Eşya Sigortası

Eşya Sigortası; ev sahibi veya kiracı olmak fark etmeksizin, eşyalarınızı oluşabilecek hasarlara veya kayıplara karşı maddi açıdan teminat altına alarak, büyük masrafların oluşmasını önleyen bir sigorta çeşididir.

Doğum sigortası kapsamları nelerdir
Genç Sigorta
eşya sigortası

Eşya Sigortası; mal varlıklarınızı birçok riske karşı korumaktadır:

 • Sel veya su baskını
 • Yangın ve yangının sebep olabileceği duman, buhar gibi unsurların verebileceği zararlar
 • Komşulara verilebilecek veya komşuların neden olduğu hasarlar
 • Evde bulunan elektronik cihaz veya mobilya benzeri eşyaların çalınması, hırsızlık
 • Herhangi bir kiracı sebebiyle kaynaklanan zararlar
 • Sigorta şirketlerinin belirlediği yıllardan daha yeni olan cihazlar

Eşya Sigortası satın alırken, ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış teminat limitlerinden birini seçerek, poliçe primlerinizi bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Kredi kartlarına taksit imkânı ile de ödeme kolaylığından faydalanabilirsiniz. Ayrıca poliçe limitleriniz kapsamında, ayrıcalıklı hizmet alabilmeniz için sunulan; çilingir, tesisatçı, elektrikçi, camcı ve farklı fırsatlar sunan Asistans hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Nerede olursanız olun, aklınız evinizde ve eşyalarınızda kalmasın! “Ailenizin Sigortacısı” Genç Sigorta’yla, hayatın tüm alanında güvence altında olabilirsiniz. Uzman sigorta danışmanlarımızdan detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir, ya da web sayfamızın üst kısmında bulunan bize ulaşın kutucuğuna bilgilerinizi bırakarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Eşya Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eşya Sigortası; ev sahibi ya da kiracı olmanız fark etmeden, evinizde bulunan kıymetli veya elektronik eşyalarınızı hasar ve kayıplara karşı teminatlar ile koruyan bir sigorta ürünüdür.

Yalnızca eşyalarını sigorta güvencesine almak isteyen kişiler eşya sigortası teminatını poliçelerine ekleyebilir ve bu sayede; televizyon kırılması, telefon çalınması ya da bilgisayar bozulması gibi risklere karşı eşyalarını koruma altına alabilir.

Eşya Sigortası, sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebilen ek teminatlarıyla ayrıcalıklı bir hizmet almanızı sağlar. Kapıda kaldığınız durumlarda çilingir, konuta bağlı su ve elektrik problemlerinde tesisatçı / elektrikçi, hırsız gibi nedenlerle cam kırılmalarında camcı gibi pek çok ücretsiz Asistans hizmetleriyle avantaj sağlamaktadır.

İster ev sahibi olun ister kiracı; eşya sigortasına sahip olmak için Türkiye sınırları içerisinde olmanız ve herhangi bir konutta kıymetli varlıklarınızın bulunması yeterlidir. Ev sahibi kiracı ayrımı olmaksızın herkes eşya sigortası yaptırabilir.

Eşya sigortası kanunen bir zorunluluk değildir ancak eşyalarını dışarıdan gelecek risklere karşı koruma altına almak isteyenler için oldukça avantajlıdır. Yalnızca konut içinde zarar gören eşyalar değil aynı zamanda tamir ve temizlik sırasında yaşanan hasarlar da sigorta güvencesi altında değerlendirilir.

Ev sahibi ya da kiracı fark etmeksizin Türkiye sınırları içinde bir binada eşyası olan herkes eşya sigortasından faydalanabilir. Ev sahipleri hem konutlarını hem eşyalarını sigorta kapsamı altına alabilirken, kiracılar da eşyalarını güvenceye alabilir. Diğer bir deyişle eşya sigortası için kiracı ya da ev sahibi ayrımı söz konusu değildir.

Eşya Sigortası; döviz, nakit para ve altın, kıymetli evraklar, sanat eserleri, değerli halılar, antika parçalar, misafirlerinize ait eşyalar veya elektronik cihazlar gibi varlıklarınızı, risklere karşı korumayı kapsamaktadır.

Ev eşya sigortası aynı zamanda deprem, sel, su baskını, hırsızlık, gasp, yıldırım, dolu yağması ya da taşıtın bir mülke çarpması gibi riskler gerçekleştiğinde zarar gören eşyanızı güvence altına alır.

