Evcil Hayvan Sigortası

Evcil hayvan sigortası; evcil hayvanların sağlık sorunlarında tedavi, muayene veya tahlil gibi hizmetlere ait masraflarını güvence altına alan sigorta ürünüdür.

evcil hayvan sigortası nedir
Genç Sigorta
evcil hayvan sigortası

6 aydan büyük, 10 yaşından küçük kedi veya köpekleriniz için alabileceğiniz evcil hayvan sigortası; anlaşmalı veteriner kliniklerinde, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilecek sağlık hizmetlerinden yıl boyunca faydalanmanızı sağlar. Evcil hayvan sigortasının teminatları, ihtiyacınıza uygun seçeceğiniz poliçelere göre değişiklik göstermektedir:

 • Dilerseniz evcil hayvanınızın; yüksekten düşme, trafik kazası, yabancı cisim yutma veya yanma gibi sağlık sorunları için, yalnızca acil durum teminatına sahip poliçe tercih edilebilir.
 • Dilerseniz; cerrahi ameliyat, dahili müdahale veya müşahede altında olması gereken, en az 24 saat süren ve yatış gerektiren tedaviler için yatarak tedavi teminatını içeren poliçe seçilebilir.
 • Yatarak tedavi teminatına ek; muayene, ilaç ihtiyaçları, görüntüleme veya laboratuvar hizmetlerini kapsayan, ayakta tedavi teminatı poliçenize dahil edilebilir.
 • Yatarak ve ayakta tedavi teminatını kapsayan poliçelere; acil durum haricinde kanser, deri hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonu veya gastrit gibi hastalıklar için teminat eklenebilir. Bu sayede evcil hayvanınızın tüm sağlık masrafları güvence altına alınabilir.

Evcil hayvan sigortası; evcil hayvanınızın başkalarına zarar vermesi durumunda üçüncü şahıs koruma teminatı, pet kuaför hizmeti ve ücretsiz muayene, kaybolması halinde kayıp arama ilanı ve ödül, ücretsiz veya indirimli mikroçip takılması gibi ek teminatları ile evcil hayvanınızın her alanda güvenliğini sağlar. Ek teminatlar her sigorta şirketi için değişiklik göstermektedir. Prim ödemelerinde bulunan taksit imkânı ile bütçenize destek olurken, kaliteli sağlık hizmeti almanıza olanak sunar.

Sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alan “Ailenizin Sigortacısı” Genç Sigorta ile; can dostlarınızın geleceğini de garanti almak isterseniz, mesleğinde uzman sigorta danışanlarımızın sizin için en uygun teklifi hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya sayfanın üst kısmındaki butondan açılan forma bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Evcil Hayvan Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Evcil hayvan sigortası, kedi ve köpek gibi evcil hayvanların acil hastalık ya da kaza durumlarına ilişkin anlaşmalı veterinerlerde tedavi görmesi halinde ortaya çıkan masrafları karşılayan bir sigorta türüdür. Aynı zamanda diğer hastalıkların tedavisinde de tahlil, tetkik ve yatarak tedaviye yönelik maliyetleri de üstlenmektedir. Bu anlamda patili dostlarımızın sağlığının güvence altına alınmasında kilit bir öneme sahiptir.

Evcil hayvan sağlık sigortası sayesinde evcil hayvanlarınızın aciliyet gerektiren sağlık problemlerinde oluşan masraflar sigorta kapsamında değerlendirilmektedir. Bu sayede özellikle yatarak tedavi hallerinde herhangi bir bekleme süresi yaşanmaz; tahlil, ilaç, tetkik ve ameliyat harcamaları gibi durumlarda poliçe limitleri devreye girer. Evcil hayvan sigortasının tüm bu imkânların yanı sıra sunduğu çeşitli avantajlar bulunmaktadır.

