve doğum gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Sigorta şirketlerinin hangi hastanelerle anlaşmalı olduğu zaman zaman güncellenmektedir. Bu nedenle nereden hizmet almayı düşünüyorsanız o sigorta şirketinin resmi internet sitesini ziyaret ederek güncel hastane listesine ulaşabilirsiniz. Doğum kapsamlı tamamlayıcı sağlık sigortası altında sunulan doğum paketi ile alakalı olarak şirketlerin anlaşmalı olduğu bazı hastaneler şu şekilde sıralanabilir:

 • Medical Park
 • Koru Hastanesi
 • Liv Hospital
 • Medicana Hastanesi
 • Medipol Hastanesi
 • Medistate Hastanesi
 • Kolan Hastaneleri
 • Türkiye Hastanesi 
 • SGK ile anlaşmalı diğer özel hastaneler

Hayatın en güzel aşamalarından biri olan doğum öncesi, her türlü yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz bir süreçtir. Dolayısıyla yaptıracağınız doğum sigortası, bu önemli aşama için büyük avantajlara sahiptir. Ancak her şeye rağmen doğum sigortanızı iptal ettirmek istiyorsanız anlaşmalı olduğunuz sigorta şirketiyle iletişime geçebilir ve iptal sürecinin işleyişini öğrenebilirsiniz. Genç Sigorta olarak size detaylı bilgi sunmamız adına 0216 411 95 17 numaralı telefon adresi üzerinden bizi arayabilir veya sayfada yer alan “Bize ulaşın” kısmına tıklayarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

“Özel sağlık sigortası doğumu karşılıyor mu?” sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. Doğum sigortasına, özel sağlık sigortası ya da tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sahip olunabilir. Dolayısıyla doğum için özel sağlık sigortası yaptırmak ve çeşitli teminatlardan yararlanmak istiyorsanız doğum teminatının muhakkak bu poliçelere eklenmesi gerekir. Böylece hamilelik ve sonrasında ortaya çıkan giderler karşılanacaktır.

Hamilelik döneminde veya doğum sonrasında tıbbi harcamalarınız giderek artabilmekte ve bazen sürpriz masraflar da ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla doğum teminatını içeren bir özel doğum sağlık sigortası ya da tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olmanız kritik bir değere sahiptir. Ancak tüm bunlarla beraber Genç Sigorta olarak doğum sigortasına benzer diğer sigorta çeşitlerinde de profesyonel hizmet verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Sigorta hizmetlerimiz aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Kimlerle Çalışıyoruz?

https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/axa.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/sompo.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/generali.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turkiyesigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/allianz.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/nn.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/anadolusigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/chubb.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/aksigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/quick.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/hdi.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/euroko.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/raysigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DEMİR.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turknippon.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ACB.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/groupama.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/agesa.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DOĞA.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/fiba.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/GULF.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/neova.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ylogodemokrasi.jpghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/arex.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/zurich.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/korusigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ankarasigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/magdeburger.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/corpus.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/orientt.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/bereketsigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/unico.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atradius-logo.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ŞEKER.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atlasmutlu.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/KATILIM_EMEKLİLİK.jpg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/MAPFRE_Sigorta_cmyk_250_1.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/aveon.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/hepiyi.png

İlgili ürünler

evcil hayvan sigortası

Evcil Hayvan Sigortası

Evcil hayvan sigortası; evcil hayvanların sağlık sorunlarında tedavi, muayene veya tahlil gibi hizmetlere ait masraflarını güvence altına alan sigorta ürünüdür.

öğrenci seyahat sağlık sigortası

Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışına eğitim için seyahat gerektiren Erasmus, yüksek lisans veya dil öğrenimi gibi süreçlerde, eğitim boyunca risklere karşı teminatlar sunan bir sigorta türüdür.

seyahat sağlık sigortası

Yurtiçi ve Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde, acil sağlık sorunları ve diğer risklere karşı bulunduğunuz coğrafi konuma özel teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'lıların özel hastaneye gittiklerinde muayene, tahlil veya tedavi gibi işlemler için ödedikleri fark ücretini güvence altına alan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran 0-65 yaş arasındaki herkes, özel hastanedeki tedavi masrafları için sadece devlete ödemekle yükümlü olduğu 15 TL SGK katılım payını öder, diğer tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

doğum sigortası

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası; özel hastanelerde hamilelik sürecinde yapılacak rutin kontrolleri, doğum ve yeni doğan işlemleri gibi sağlık hizmetlerinde oluşabilecek masrafları, teminat limitleri kapsamında karşılayan bir sigorta ürünüdür.

yabancı sağlık sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası; yabancı uyruklu ve Türkiye’de ikamet/oturma izni almak isteyen kişilerin, ülkede bulunduğu süre içerisinde doktor muayenesi, yatarak ve ayakta tedavi işlemleri, ilaç masrafları gibi birçok sağlık ihtiyacında faydalanabileceği sigorta türüdür.

özel sağlık sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası; SGK’ya bağlı bir devlet sigortası bulunmayan veya devlet sigortasının yetersiz olduğunu düşünen bireylerin, hastalık veya kaza gibi nedenlerden oluşabilecek problemlerde, özel hastanelerde yapılacak tedavi masraflarını güvence altına alan bir sağlık sigortası ürünüdür. Yeni doğan bebeklerden, ortalama 60 yaşına kadar herkes özel sağlık sigortasından faydalanabilir.