Büyüyen Çocuk Sigortası

Büyüyen Çocuk Sigortası; 0-17 yaş aralığında bulunan çocuğunuzun geleceği için, erkenden birikim yapmanızı sağlayan bir sigorta ürünüdür.

büyüyen çocuk sigortası
Genç Sigorta
büyüyen çocuk sigortası

Büyüyen Çocuk Sigortası ile; 18-25 yaş aralığında bulunan sigorta süresinin sonunda, ödemeleri tamamladığınız takdirde prim tutarını teslim alabilirsiniz.

Büyüyen Çocuk Sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler ve teminatlar şu şekildedir:

 • Dilerseniz; çocuğunuz için veya bakımını üstlendiğiniz bir çocuk için sigorta yaptırabilirsiniz.
 • Büyüyen Çocuk Sigortasında; çocuğunuz yaşı ve sigortalı olunacak süre toplamı 25 yaşını geçmemelidir.
 • Zorunlu sigorta süreleri, sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Sigorta sonlandırma süresini 18-25 yaş aralığında tercih edebilirsiniz.
 • Sigorta süresi sonunda çocuğunuz için prim ücretlerini toplu halde veya 5-10 yıl içerisinde her yıl artan şekilde maaş olarak ödeme alabilirsiniz.
 • Sigortalının vefatı durumunda; masraf payları kesilmesinin ardından prim ödemelerinizi alabilirsiniz. 

Büyüyen Çocuk Sigortası; başınıza gelebilecek vefat, kritik hastalık veya kazaya bağlı gelişen kalıcı sakatlık sonucu iş görememezlik durumunda bile çocuğunuzun eğitim hayatını sürdürmesini sağlar. Tüm bu güvencelerinin yanı sıra size ek imkanlar sunmaktadır. Prim ödemeleriniz ile vergi avantajı sağlayabilir, anlaşmalı sağlık kuruluşlarında indirimli hizmet alabilir veya ücretsiz ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Uygun prim ödemeleri ile bütçenizi koruma altına alabilir; aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık gibi prim ödeme aralığını isteğinize göre tercih edebilirsiniz.

Çocuğunuzun geleceğini bugünden şekillendirmek ve koruma altına almak isterseniz; ihtiyacınız olan ürün Büyüyen Çocuk Sigortasıdır. Sigortanızı satın alırken, en doğru poliçeye sahip olmak için; uzman sigorta danışmanlarımızdan size özel sunacağı poliçelerden yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi ve teklif almak için sayfanın üst kısmındaki butondan açılan forma bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilir ya da 0216 411 95 17 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Büyüyen Çocuk Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Büyüyen Çocuk Sigortası; 0-17 yaş arasında olan kendi çocuğunuz veya bakımını üstlendiğiniz bir çocuğun ister hayata atılırken, ister eğitimi için kullanabileceği birikim güvencesidir. Çocuğunuz için yaptığınız prim ödemeleri bir süre sonra kar payı ile birlikte birikime dönüşür ve hayat boyu maddi anlamda büyük bir güvence sağlar.

 

Diğer bir deyişle Çocuklar için Hayat Sigortası olan Büyüyen Çocuk Sigortası; sigorta yaptırdığınız çocuğunuzun 18-25 yaş aralığında, ödediğiniz primleri toplu veya 5-10 yıl içerisinde her yıl artan maaş şeklinde alabilmesine olanak sağlar. Böylelikle eğitimi için veya hayata atılırken maddi birikime sahip olur.

Büyüyen çocuk sigortasının pek çok avantajı bulunur. Bunlardan birkaçı;

 • Başınıza gelebilecek hastalık veya vefat gibi durumlarda, bakımını üstlendiğiniz çocuğun eğitim hayatını sürdürmesini sağlar. 
 • Bazı sigorta şirketleri anlaşmalı sağlık kuruluşlarında indirimli hizmet, ücretsiz ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti imkânı sunmaktadır. 
 • Prim ödemeleriniz ile vergi indirimine sahip olabilir; uygun prim ödemeleri ile bütçenizi de güvenceye alabilirsiniz.

