İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası; Zorunlu Trafik Sigortası bulunan araç sahiplerinin, olası bir kaza durumunda üçüncü şahıslara vereceği hasarın Trafik Sigortası limitlerini aşması durumunda, kalan masrafları karşılayan bir sigorta türüdür.

ihtiyari mali sorumluluk sigortası kapsamları nelerdir
Genç Sigorta
ihtiyari mali sorumluluk sigortası

Başka bir deyişle; Trafik Sigortası teminat limitlerinin yetersiz olduğunu düşünen bireylerin, limitleri yükseltmek için satın aldığı bir sigortadır.

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası;

 • Maddi Zararlar Teminatı kapsamında; büyük hasar meydana gelen üçüncü şahıs araçlarında, Trafik Sigortasından arta kalan zararları karşılamaktadır.
 • Sağlık Giderleri Teminatı kapsamında; kaza esnasında zarar gören üçüncü şahısların, Trafik Sigortasından arta kalan hastane ve tedavi masraflarını karşılamaktadır.
 • Bu teminatların yanı sıra; Trafik Sigortasında bulunmayan, Manevi Tazminat taleplerini karşılayarak, kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.

Herhangi bir kaza durumunda; zararları Zorunlu Trafik Sigortası karşılamakta, ardından kalan miktar için İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası devreye girmektedir. 

Trafikte uzun vakit geçiren, sıkça şehir içi veya şehirler arası seyahatleri yapan bir araç sahibiyseniz; daha fazla risk altında bulunduğunuzdan, İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortasını tercih ederek bütçenizi koruma altına alabilirsiniz. Limitleri bütçenize göre belirleyebileceğiniz gibi; uygun prim farkları ile limitsiz bir poliçe teminatı seçerek, güvenle seyahat edebilirsiniz.

“Ailenizin Sigortacısı” Genç Sigorta’da, yaşamınızın her alanı için bir güvence bulabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun bir poliçe arıyorsanız; uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve tecrübeli, mesleğinde uzman sigorta danışmanlarımız ile gereken sigortaya kolayca ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya sayfanın üst kısmındaki butondan açılan forma bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Zorunlu Trafik Sigortası yaptıran kişilerin araçlarıyla herhangi bir kaza yapması halinde ortaya çıkan zarar, sigorta limitlerini aşar ise arada kalan masrafları karşılayan sigorta türüne İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası denilmektedir. Bu, aynı zamanda trafik sigortası limitinin yeterli olmadığını düşünenlerin var olan limitleri yükseltmek için sahip oldukları bir ek teminattır. 

Her insan günlük hayatında seyahat için araç kullanmakta ve ulaşım ihtiyacını sıklıkla bu şekilde karşılamaktadır. Ancak araç kullanımında birtakım kazalar yaşanabilmektedir. Tam olarak bu noktada Zorunlu Trafik Sigortasına ihtiyaç duyulur. Yaşadığınız bir trafik kazası esnasında meydana gelen zararın poliçe teminatı dahilinde karşılanmasını sağlayan bu trafik sigortası, sigorta şirketleri tarafından yapılabilen zorunlu bir sigorta türüdür. Fakat bu sigorta kapsamında ödenen sigorta bedeli sınırlı olmaktadır. Bu nedenle ek teminat işlevi gören İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası, gerekli güvenceyi sağlayacaktır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası “Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası’’ olarak da bilinir. Motorlu araç sahibi olup Zorunlu Trafik sigortasını yaptıran herkes bu teminattan yararlanabilir. Kaza yapan araç sahiplerinin üçüncü şahıslara maddi zarar vermesi durumunda bu maliyetin, trafik sigortası teminatı dahilinde karşılanmasından sonra kalan kısmın güvence altına alınmasıdır. 