 • Sigorta kapsamı, kişinin ihtiyacına ve bütçesine göre oluşturulabilmektedir.
 • Yatarak tedavi işlemleri kapsamında acil sağlık problemlerinde herhangi bir bekleme süresi bulunmamaktadır.
 • Dilerseniz yalnızca acil durumlar için destek alabilir veya yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlarını da ekleyerek poliçenizi genişletebilirsiniz.
 • Yüksekten düşme, kanser, zehirlenme, kusma, alerjik şok, deri hastalıkları, idrar yolu, mide ve böbrek gibi çeşitli hastalıklar için maddi anlamda koruma sağlanmaktadır.
 • Evcil hayvanınızın yüksek maliyetli bir sağlık riskinin ortaya çıkmasına yönelik koruma sağlayarak bütçenizi güvence altına alabilirsiniz.
 • Kedi ya da köpekler için ücretsiz bakım hizmetleri bulunmaktadır. Ek olarak göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi gibi bakım işlemleri de buna dahildir.
 • Anlaşmalı veteriner kliniklerine gitmeniz halinde tedavi sonucu oluşan maliyetlerin sadece çok küçük bir kısmı size ait olacaktır.

Evcil hayvan sigortasının hem evcil hayvan sahibine hem de patili dostlarımıza sunduğu birçok avantaj vardır. Evcil hayvan sigortasının avantajları;

 • Evcil hayvan sigortasının kapsamı kişinin ihtiyaçları ve bütçesi doğrultusunda belirlenebilir.
 • Sadece hayati risk barındıran acil durumlar için güvence istenirse, cüzi primler ile sigorta yaptırılabilir.
 • Evcil hayvan sigortası kapsamında olmayan tedavi hizmetleri için anlaşmalı veteriner kliniklerinde indirimli fiyatlardan yararlanılabilir. 
 • Evcil hayvanın bakım hizmetleri veya konaklama gibi masraflarında indirimli fiyatlardan yararlanılabilir.
 • Hukuksal koruma teminatı ile evcil hayvanın bir başka hayvana veya insana zarar vermesinden doğan masraflar güvence altındadır.
 • Tedavisi maliyetli hastalıklar ve rutin veterinerlik hizmetlerine ait masrafları güvence altına alarak, evcil hayvan sahibinin bütçesini korur.

Kedi ve köpekleri kapsayan evcil hayvan sigortası poliçesi bazen kedi sigortası ya da köpek sigortası olarak da adlandırılmaktadır. Sigorta şirketine göre yaş sınırı değişkenlik göstermektedir. Ancak genel anlamda 6 aylıktan büyük, 10 yaşında küçük evcil hayvanları kapsamaktadır. Ayrıca kedi ya da köpeğinizin aşılarının tam olması gerekmektedir. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre satışı, üretilmesi ve bakımı legal olmayan hayvan cinsleri de sigorta dışında yer almaktadır. Buna Pitbull, Japanese Tosa ve Terrier gibi tehlikeli ırklar örnek gösterilebilir. Bazı hayvan sahipleri ise “Yurt dışından evcil hayvan sigortası yapılır mı?” sorusunun cevabını merak etmektedir. Bunun net bir cevabı olmamakla beraber her sigorta şirketi için farklı kriterler ve şartlar ortaya konulmuştur.

Tüm bunlara ek olarak evcil hayvanınızı anlaşmalı veteriner klinikleri dışında bir yere götürmeniz mümkün değildir. Sadece belirli klinikler üzerinden sigorta hizmeti alabilirsiniz. Eğer sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu klinikler dışında bir veterinere giderseniz oluşacak masraflar sigorta tarafından karşılanmayacaktır.

Evcil hayvan özel sağlık sigortası dahilindeki teminatlar ve limitler her sigorta şirketine göre değişkenlik göstermektedir. Genel anlamda sunulan teminatlar kapsamında yer alan hastalık ve haller aşağıdaki gibidir.