Eşya Sigortasının teminatları sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte, ana teminatları aşağıdaki gibidir:

 • Hırsızlık
 • Dolu, deprem veya sel gibi doğal afetler
 • Yangın, patlama ve yangına bağlı olarak duman, is
 • Komşulara bağlı olarak gelen hasarlar
 • Sigorta şirketinin belirlediği yıllardan daha yeni olan elektronik cihazlar

Eşya Sigortasına isteğe bağlı dahil edilebilecek ek teminatlar aşağıdaki gibidir:

 • Konuta deniz, hava veya kara taşıtı çarpması sonucu eşyaların zarar görmesi
 • Yetersiz izolasyonun sebep olacağı hasarlar
 • Gasp, terör
 • Yakıt sızdırması
 • Hukuksal koruma
 • Misafirlerinize (3.Şahıslar) ait varlıklar
 • Yanardağ patlaması
 • Ferdi kaza

Aşağıda bahsedilen haller teminat dışında kaldığından, Eşya Sigortası poliçesi kapsamında karşılanmamaktadır:

 • Eşyaya verilen hasarın kasti olarak meydana gelmesi
 • Maddi hasarların, poliçe teminatında belirtilen limitlerin üzerinde olması
 • Eşyalarda ortaya çıkan hasarın, poliçede belirtilen nedenlerin dışında gerçekleşmesi

 

Eşya sigortasının beyaz eşyalardaki arızaları karşılaması için birtakım şartlar vardır. Eğer buzdolabı elektrik arızası veya su baskını gibi bir sebepten bozulmadıysa sigorta kapsamında değerlendirilmez. Ancak elektrik arızasından dolayı buzdolabı bozulursa eşya sigortası kapsamında değerlendirilir.

Eşya sigortası poliçesi kapsamında elektronik eşya teminatı varsa masraflar karşılanır. Ancak elektronik eşya teminatı bulunmayan poliçelerde TV ile ilgili masraflar karşılanmaz.

Mobil ve taşınabilir elektronik cihazların çalınması ya da zarar görmesi neticesinde doğan masraflar sigorta kapsamı altında değerlendirilmez ancak bu durumun poliçeden poliçeye değişiklik gösterebildiğini de ekleyelim. Dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazların sigorta kapsamında değerlendirilebilmesi için poliçede ayrıca belirtilmesi şartı aranır.

Konut eşya sigortası poliçesinde yer alan limitler dahilinde komşuların eşyalarında yangın, patlama, sel, su baskını gibi nedenlerle bir zarar oluşması durumunda masraflar, sigorta güvencesi altında değerlendirilebilir.

Eşya Sigortası yaptırmak için sayfamızın üst kısmında yer alan formu doldurmanız yeterlidir. Formda beyan etmiş olduğunuz iletişim bilgilerinden sigorta danışmanlarımız sizi arayarak eşya sigortası tekliflerinizi çalışmak için birtakım bilgiler isteyecektir.

Sigorta danışmanlarımıza eşya sigortası kapsamında yer almasını istediğiniz ihtiyaçlarınızı anlattıktan sonra teklifleriniz çalışılacak ve aklınıza takılan tüm sorular cevaplanacaktır. Dilerseniz eşya sigortası poliçenizi sigorta danışmanlarımız aracılığı ile hızlıca yaptırabilirsiniz.

Konut içerisinde bulunan, ev sahibi ve aile üyelerine ait demirbaşlar “eşya” olarak adlandırılır. Eşya Sigortasının hesaplanması ise poliçe tarihi içerisinde olası zarar görebilecek eşyaların, tamiri veya yeniden satın alma masrafları için yapılmaktadır.

Bu hesaplama yapılırken; eşyaların bulunduğu yapının yer aldığı il, ilçe ile bu bölgelerdeki hırsızlık oranı ve doğal afet gibi durumlar dikkate alınır. Sigortalanacak eşyaların maddi bedelleri ve tüm faktörler kayıt altına alındıktan sonra hesaplama işlemi gerçekleştirilir.

Eşya Sigortası yaptırmak için başvuru esnasında gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Sigortalatan ev sahibi veya kiracının kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet)
 • Eşyaların bulunduğu mülke ait açık adres bilgisi
 • Sigorta yaptırılacak eşya bilgileri ve toplam bedelleri

Eşya Sigortasına, sigorta şirketleri veya sigorta brokerleri aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Türkiye’nin önde gelen firmaları başta olmak üzere, pek çok sigorta şirketi ile çalışan Genç Sigorta’nın mesleğinde uzman danışmanları ile görüşerek sigortanızı hemen yaptırabilirsiniz.