Benzer şekilde, yaşanan bir trafik kazasında ortaya çıkan zarar maddi değil de manevi ise karşı tarafın açacağı tazminat davası sonucunda ödenecek bedel de bu sigorta kapsamında karşılanmaktadır. Dolayısıyla İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası genel şartları, manevi tazminat taleplerinde de geçerli olmaktadır. Fakat şu detay gözden kaçırılmamalıdır ki Zorunlu Trafik Sigortası sadece maddi zarar için güvence verir.

Bu ek teminatı edinirken bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası limitleri olmaktadır. Örnek olarak bir araca çarpmanız halinde bu araç kullanılmaz hale gelebilir ve verilen hasarın karşılanması için yüksek limitlerin var olması gerekebilir. Dolayısıyla poliçede belirtilen İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası limiti önem arz etmektedir. 

Bu limitler belirlenirken poliçe için anlaştığınız sigorta şirketiyle görüşmeniz gerekecektir. Dolayısıyla eğer “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ne kadar olmalı” diye merak ediyorsanız İMM limitleri 100 bin TL şeklinde olabileceği gibi 1 milyon TL gibi bir meblağa da sahip olabilir. Eğer şehir içi ya da şehirler arası seyahat etme sıklığınız yüksek ise sigorta limitinizin de yüksek olması önerilmektedir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası limitlerinin üzerinde kalan fark için sınırsız bir şekilde güvence sağlayan bir diğer tanım ise Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası’dır. Bu anlamda aracın kullanılması sonucu ortaya çıkan maddi ve hukuki sorumluluğu üstlenir ve kasko sigortası dahilinde bu kategoriye yer verilmiştir. Ek olarak manevi tazminat talepleri de bu teminat türüne dahil edilmiştir. Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası yaptırmak istiyorsanız herhangi bir kasko poliçesi zorunluluğunuz yoktur. Sadece Zorunlu Trafik sigortanızın olması yeterli olacaktır. 

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, trafik sigortasının yeterli olmadığı durumlarda hem maddi hem de fiziksel zararları poliçede belirlenen limitler dahilinde güvence altına almaktadır. Ek bir teminat olarak değerlendirilen bu sigorta türü opsiyonel olup üçüncü şahısların araçlarında büyük hasarların yaşandığı durumlarda size destek olmaktadır. Bu anlamda Trafik Sigortası’ndan arta kalan zararları karşılar. Ayrıca üçüncü şahsın kendisinin zarar görmesi halinde yine arta kalan tedavi masraflarında da bir teminat sunmaktadır. Bu noktada devreye giren İMM’nin en büyük avantajlarından biri ise Trafik Sigortası’nda yer almayan manevi tazminat talepleri için de size güvence sağlamasıdır. Dolayısıyla İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası manevi tazminat kapsamı ile oldukça geniş bir hizmet alanı sunar.

Kaskoda yer alan ihtiyari mali mesuliyet sigortası teminatı, değer kaybını karşılar.

Bu sigorta türü için var olan teminatlar, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilse de İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası kapsamı dışında kalan haller belirlidir. Yaşanabilecek bazı durumlar İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası mahrumiyetine sebebiyet verebilir. Şu şekilde sıralanmıştır:

 • Sigortalının kendisinin zarara uğraması
 • Patlayıcı maddelerin taşınması sonucu hasar oluşması (yedek akaryakıt hariç)
 • Araçta tamirat, bakım ya da bazı değişikliklerin yapılması nedeniyle oluşan kazalar
 • Poliçede belirlenen araçla taşınan malların zarar görmesi (yolcu bagajı vb. hariç)
 • Hız yarışına katılma ya da yarış güzergâhında sürüş yapma sonucu yaşanan hasarlar
 • Çalınan aracın sebep olduğu hasarlar ve aracın gasp edildiğini bilerek binen kişilerin uğradığı zararlar
 • Terör eylemlerinde kullanılan araçların sebep olduğu ve sigortalı kişinin sorumlu olmadığı zararlar

Tüm bu koşullarda İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası işletenin sorumluluğu da göz önünde bulundurulmuştur. Ek olarak İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası hizmeti alırken sigorta şirketinizle konuyu detaylı bir şekilde görüşmeniz kritik bir değere sahiptir. 