 • Kedi veya köpeğinizin yüksekten düşmesi ya da trafik kazası geçirmesi
 • Yabancı cisim yutma ya da zehirlenme durumunun olması
 • Başka bir hayvan tarafından yaralanması
 • Elektrik çarpması
 • Sıcak havaların çarpması ya da soğuk havalarda donması
 • Evcil hayvanınızın başka bir evcil hayvana, eşyaya ya da insana zarar vermesi
 • Kedi veya köpeğinizin kaybolması nedeniyle kayıp arama ilanı verilmesi ve bulununca verilecek ödül masrafları
 • Laboratuvar, muayene ve görüntüleme işlemleri
 • Mikroçip takılması
 • Göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi
 • Konaklama hizmetlerinde ve pet ürünlerinde indirim

Yukarıdaki maddeler haricinde yer alan durumlar kapsam dışı olarak değerlendirilmekle beraber kedi ve köpeklerin rutin olarak oldukları sağlık aşıları da evcil hayvan sigortasına dahil edilmemektedir. Ek olarak iç ve dış parazit aşıları ya da ilaçları bu poliçe içerisinde yer almaz. Bu doğrultuda evcil hayvan sigortasının kapsamadığı haller şu aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • 6 aydan küçük, 10 yaşından büyük evcil hayvanlar
 • Virüs, bakteri ve mantar kaynaklı hastalıklardan dolayı yapılan tedaviler
 • Anlaşmalı olmayan kliniklerde gerçekleştirilen müdahaleler
 • Mikroçipi ve aşıları olmayan evcil hayvanlar
 • Acil müdahale gerektirmeyen tedaviler
 • Yaralanma ya da hastalık sebepli ölüm hallerinde tazminat talebi
 • Evcil hayvanların bilerek kavga ettirilmesi, dövüştürülmesi ya da yarıştırılması sonucu ortaya çıkan maddi giderler

Evcil hayvan sigortası; 6 aydan büyük 10 yaşından küçük, aşıları tamamlanmış kedi ve köpekleri sigorta kapsamına almaktadır. Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi Hayvanları Koruma Kanunu’na göre yasaklanmış olan hayvanlar ile Pitbull Terrier ve Japanese Tosa gibi tehlike arz eden köpekler yasaklı oldukları için evcil hayvan sigortasının kapsamı dışındadır.

Evcil hayvan sigortası yaptırmak için patili dostunuzun mikroçip ya da karnesi numarasını sigorta şirketine iletmeniz halinde poliçe sürecini başlatabilirsiniz. Bu anlamda poliçe şartlarını incelemeniz ve limitler konusunda önceden bilgi almanız önem arz edecektir. Böylelikle hem bütçenize hem de evcil dostunuza en uygun güvenceye sahip olabilirsiniz. Sadece Türkiye’de sahiplendirilmesi, hediye edilmesi, çiftleştirilmesi ya da ülkeye sokulması kanuna göre yasak olmayan kedi ve köpek türlerinin olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Küçük dostlarınızın başına gelebilecek acil durumları güvence altına alan evcil hayvan sigortası oldukça önemli teminatlar sunmaktadır. Bu kapsamda sigorta sürecini yıllardır büyük bir özen ve profesyonellik içerisinde yürüten Genç Sigorta Brokerliği ile siz de evcil hayvanlarınızın sağlık koşullarını iyileştirebilirsiniz. Ek olarak ayakta veya yatarak tedavi gibi imkânlar sunulmasıyla beraber muayene, ilaç ve görüntüleme gibi teminatlar da sağlanmaktadır. Böylece acil müdahaleler dışında da belirli teminatlar dahilinde çeşitli avantajlardan yararlanmanız mümkündür. Detaylı bilgi edinmek adına 0216 411 95 17 numaralı iletişim hattından bize ulaşabilir ve sigorta uzmanlarımızdan evcil hayvan sigortasına dair danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Dilerseniz web sayfamızda yer alan iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak size dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Türkiye’de evcil hayvan sigortası yapan sigorta şirketleri; Ak Sigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Magdeburger Sigorta ve Zurich Sigorta’dır. Her bir sigorta şirketinin evcil hayvan sigortası için belirlediği teminat kapsamı ve limitleri birbirinden farklıdır.