Türkiye’de Eşya Sigortası yapan pek çok sigorta şirketi bulunmaktadır. Eşya sigortası yapan sigorta şirketleri ve sundukları ürünler aşağıdaki gibidir:

 • AKSigorta Ev ve Eşya Sigortası
 • Allianz (Ev ve Eşya Sigortası) Güvenli Evim Sigortası
 • Anadolu Sigorta Eşya Sigortası (Konut Sigortası)
 • AXA Konut Sigortası: Evim ve Lüks Evim Sigortaları
 • Doğa Sigorta Eşya Paket Sigortası

Diğer anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketlerinden de size özel eşya sigortası teklifi çalışmamızı isterseniz https://www.gencsigorta.com/ adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Eşya Sigortası, pek çok sigorta ürünü gibi teminatlarını yıllık olarak sunar ve geçerlilik süresi 1 yıldır. Bir yıl tamamlanmasının ardından poliçenizi yenileyerek, güvenceye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

Mevcut Eşya Sigortanızı, ürünü satın aldığınız sigorta şirketi veya brokerliğine başvurarak yenileyebilirsiniz. Eğer poliçenizi yaptırmış olduğunuz aracı kurumdan memnun değilseniz veya fiyat karşılaştırması yapmak isterseniz Genç Sigorta’dan da eşya sigortası teklifleri talep edebilirsiniz. Genç Sigorta’dan poliçe yaptırmaya karar verirseniz kazanmış olduğunuz haklar ile birlikte eşya sigortası yenilemenizi hızlıca yapabiliriz.

Eşya Sigortası, kanunlara göre yaptırması zorunlu olan bir sigorta çeşidi değildir. Fakat yangın, hırsızlık, su baskını ve daha pek çok riske karşı oluşabilecek masrafların önüne geçmesi ve sunduğu ek teminatları sebebiyle, olası masraflarda maddi avantaj sağlamaktadır.

Eşya sigortanızın poliçesini ürünü satın aldığınız sigorta şirketini arayarak, müşteri temsilcisi veya sigorta danışmanı aracılığıyla; şirkete ait resmi web sitesi üzerinden veya diğer tüm sigorta poliçeleriniz gibi E-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Eşya Sigortası fiyatları; sigorta şirketlerine, sundukları teminat kapsamına ve yıllık enflasyon oranlarına göre değişkenlik göstermektedir. Ek olarak; yaşadığınız il ve ilçeye göre hırsızlık ve deprem risk oranına göre de fiyatlar hesaplanır. Eşya sigortasının fiyatını belirleyen birçok kriter olduğundan teklif çalışmadan net fiyat vermek mümkün değildir. En iyi ve en uygun eşya sigortasına ait güncel fiyatlar için Genç Sigorta’nın uzman sigorta danışmanları aracılığı ile kolayca teklif alabilirsiniz.

Konut Sigortası; eşya sigortasından farklı olarak evin yalnızca mimari yapısında bulunan duvar, tavan veya zemin gibi bölümlerde oluşabilecek zararları karşılamaktadır. Eşya Sigortası ise mülk içerisindeki kıymetli veya elektronik eşyaları güvence altına alması nedeniyle; iki sigorta ürünü birbirinden farklı teminatlar sunmaktadır. Konut sigortası kapsamına eşya sigortası ekleyerek her iki sigortanın güvence kapsamından yararlanabilirsiniz.

Eşya Sigortasının konutunuz içerisinde yer alan eşyalarınızı güvence altına alması sebebiyle, yaşam alanlarınızı koruyan teminatlara sahip sigorta ürünleri aşağıdaki gibidir:

Kimlerle Çalışıyoruz?

https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/axa.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/sompo.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/generali.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turkiyesigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/allianz.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/nn.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/anadolusigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/chubb.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/aksigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/quick.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/hdi.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/euroko.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/raysigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DEMİR.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turknippon.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ACB.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/groupama.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/agesa.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DOĞA.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/fiba.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/GULF.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/neova.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ylogodemokrasi.jpghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/arex.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/zurich.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/korusigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ankarasigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/magdeburger.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/corpus.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/orientt.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/bereketsigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/unico.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atradius-logo.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ŞEKER.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atlasmutlu.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/KATILIM_EMEKLİLİK.jpg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/MAPFRE_Sigorta_cmyk_250_1.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/aveon.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/hepiyi.png

İlgili ürünler

eşya sigortası

Eşya Sigortası

Eşya Sigortası; ev sahibi veya kiracı olmak fark etmeksizin, eşyalarınızı oluşabilecek hasarlara veya kayıplara karşı maddi açıdan teminat altına alarak, büyük masrafların oluşmasını önleyen bir sigorta çeşididir.

konut sigortası nedir

Konut Sigortası

Konut sigortası; bir evin başına gelebilecek yangın, su baskını, hırsızlık gibi herhangi bir kaza sebebiyle oluşacak olan zararları karşılayarak, daha büyük masrafların doğmasını engelleyen bir sigorta türüdür. Ev sahibi ya da kiracı olmak fark etmeksizin, 18 yaşından büyük herkes konut sigortasından faydalanabilir.

dask sigortası

Dask Sigortası

DASK Sigortası; deprem sebebiyle oluşabilecek yıkılma, tsunami veya yangın gibi risklerden doğan masrafları, poliçede bulunan teminat limitleri kapsamında karşılayan zorunlu bir sigorta türüdür.