“Çocuğum için yatırım sigortası” olarakta adlandırılan Büyüyen Çocuk Sigortasını; sorumluluğunu aldığınız veya kendi çocuğunuz için yaptırabilirsiniz. 

Sigorta poliçesinin geçerli olabilmesi için:

 • Sigorta süresinin en az 10 en fazla 25 yıl olması gerekmektedir.
 • Sigortalanacak çocuk 0 ile 17 yaş aralığında olmalıdır.
 • Bu şartlara bağlı olarak; çocuğun yaşı ve sigorta süresi toplamı 25 yılı geçmemelidir.
 • Sigortayı yaptıracak kişi 18-55 yaş aralığında olup; sigorta süresi ve sigorta ettirenin yaş toplamı 65’i geçmemelidir.

Zorunlu sigorta süreleri ve yaş aralıkları bazı sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Büyüyen Çocuk Sigortası temel olarak birikim teminatı sunmaktadır. Bu teminat sayesinde prim ödemeleri tamamlanan sigortalı, belirlenen süre sonunda birikimini almaya hak kazanmaktadır.

Bazı sigorta şirketleri temel olarak sunulan birikim teminatına ek risk teminatı da sunmaktadır. Bu teminat sayesinde prim ödemeleri tamamlanmadan sigorta ettirenin vefatı durumunda, ödenen son prim tutarı üzerinden kalan ödemeler sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Yaşını tamamlayan çocuğun eğitim birikimi kesintiye uğramadan toplu şekilde ödenmektedir.

Büyüyen Çocuk Sigortası “Hayat Sigortaları Genel Şartları”nda yer aldığı gibi; tedavi amacı dışında radyasyona maruz kalma, savaş, terör, ayaklanma gibi durumlara veya kişinin kendine zarar verme eylemine bağlı ölümleri teminat dışında bırakmaktadır.

Bu sigorta bir tür çocuğa hayat sigortası niteliğinde olduğundan; teminat dışı halleri detaylı öğrenmek için Hayat Grubu Sigortaları Yönetmeliğini ve Hayat Sigortaları Genel Şartlarını inceleyebilirsiniz.

Büyüyen Çocuk Sigortası; ödeyeceğiniz prim tutarları ve ihtiyacınız olan teminatların belirlenmesinin ardından, sigorta şirketi veya brokerlerin hazırlayacağı poliçe ile yaptırılmaktadır. Dilerseniz sigorta şirketinin şubesine giderek, dilerseniz online üzerinden yaptırabilirsiniz.

Büyüyen Çocuk Sigortasını sigorta şirketlerinin yetkili şubelerinden veya sigorta brokerleri aracılığı ile yaptırabilirsiniz. Bir sigorta brokerliği olan Genç Sigorta; pek çok sigorta şirketinin Büyüyen Çocuk Sigortası arasında, uzman sigorta danışmanları sayesinde ihtiyaçlarınıza yönelik sigortayı bulmanıza yardımcı olur.

Pek çok sigorta şirketi çocuğunuzun eğitim ve geleceğini koruma altına alabilmeniz için sigorta ürünü sunmaktadır. Büyüyen Çocuk Sigortası yapan sigorta şirketleri ve sigorta ürünleri şunlardır:

 • Allianz Sigorta Büyüyen Çocuk Sigortası
 • Anadolu Hayat Emeklilik Çocuğum için Yatırım Sigortası
 • Fiba Emeklilik Kesintisiz Hayat Eğitim Sigortası

 

Büyüyen Çocuk Sigortası; 0-17 yaş aralığında güvence altına alınan çocuğun 18-25 yaş aralığında birikime sahip olmasını sağlar. Sigorta başlangıç tarihinde belirlenen,  en az 10 yıl en çok 25 yıl süre ile büyüyen çocuk sigortası geçerlidir. 