Evcil hayvan sigortası yaptırırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken kedi veya köpeğinizin mevcut bir hastalığının var olup olmamasıdır. Çünkü böyle bir durumda sigorta şirketi o hastalığa yönelik herhangi bir tedavi masrafını karşılamamaktadır. Sadece poliçenin başlangıç tarihinden sonra meydana gelen hastalıklar için belli bir güvence sağlanmaktadır. Dolayısıyla evcil hayvan sigortası yaptırmadan önce şirketin sunmuş olduğu poliçe kapsamını ayrıntılı bir şekilde incelemeniz ve sunulan hizmetlerin farkında olmanız gerekmektedir.

Genel olarak evcil hayvan sigortasının kapsamı; acil durum teminatı, yatarak tedavi teminatı, ayakta tedavi teminatı, hukuksal koruma teminatı ve ek teminatlardan oluşur. 

 • Acil durum teminatı kapsamında; evcil hayvanın trafik kazası geçirmesi, yüksekten düşmesi, zehirlenmesi, yabancı cisim yutması, elektrik çarpması, başka bir hayvan tarafından saldırıya uğraması, soğuk veya sıcak çarpması gibi acil durum listesine giren riskler güvence altındadır.
 • Yatarak tedavi teminatı kapsamında; ameliyat, cerrahi yatış, dahili yatış, küçük müdahale, tedavi esnasında yapılan laboratuvar ve görüntüleme işlemlerine ait masraflar güvence altındadır.
 • Ayakta tedavi teminatı kapsamında; veteriner muayenesi, ilaç, laboratuvar ve görüntüleme işlemlerine ait masraflar güvence altındadır.
 • Hukuksal koruma teminatı kapsamında; sigortalı hayvanın üçüncü şahıslara vereceği zararlar nedeniyle, evcil hayvan sahibine açılabilecek davalarda oluşacak dilekçe giderleri, temyiz, karar düzeltme giderleri ve avukat masrafları güvence altındadır.

Evcil hayvan sigortasında ek teminatların dahil edilmesiyle birlikte poliçenin genişletilmesi mümkündür. Bu kapsamda ayakta veteriner muayenesi, teşhis ve tedavi masrafları da güvence altına alınmış olur. Genel olarak ana teminatlar acil durumlar için geçerli olmakla beraber ek teminatlar daha ayrıntılı bir koruma sağlar. Tabi bu anlamda evcil hayvan sigortası fiyatları da daha yüksek olacaktır. Gelen ek teminatlar evcil hayvan sigortası yapan şirketlere göre farklılık gösterse de temel olarak şunları içermektedir:

 • Hastalıklar
 • Muayene
 • Doğum ve kısırlaştırma hariç ameliyatlar
 • Tedavi süreci
 • BT taraması, röntgen, MRI, ultrason, kan ve idrar tahlili
 • Kanser