İhtiyari Mali Mesuliyet olan kasko sigortasından yaptırmak istiyorsanız öncelikle hali hazırda bir Zorunlu Trafik sigortanızın olması gerekmektedir. Aksi takdirde İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası direkt kendisini satın alabileceğiniz bir teminat türü değildir. Bunun için gerekli şartları sağladıktan sonra sigorta şirketleriyle görüşebilir ve kimlik bilgileriniz ile gerekli belgeleri teslim ederek İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası için teminat sahibi olabilirsiniz. Hatta pek çok sigorta şirketi bu işlemler için online başvuru yöntemleri de sunmaktadır. Bu noktada da T.C. numaranız ile plaka bilginizi girmeniz istenecektir.

Eğer ki Zorunlu Trafik sigortanız mevcutsa ve limitlerinizi aşan bir kaza yaşadıysanız İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası’ndan yararlanmak için kazanın yaşandığı tarihten sonra sigorta şirketinize bildirimde bulunmanız gerekir. Aksi takdirde bu teminattan faydalanmanız mümkün olmayacaktır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, trafikte uzun süre kalan kişiler için olası risklerin yükünü azaltan bir teminattır. Dolayısıyla büyük bir öneme sahip olmakla beraber alanında ön plana çıkmış sigorta şirketleri tarafından üstlenilmesi gereken bir sorumluluğu vardır. Bu anlamda yıllardır profesyonel hizmet veren Genç Sigorta, İMM danışmanlık hizmeti ile müşterilerini güvence altına almaktadır. 

Siz de limitinizi bütçenize göre belirleyebilir ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ile olası maliyetlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Üstelik limitlerinizi kendiniz belirleyerek uygun primli bir güvenceye sahip olabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik uygun teklif avantajlarından faydalanmak için sigorta uzmanlarımızla görüşebilir ve işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz. Detaylı bilgi almak isterseniz 0216 411 95 17 numaralı telefon adresinden bize ulaşmanız ya da sayfamız üzerinden iletişim bilgilerinizi bırakmanız yeterli olacaktır. 

İhtiyari mali mesuliyet güvencesi almak için öncelikle İMM sigortası poliçesinin tüm detaylarına hâkim olmak gerekir ki bu da profesyonel bir dokunuşa gereksinim duyar. İhtiyari mali mesuliyet sigortası almak için mutlaka uzman bir sigortacı desteği almanız çok daha avantajlı olacaktır.

Bu noktada Genç Sigorta olarak sizlere destek verebiliriz. Bizleri 0216 411 95 17 numaralı çağrı merkezimizden arayabilir ya da iletişim formunu doldurabilirsiniz. Alanında uzman sigorta danışmanlarımız İMM konusunda her türlü sorunuzu yanıtlayacak ve poliçelendirme süreçlerinde sizlere destek olacaktır.

Bu alanda hizmet veren pek çok resmi kuruluş bulunmaktadır. Genç Sigorta dışında İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası yapan sigorta şirketleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Neova Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Generali Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Quick Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Sompo Sigorta
 • HDI Sigorta

İMM sigortası, bir kaza neticesinde zorunlu trafik sigortasının ödediği limitleri aşan masrafları ödeyen bir teminattır. Kaza yaşandığında devreye trafik sigortası girer; trafik sigortası için belirlenmiş teminat limiti kadar sigorta şirketleri masrafları karşılar. Bu noktada devreye mali mesuliyet sigortası girer ve trafik sigortasının limitini aşan masrafları üstlenir. Trafik sigortası zorunlu bir sigorta türü olup kasko ve İMM isteğe bağlı sigortalardır.

Her ne kadar isteğe bağlı yapılıyor olsa da İMM sigortası büyük önem taşır. Olası bir trafik kazası yaşanması durumunda, ZTS tarafından limitler dahilinde masraflar karşılanır ancak hasarın bu limitleri aşması durumunda kişi çok daha büyük bir maddi kayıpla karşı karşıya kalır. 

