Aylık Kasko Nedir? Teminatları Nelerdir?

Her geçen gün değişen talepler, yeni sigorta türlerinin aktif hale gelmesinin de kapısını aralıyor. Son dönemlerde bu değişime verilebilecek örneklerden biri aylık kasko. Her yıl yenilenen ve kapsam süresi 1 yıllık olarak planlanan kasko poliçelerine alternatif olarak tasarlanan aylık kasko poliçesi ile kısa süreli kasko yapmak isteyenler artık kolaylıkla bu üründen yararlanabilecek.
Bu yazımızda aylık kasko hakkında merak edilenleri sizin için derledik. Önce aylık kasko nedir kısaca göz atalım ve ardından konuyu detaylandıralım.

Aylık Kasko Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere “aylık” olarak düzenlenen bir kasko çeşididir. Aylık kaskoda teminatlar yıllık değil aylıktır. Ürün temelinde herhangi bir servis kısıtlaması bulunmaz yalnızca ödeme aylık olarak gerçekleştirilir.
Kaskosunu yıllık değil kısa süreli yaptırmak isteyenler için oldukça cazip bir üründür. Standart 1 yıllık kasko poliçelerine bağlı kalmadan aylık kasko seçeneklerine yönelebilir ve aracınızı bu doğrultuda sigorta kapsamına alabilirsiniz.

Aylık Kasko Teminatları Nelerdir?

Aylık kasko teminatları arasında yanma teminatı, çarpışma teminatı ve çift taraflı çarpışma teminatı yer alır. Bunların yanı sıra kişi dilerse ihtiyari mali mesuliyet teminatını da poliçeye eklenebilir.

Aylık kasko teminatlarından yılda 1 kere mahsus olmak koşulu ile 7/24 asistans hizmetinin de olduğu bilgisini verelim. Sigortalı, ihtiyaç duyması halinde senede 1 kez bu hizmetten yararlanabilir. Aylık kasko poliçesinde çekici hizmeti de poliçeye eklenebilir ve bu sayede yol yardım hizmetlerinden de yararlanmak söz konusu olabilir.

Yanma Teminatı

Aracın teknik bir arızadan ya da bir kaza sonucu yanması durumunda devreye yanma teminatı girer. Yanma neticesinde araçta meydana gelen hasarlar sigorta kapsamı altında değerlendirilir. Buradaki masraflar, poliçede sınırları çizilen limit ve oranlara bağlı olarak ödenir.

Çalınma Teminatı

Aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüste bulunulması, birtakım zararların oluşmasına neden olabilir. İşte bu noktada oluşabilecek maddi zararlar, çalınma teminatı ile güvence altına alınabilir.

Çift Taraflı Çarpışma Teminatı

Kazanın ne zaman ve ne şekilde geleceğini önceden tahmin etmek elbette imkânsız. Ancak olası bir kazada, çift taraflı bir çarpışma söz konusu olursa buradaki hasarlar sigorta güvencesine alınabilir. Karayolunda gerçekleşen motorlu ya da motorsuz araç ya da araçlarla yapılan çarpışmalardan doğan hasarlar bu teminat altında karşılanır.

Aylık Kasko Avantajları

Her kasko ürününde olduğu gibi aylık kaskonun da kendi içinde pek çok avantajı bulunur. Özellikle kaskosunu kısa süreli yaptırmayı tercih edenler için avantajlıdır. Bu avantajları maddelerle anlatalım.

  • Kasko prim ödemesi sırasında kredi kartına herhangi bir bloke konmaz
  • Yıl içinde kişi dilediği zaman aylık kasko yaptırmayı tercih edebilir
  • Kasko poliçesini iptal edebilmek için 1 yıl bekleme zorunluluğu yoktur, istenildiği zaman iptal işlemleri başlatılabilir.
  • Poliçe aylık olarak kendini yeniler ve yenileme otomatik olarak gerçekleştirilir.
  • 1 yıllık kaskolarda olduğu gibi, yenileme döneminde hasarsızlık indirimi alınabilir
  • Genişletişmiş kasko imkânı vardır kişi dilerse kaskosunu genişletebilir ve daha fazla koruma sağlayabilir.
  • Aracın bir kazaya karışması durumunda servisten destek alınabilir ve aracın onarımı yaptırılabilir.

 

Aylık Kasko Kimler İçin Uygundur?

Aylık kaskodan herkes yararlanabilir ancak özellikle bazı kişiler için çok daha uygun olacaktır. Bunlardan ilki güncel kaskosu olan ve yenileme dönemi gelmiş kişilerdir. Kaskosunu yenileme dönemi gelenler, aylık kasko ve avantajlarından yararlanabilirler.
Bir diğer kısım ise poliçe yenilemesinde vade boşluğu 15 güne kadar olan sigortalılardır. Bu sigortaya sahip kişiler de yıllık yerine aylık kasko yaptırabilir ve avantaj sağlayabilirler.

6 Aylık Kasko Olur mu?

Sigorta şirketleri tarafından sunulan 6 aylık kasko diye bir hizmet bulunmamaktadır. Kaskolar yıllık olarak yapılır ancak kişi dilerse 6 ayın sonunda kaskosunu iptal edebilir.

3 Aylık Kasko Olur mu?

6 aylık kaskoda olduğu gibi 3 aylık kasko da mevcut değildir. Kaskosunu sadece 3 ay için kullanmak isteyenler aylık kaskodan yararlanabilir ve 3 ay boyunca otomatik olarak yenilenen aylık kaskoya sahip olabilir.

Aylık Kasko Fiyatları Nasıldır?

Aylık kasko fiyatları poliçe kapsamına bağlı olarak değişecektir. Poliçe kapsamına ne kadar çok teminat eklenirse, sigorta primi de o kadar artacaktır. Ancak bir yıllık kasko primine göre bir aylık kasko primi çok daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Aylık Kasko İçin Genç Sigortadan Teklif Alın!

Sizin için en uygun aylık kaskonun ne olduğunu Genç Sigorta’nın uzman sigorta danışmanlarından öğrenebilirsiniz. Dilerseniz 0216 411 95 17 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir ya da sitemizdeki formu doldurarak sizi aramamızı talep edebilirsiniz.
Çağrı merkezimizdeki uzman ekibimizle yapacağınız görüşmenin ardından, size en uygun sigortayı vakit kaybetmeden yaptırabilirsiniz. Birden fazla sigorta şirketinin sunduğu teklifleri değerlendirebilir ve kararlarınızı bu doğrultuda verebilirsiniz.

Genç Sigorta Banner

İlgilendiğiniz bir sigorta ürünü mü var?
Numaranızı verin, uzmanımız sizi arasın.