Evcil hayvan sigortası teminat dışı kalan durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Poliçe başlangıç tarihinden önce var olan tüm hastalıklara ait ya da poliçe başlangıç tarihinden önce meydana gelmiş bir kazaya bağlı her türlü talep teminat kapsamı dışındadır.
 • Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Brezilya Mastifi (Fila Brasileiro) köpek ırkları başta olmak üzere, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olan tüm hayvanlar, teminat kapsamı dışındadır.
 • Sigortalı hayvanın çalınması veya herhangi bir şekilde kaybolması teminat kapsamı dışındadır.
 • Her türlü yasadışı organizasyon, yarış, oyun, bilerek kavga ettirme ya da sigortalı hayvanın sahibinin kasten sebep olacağı durum sebebiyle meydana gelecek hasarlar teminat haricidir.
 • Obezite tedavisi ve aşılama işlemleri, hastalığa ya da kazalara bağlı olsun ya da olmasın teminat haricidir.
 • Sigortalı evcil hayvanın, poliçe kapsamına alındığı tarihteki yaşı itibariyle veteriner hekim tarafından belirlenen gerekli aşıları tamamlanmamış ise poliçedeki teminatlar kapsam dışıdır.
 • Her türlü nedene bağlı olarak gerçekleşen ölüm olayları ile ilgili tazminat talepleri teminat kapsamı dışındadır. 
 • Evcil hayvanın hayati tehlikeyi atlatmasına yönelik uygulanan tedavi ve müdahalelerden sonra yapılacak kontrol muayenesi, sarf malzemeleri, fizik tedavi ve hayati önem arz etmeyen benzeri müdahaleler teminat kapsamı dışındadır.
 • Protez, yapay uzuv ve platin gibi implantlar kapsam haricidir.
 • Doğum, üreme ve hamileliğe yönelik tüm tedavi ve müdahaleler teminat haricidir.
 • Doğuştan gelen hastalık ve rahatsızlıklar teminat haricidir.
 • Kısırlaştırma operasyonları, hayati tehlike barındırmadığı sürece, teminat haricidir.

*Evcil hayvan sigortasında teminat dışı kalan diğer durumların listesine sigorta şirketlerinin özel şartlarından ulaşılabilir.

 

Evcil hayvan sigortasında yılda bir kez ücretsiz olarak bazı ek hizmetler sunulmaktadır. Bu bağlamda anlaşmalı veteriner kliniklerden ücretsiz bir şekilde faydalanmanız sağlanır. Tüm bu sunulan avantaj kapsamı sigorta şirketleri açısından değişkenlik gösterebileceği için ek hizmetler konusunda sigorta şirketiyle görüşmek her zaman için en sağlıklısı olacaktır. Genel anlamda sağlanan ek hizmetler aşağıdaki gibidir.

 • Senede bir kez ücretsiz tırnak kesimi
 • Köpek eğitimi hizmetinde indirim
 • Senede bir kez ücretsiz muayene
 • Mikroçip takılırken indirim olanağı
 • Senede bir kez ücretsiz göz ve kulak temizliği

Evcil hayvan sigortası fiyatları; evcil hayvanın yaşı, cinsiyeti, ırkı, poliçe kapsamı ve limitlerine göre hesaplanır. Eğer evcil hayvanın cinsi kalıtsal hastalıklara yatkın değil ve gençse uygun fiyatlar çıkar. Ancak evcil hayvanın cinsi kalıtsal hastalıklara yatkın ve yaşı da ileri ise poliçenin primi yüksek çıkar.

Evcil hayvan sigortasının anlaşmalı olduğu veteriner kliniklerinin listesi sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Sigorta şirketlerinin evcil hayvan sigortası için anlaşma yapmış olduğu veteriner kliniklere web sitelerinden ulaşabilir, yaşadığınız şehir ve ilçeye göre filtreleme yaparak size en yakın klinikleri görebilirsiniz.

Evcil hayvan sigortalarında anlaşmalı veya anlaşmasız veterinerlerin yer alması değişken bir durumdur. Bazı poliçelerde tüm teminatlar için muhakkak anlaşmalı veteriner kliniklerine gitme koşulu bulunmaktadır. Bazılarında ise acil tedavi süreçleri için anlaşmalı olmayan veterinerlerden de hizmet alınabilmektedir. Sadece ücretsiz olarak sunulan ek hizmetler konusunda anlaşmalı kliniklere götürme şartı aranmaktadır.

Kedi ve köpekler için geçerli olan evcil hayvan sigortasında patili dostunuza çip taktırma işlemleri bazı sigorta şirketleri tarafından zorunlu tutulmuştur. Hatta anlaşmalı veterinerlerde hizmet alabilmek adına sigorta sürecinden önce veya poliçeyi edinir edinmez çip takılması şart koşulmuştur. Tüm bu uygulamalar için önceden çipi olan evcil hayvanınızın çip numarası ve bilgileri de sigorta şirketine bildirilmelidir.