İşte bu noktada İMM teminatının olması, kazazedeye büyük avantaj sağlar. Trafik sigortasının limitlerini aşan tutarı, İMM sigortası karşılar bu sayede maddi anlamda çok büyük külfetler yaşanmaz.

İhtiyari mali mesuliyet sigortasının olmaması, kanuni anlamda bir yaptırıma neden olmaz zira trafik sigortası gibi zorunlu bir sigorta ürünü değildir. Ancak İMM teminatının olmaması durumunda büyük maddi hasarlı kazaların altından kalkmak çok daha güç olacaktır. İMM sigortası, aracınızı maddi anlamda koruyan büyük bir güvencedir.

Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, kişinin talebi doğrultusunda yapılan ihtiyari mali mesuliyet sigortası, kasko poliçesine eklenebilir ve bu sayede maddi anlamda olası kazalara karşı büyük bir güvence elde edilir.

İhtiyari mali mesuliyet teminatını ister kasko poliçenize ister trafik sigortası poliçenize ekleyebilir ve bu ek teminat sayesinde çok daha geniş bir maddi güvence elde edebilirsiniz.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, ek teminat olarak yer almasından itibaren 1 yıl boyunca geçerlidir. Herhangi bir limit aşımı engeli olmayan Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası için de aynı süre baz alınmıştır.

Söz konusu, araçlar olduğunda sadece trafik sigortasının yaptırılması zorunlu bir durumdur. Dolayısıyla İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası yaptırmak gibi bir mecburiyetiniz bulunmamaktadır. Bu sigorta türü tamamen isteğe bağlı olarak satın alınır. 

İşin aslına bakıldığında da zorunlu trafik sigortalarında yer alan teminatlar kısıtlı olduğu için bazı kazalarda meydana gelen hasar düzeyinin trafik sigortasının dışına çıktığı görülmektedir. Hâlbuki araç sahipleri henüz trafik sigortalarını yaptırırken en ucuz seçeneğe yöneltmektense prim tutarını yükselten İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ek teminatını inceleseler bu problemle karşılaşmayacaktır. Bu nedenle sürücüler için son derece önem arz eden bir riske karşı güvence sunan bu ek teminat kapsamının müşteriye doğru bir şekilde aktarılması gerekir. Çünkü İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası sorumluluklarınızı hafifletebilir ve üçüncü şahıslarla yaşanacak olası anlaşmazlıklarda sigorta şirketinizin muhatap olmasını sağlar. 

Her ne kadar ek teminat olarak yer alsa ve kasko poliçesi primlerinde bir miktar artışa yol açsa da İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası bütçenizi sarsmayacak bir sigorta türüdür. Bu anlamda beklenmedik anlarda ortaya çıkabilecek büyük meblağlar yerine sizi minimal primler vasıtasıyla ezici bir maddi yükün altından kurtarır.

Şartlarını uygun gördüğünüz ve sözleşme imzalamak istediğiniz sigorta şirketine göre İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle stabil bir fiyat algısı yoktur. Süreçle ilgili olarak sigorta şirketinizle görüşmenizin ardından sistemin işleyişine dair fikir edinmeniz mümkündür. Bu bağlamda kasko poliçesindeki İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası’nın, bir ek teminat olarak yer alması sebebiyle ilk etapta kasko priminin maliyetini bilmek gerekir. Sonrasında ise İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ile bu prim üzerinden ne kadar ödeme yapacağınız belli olacaktır.

Sahip olduğunuz sigorta türlerinin mevcut halini kontrol edebileceğiniz resmi kaynaklar bulunmaktadır. İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası sorgulama için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne ait online servisleri kullanabilir ve bu sayede mevcut trafik ile kasko poliçelerinizi görüntüleyebilirsiniz. 

