Bize Ulaşın
Bireysel Sigortalar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası; SGK'lıların özel hastaneye gittiklerinde muayene, tahlil veya tedavi gibi işlemler için ödedikleri fark ücretini güvence altına alan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran 0-65 yaş arasındaki herkes, özel hastanedeki tedavi masrafları için sadece devlete ödemekle yükümlü olduğu 15 TL SGK katılım payını öder, diğer tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Tamamlayıcı Sağlık ile Teklif Al

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı sağlık ihtiyaçlarına göre belirlenebilir:

 • Ameliyat, yoğun bakım, kemoterapi, diyaliz, dahili ve cerrahi yatışlara ait masraflar güvence altında olsun istenirse, yatarak tedavi teminatlı bir poliçe yaptırılabilir. 
 • Yatarak tedavi masraflarına ek olarak; doktor muayenesi, fizik tedavi, laboratuvar ve görüntüleme işlemlerine ait masraflarda teminat altında olsun denirse, poliçe kapsamına ayakta tedavi teminatı eklenmelidir. 
 • Yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine doğum teminatı da eklenebilir. Böylelikle gebelik rutin kontrolleri, komplikasyonlar ve doğum masrafları için de bir güvence oluşturulabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; uygun primleri, seçkin anlaşmalı hastane listesi ve geniş teminat kapsamı ile bireylerin, ailelerin, ileri yaştaki kişilerin ve hamilelik planlayan kadınların standardı yüksek sağlık hizmeti almasını sağlar. Özel sağlık sigortasına göre daha uygun fiyatlı olan tamamlayıcı sağlık sigortası, uygulanan aile indirimi ve vergi indirimi ile birlikte aile bütçesine önemli katkılarda bulunur.

Birçok sigorta şirketi arasında ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun teklifi ararken karmaşa yaşıyor, “Bu işi bir bilene soralım” diye düşünüyorsanız; gelin en uygun sağlık sigortası teklifini sizin için biz bulalım. Detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir ya da sayfanın üst kısmında bulunan bize ulaşın kutucuğuna bilgilerinizi bırakarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından; SGK tarafından kapsama alınmış ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) aktif olan 0-65 yaş arasındaki herkes yararlanabilir. 

0-18 yaş arası çocukların tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilmesi için bazı kurallar vardır:

 

 • Sigorta şirketleri 18 yaşından küçük çocukları genellikle ebeveynleri ile birlikte poliçe kapsamına alır. Bazı sigorta şirketleri ise bu kuralın dışına çıkar ve 18 yaşından küçük çocukları ebeveynsiz sigorta kapsamına alır. 
 • 18-25 yaş arası bekar çocuklar aile poliçesinde yer alabilirken 25 yaşından büyük çocuklar evli veya bekar olmasına bakılmaksızın aile poliçesi içinde yer alamazlar. 25 yaşından büyük kişilere bireysel tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi düzenlenir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında; yatarak tedavi teminatı, ayakta tedavi teminatı ve ek teminatlar bulunur. 

Yatarak tedavi teminatı; 24 saatten uzun süren ve hastanede yatış gerektiren hastalıkların tedavisi için güvence sağlayan teminattır. Yatarak tedavi teminatı kapsamında; ameliyat, cerrahi yatış, dahili yatış, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, suni uzuv, tıbbi malzeme, oda, yemek ve refakatçiye ait masraflar güvence altındadır.

Ayakta tedavi teminatı; 24 saatten kısa süren ve hastanede yatış gerektirmeyen hastalıkların tedavisi için güvence sağlayan teminattır. Ayakta tedavi teminatı kapsamında; doktor muayenesi, fizik tedavi, laboratuvar ve görüntüleme işlemlerine ait masraflar güvence altındadır.

Ek teminatlar; sigorta şirketi tarafından tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine ücretsiz eklenen ve sigortalının standardı yüksek sağlık hizmeti almasını amaçlayan bir teminattır. Ek teminatların kapsamı sigorta şirketine göre farklılık gösterse de genellikle; diş bakım paketi, check-up, diyetisyen, psikolojik danışmanlık ve online doktor gibi sağlık hizmetlerini içerir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında doğum masraflarının ödenebilmesi için aşağıdaki şartların yerine gelmiş olması gerekir:

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alınırken ek prim ödeyerek doğum teminatı poliçeye eklenmelidir.
 • Sigortalı, poliçe başlangıç tarihinden itibaren en az 1 ay sonraya kadar hamile olmamalıdır.
 • Poliçe başlangıç tarihinde hamile olan veya doğum teminatının aktifleşmesi için belirlenmiş bekleme süresi dolmadan hamileliği başlayan sigortalılar bu teminattan yararlanamazlar.

Sigorta şirketleri poliçe başlangıç tarihinden itibaren yatarak tedavi teminatı kapsamına giren belirli hastalıklar ve durumlar için 3 aylık bir bekleme süresi uygular. Hayati risk taşıyan hastalıklar veya kaza durumu hariç olmak üzere, belirtilen 3 aylık bekleme süresi dolmadan önce yatarak tedavi teminatı ve fizik tedavi teminatı poliçe kapsamında kullanılamaz. Ayakta tedavi teminatı için bekleme süresi yoktur, poliçe başlangıç tarihinden itibaren kullanılabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında; poliçe başlangıç tarihinden önce var olan hastalıklar, SGK’nın tedavi masraflarını karşılamadığı hastalıklar, diş tedavisi, estetik, diyetisyen, psikolog, obezite, her türlü omurga hastalıkları, kısırlık tedavisi, meslek hastalıkları ve iş kazaları gibi durumlar poliçe kapsamında değildir. Teminat dışı kalan durumlar listesinin tamamına, sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası için oluşturdukları özel şartlardan ulaşılabilir.

Sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası için sözleşme yapmış olduğu SGK ile anlaşmalı hastaneler ve tıp merkezlerinde geçerlidir. SGK ve sigorta şirketi ile anlaşması olmayan hastaneler ve tıp merkezlerinde tamamlayıcı sağlık sigortası geçerli değildir.

Sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası özelinde anlaşma yaptığı hastaneleri ve tıp merkezlerini liste halinde görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ömür boyu yenileme garantisi; 3 yıl boyunca (bazı sigorta şirketlerinde 4 yıl) tamamlayıcı sağlık sigortasını devam ettiren  kişilere verilen önemli bir haktır. Sigorta şirketleri istisnalar dışında, 3. yılın sonunda sigortalıların sağlık durumlarını değerlendirdikten sonra sigortalısına aşağıdaki hakları verir:

 • Ömür boyu yenileme garantisi kazandıktan sonra ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü teminat kapsamı daraltılmaz, teminat limitleri düşürülmez, sigortalı katılım payları artırılmaz.  
 • Sigortalının bu hakkı kazanmasından sonraki dönemlerde ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından dolayı hastalık ek primi, istisnası uygulanmaz. 
 • Ömür Boyu Yenileme Garantisi bulunan yenileme poliçelerine tazminat ek primi uygulanmaz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında; aile indirimi, hasarsızlık indirimi, vergi indirimi ve il indirimi olmak üzere 5 farklı uygulama vardır. Aile indirimi %5-%10 arası, hasarsızlık indirimi en az %5, vergi indirimi %15 ve il indirimi %30’a kadar indirim avantajı sağlar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları; kişinin yaşı, cinsiyeti, ikamet ettiği şehir ve sağlık durumuna göre hesaplanır. Yaş ilerledikçe tamamlayıcı sağlık sigortası primi artarken, büyük şehirlerin dışında yaşayan kişilerin primleri düşer. Tamamlayıcı sağlık sigortasının net fiyatı ancak sigortalanacak kişilerin TC Kimlik Numarası ile hesaplanabilir.

Kimlerle Çalışıyoruz?

İlgili ürünler

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde, acil sağlık sorunları ve diğer risklere karşı bulunduğunuz coğrafi konuma özel teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel Emeklilik Sigortası; ileriki yaşlarda yaşam kalitesinin düşmemesi için, çalışma dönemlerinizde size uygun düzenli yatırım planı sunarak geleceğinizi, bugünden koruma altına almanızı sağlayan bir sigorta türüdür.

Yat ve Tekne Sigortası

Yat ve Tekne Sigortası; denizde, çekek yerlerinde veya marinalarda oluşabilecek pek çok riske karşı yat, tekne ve içerisinde bulunan teçhizatları koruma altına alan bir sigorta türüdür.

Eşya Sigortası

Eşya Sigortası; ev sahibi veya kiracı olmak fark etmeksizin, eşyalarınızı oluşabilecek hasarlara veya kayıplara karşı maddi açıdan teminat altına alarak, büyük masrafların oluşmasını önleyen bir sigorta çeşididir.

Büyüyen Çocuk

Büyüyen Çocuk Sigortası; 0-17 yaş aralığında bulunan çocuğunuzun geleceği için, erkenden birikim yapmanızı sağlayan bir sigorta ürünüdür.

Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışına eğitim için seyahat gerektiren Erasmus, yüksek lisans veya dil öğrenimi gibi süreçlerde, eğitim boyunca risklere karşı teminatlar sunan bir sigorta türüdür.

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası; çarpma, çarpışma, yangın ve çalınma gibi kişilerin iradesi dışında oluşabilecek risklere karşı aracı güvence altına alan bir sigorta ürünüdür. Trafik sigortasının zorunlu olmasının aksine, kasko sigortası yaptırılması zorunlu değildir. Fakat her gün trafikte veya park halinde oluşabilecek onlarca riske karşı koruma sağlaması nedeniyle birçok araç sahibi kasko sigortasını satın almaktadır.

Motosiklet Trafik Sigortası

Motosiklet trafik sigortası; kaza sebebiyle üçüncü şahıslara vereceğiniz maddi ve bedeni zararları karşılayan, yaptırılması zorunlu bir sigorta ürünüdür.

Hekim İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası

Zorunlu mali sorumluluk sigortasının limitlerini yetersiz bulan hekimlerin, teminat limitlerini yükseltmek için edindiği bir sigorta türüdür.

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası; herhangi bir kaza sonucunda yalnızca karşı tarafta oluşabilecek sağlık ve araç hasarı gibi maddi masrafları karşılayan, Türkiye’de yaptırılması zorunlu olan bir sigorta çeşididir.

Yeşil Kart Sigortası

Yeşil Kart Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizi aracınızla gerçekleştirmek istediğinizde; olası bir kaza sebebiyle, üçüncü şahıslara vereceğiniz maddi ve bedeni zararları karşılayan bir sigorta ürünüdür.

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası; yaşamınız boyunca, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz kazalar sebebiyle oluşabilecek risklere karşı, maddi zararları teminatlar ile koruma altına alan bir sigorta ürünüdür.