Evcil hayvan sigortasında kedi ya da köpeğinizin doğuştan gelen hastalıklarının olması sigortadan faydalanmak isteyen kişileri endişelendirmektedir. Bu kapsamda geçmişten gelen rahatsızlıklar ve kalıtsal hastalıklar evcil hayvan sigortası dahilinde yer almamaktadır. Dolayısıyla bu tür sağlık sorunlarında poliçenizden yararlanmanız mümkün değildir.

Evcil hayvan sigortası sorgulaması için başvurabileceğiniz ilk yol, anlaşmalı olduğunuz sigorta şirketi ile iletişime geçmektir. Bu anlamda isterseniz acenteyi ziyaret ederek veya telefon adresi üzerinden iletişim kurarak sigortanıza dair bilgi edinebilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası ile benzerlik gösteren diğer sigorta çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Kimlerle Çalışıyoruz?

https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/axa.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/sompo.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/generali.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turkiyesigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/allianz.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/nn.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/anadolusigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/chubb.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/aksigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/quick.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/hdi.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/euroko.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/raysigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DEMİR.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turknippon.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ACB.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/groupama.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/agesa.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DOĞA.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/fiba.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/GULF.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/neova.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ylogodemokrasi.jpghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/arex.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/zurich.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/korusigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ankarasigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/magdeburger.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/corpus.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/orientt.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/bereketsigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/unico.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atradius-logo.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ŞEKER.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atlasmutlu.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/KATILIM_EMEKLİLİK.jpg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/MAPFRE_Sigorta_cmyk_250_1.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/aveon.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/hepiyi.png

İlgili ürünler

özel sağlık sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası; SGK’ya bağlı bir devlet sigortası bulunmayan veya devlet sigortasının yetersiz olduğunu düşünen bireylerin, hastalık veya kaza gibi nedenlerden oluşabilecek problemlerde, özel hastanelerde yapılacak tedavi masraflarını güvence altına alan bir sağlık sigortası ürünüdür. Yeni doğan bebeklerden, ortalama 60 yaşına kadar herkes özel sağlık sigortasından faydalanabilir.

evcil hayvan sigortası

Evcil Hayvan Sigortası

Evcil hayvan sigortası; evcil hayvanların sağlık sorunlarında tedavi, muayene veya tahlil gibi hizmetlere ait masraflarını güvence altına alan sigorta ürünüdür.

seyahat sağlık sigortası

Yurtiçi ve Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde, acil sağlık sorunları ve diğer risklere karşı bulunduğunuz coğrafi konuma özel teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

yabancı sağlık sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası; yabancı uyruklu ve Türkiye’de ikamet/oturma izni almak isteyen kişilerin, ülkede bulunduğu süre içerisinde doktor muayenesi, yatarak ve ayakta tedavi işlemleri, ilaç masrafları gibi birçok sağlık ihtiyacında faydalanabileceği sigorta türüdür.

öğrenci seyahat sağlık sigortası

Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışına eğitim için seyahat gerektiren Erasmus, yüksek lisans veya dil öğrenimi gibi süreçlerde, eğitim boyunca risklere karşı teminatlar sunan bir sigorta türüdür.

doğum sigortası

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası; özel hastanelerde hamilelik sürecinde yapılacak rutin kontrolleri, doğum ve yeni doğan işlemleri gibi sağlık hizmetlerinde oluşabilecek masrafları, teminat limitleri kapsamında karşılayan bir sigorta ürünüdür.

tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'lıların özel hastaneye gittiklerinde muayene, tahlil veya tedavi gibi işlemler için ödedikleri fark ücretini güvence altına alan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran 0-65 yaş arasındaki herkes, özel hastanedeki tedavi masrafları için sadece devlete ödemekle yükümlü olduğu 15 TL SGK katılım payını öder, diğer tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.