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından denetlenmekte olan bu kurum ile poliçeniz hakkında son bilgilere ulaşmanız mümkündür. Kaynağa erişim için dilerseniz direkt resmi web sitesini kullanabilir ya da e-Devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. Tüm bunların dışında anlaşmalı olduğunuz sigorta şirketi ile de iletişime geçerek güncel poliçe bilgilerinizi talep edebilirsiniz. Bazı şirketlerin online sorgulama linkleri olduğu gibi bazılarında telefon aracılığıyla veya direkt şube ziyaretiyle istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası iptali için sigorta şirketinizle görüşmeniz yeterli olacaktır. Sonuç olarak bir ek teminat görevi gördüğü için Zorunlu Trafik sigortanız kaldığı yerden devam edecektir. Ancak şu da belirtilmelidir ki sigorta kapsamında ifade edilen tazminat miktarının yetersiz ya da fahiş oranda olduğu açıkça belli ise anlaşmalar, yapıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde iptal edilebilmektedir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ile benzerlik gösteren başka sigorta çeşitleri de mevcuttur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 

Kimlerle Çalışıyoruz?

https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/axa.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/sompo.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/generali.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turkiyesigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/allianz.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/nn.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/anadolusigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/chubb.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/aksigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/quick.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/hdi.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/euroko.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/raysigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DEMİR.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turknippon.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ACB.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/groupama.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/agesa.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DOĞA.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/fiba.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/GULF.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/neova.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ylogodemokrasi.jpghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/arex.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/zurich.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/korusigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ankarasigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/magdeburger.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/corpus.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/orientt.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/bereketsigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/unico.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atradius-logo.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ŞEKER.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atlasmutlu.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/KATILIM_EMEKLİLİK.jpg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/MAPFRE_Sigorta_cmyk_250_1.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/aveon.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/hepiyi.png

İlgili ürünler

trafik sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası

Trafik Sigortası; herhangi bir kaza sonucunda yalnızca karşı tarafta oluşabilecek sağlık ve araç hasarı gibi maddi masrafları karşılayan, Türkiye’de yaptırılması zorunlu olan bir sigorta çeşididir.

yeşil kart sigortası

Yeşil Kart Sigortası

Yeşil Kart Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizi aracınızla gerçekleştirmek istediğinizde; olası bir kaza sebebiyle, üçüncü şahıslara vereceğiniz maddi ve bedeni zararları karşılayan bir sigorta ürünüdür.

ihtiyari mali sorumluluk sigortası

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası; Zorunlu Trafik Sigortası bulunan araç sahiplerinin, olası bir kaza durumunda üçüncü şahıslara vereceği hasarın Trafik Sigortası limitlerini aşması durumunda, kalan masrafları karşılayan bir sigorta türüdür.

kasko sigortası

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası; çarpma, çarpışma, yangın ve çalınma gibi kişilerin iradesi dışında oluşabilecek risklere karşı aracı güvence altına alan bir sigorta ürünüdür. Trafik sigortasının zorunlu olmasının aksine, kasko sigortası yaptırılması zorunlu değildir. Fakat her gün trafikte veya park halinde oluşabilecek onlarca riske karşı koruma sağlaması nedeniyle birçok araç sahibi kasko sigortasını satın almaktadır.

yat ve tekne sigortası

Yat ve Tekne Sigortası

Yat ve Tekne Sigortası; denizde, çekek yerlerinde veya marinalarda oluşabilecek pek çok riske karşı yat, tekne ve içerisinde bulunan teçhizatları koruma altına alan bir sigorta türüdür.

motosiklet trafik sigortası

Motosiklet Trafik Sigortası

Motosiklet trafik sigortası; kaza sebebiyle üçüncü şahıslara vereceğiniz maddi ve bedeni zararları karşılayan, yaptırılması zorunlu bir sigorta ürünüdür.

motosiklet kasko sigortası

Motosiklet Kasko Sigortası

Motosiklet Kasko Sigortası; trafikte seyir veya park halinde oluşabilecek çarpma, çarpışma, kısmen veya tamamen çalınma, yanma veya üçüncü şahısların kötü niyetli davranışları sebebiyle oluşacak zararlara karşı, motosikletinizi ve bütçenizi koruma altına alan bir sigorta çeşididir.