Büyüyen Çocuk Sigortasının fiyatları her sigorta şirketine ve sizin belirleyeceğiniz prim ödemelerine göre değişkenlik göstermektedir. Dilerseniz prim ödemelerini aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık gibi periyotlarla yapabilirsiniz. Yanı sıra teminat tutarını ve ödeyeceğiniz primleri kendiniz belirleyebilirsiniz bu sayede bütçeniz dahilinde çocuğunuza birikim yapmanız mümkün olur.

Büyüyen Çocuk Sigortasının sorgulamasını E-Devlet üzerinden yapabilir; sigorta danışmanınız aracılığıyla veya sigortanızı online yaptırdıysanız satın aldığınız site üzerinden de sorgulayabilirsiniz. 

Sigortacının cayma hakkı bilgilendirmesinin ardından 15 gün içerisinde cayma süresi bulunmaktadır. Sigortacı bilgilendirmeyi yapmadığı durumlarda ise prim ödenmesini takip eden 1 ay içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Büyüyen Çocuk Sigortasını iptal etmek istemeniz durumunda sigorta şirketinize veya sigorta danışmanınıza ulaşarak gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Gerekli şartlar uygun olduğunda sigortanızı iptal ettirebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Genç Sigorta’dan Büyüyen Çocuk Sigortası teklifi almak. Teklif almak için sayfanız üst kısmında yer alan formu doldurmanız yeterlidir. Formu doldururken girmiş olduğunuz telefon numarası üzerinden sigorta danışmanlarımız sizi arayacak, Büyüyen Çocuk Sigortası hakkında detaylı bilgi verecektir. Dilerseniz sigorta danışmanlarımız birçok sigorta şirketinden sizin adınıza teklif çalışabilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.

Çocuğunuzu ve onun geleceğini güvence altına almak isterseniz; çocuğunuz için pek çok sigorta ürünü bulunmaktadır. Aşağıdaki sigorta ürünlerinden çocuğunuza uygun olan güvencelere göz atabilirsiniz:

 • Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
 • Çocuklar için Özel Sağlık Sigortası

Kimlerle Çalışıyoruz?

https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/axa.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/sompo.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/generali.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turkiyesigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/allianz.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/nn.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/anadolusigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/chubb.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/aksigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/quick.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/hdi.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/euroko.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/raysigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DEMİR.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/turknippon.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ACB.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/groupama.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/agesa.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/DOĞA.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/fiba.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/GULF.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/neova.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ylogodemokrasi.jpghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/arex.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/zurich.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/korusigorta.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ankarasigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/magdeburger.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/corpus.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/orientt.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/bereketsigorta.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/unico.svg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atradius-logo.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/ŞEKER.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/atlasmutlu.svghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/KATILIM_EMEKLİLİK.jpg
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/06/MAPFRE_Sigorta_cmyk_250_1.pnghttps://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/aveon.png
https://www.gencsigorta.com/wp-content/uploads/2022/12/hepiyi.png

İlgili ürünler

büyüyen çocuk sigortası

Büyüyen Çocuk Sigortası

Büyüyen Çocuk Sigortası; 0-17 yaş aralığında bulunan çocuğunuzun geleceği için, erkenden birikim yapmanızı sağlayan bir sigorta ürünüdür.

ferdi kaza sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası; yaşamınız boyunca, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz kazalar sebebiyle oluşabilecek risklere karşı, maddi zararları teminatlar ile koruma altına alan bir sigorta ürünüdür.

hayat sigortası

Hayat Sigortası

Hayat Sigortası; vefat, tehlikeli hastalık, maluliyet veya işsizlik gibi beklenmeyen risklere karşı, yaşamınız boyunca sizi, sevdiklerinizi ve yaşam standartlarınızı teminat kapsamında koruma altına alan bir sigorta çeşididir.

geri ödemeli hayat sigortası

Geri Ödemeli Hayat Sigortası

Geri Ödemeli Hayat Sigortası, sigortalı bireyin vefat etmesi durumunda ailesini veya hukuki varislerini koruma altına alan; sigorta süresinin sonunda vefat durumu gerçekleşmediği takdirde prim ücretlerini iade eden bir sigorta ürünüdür.