Bize Ulaşın
Bireysel Sigortalar

Motosiklet Kasko Sigortası

Motosiklet Kasko Sigortası; trafikte seyir veya park halinde oluşabilecek çarpma, çarpışma, kısmen veya tamamen çalınma, yanma veya üçüncü şahısların kötü niyetli davranışları sebebiyle oluşacak zararlara karşı, motosikletinizi ve bütçenizi koruma altına alan bir sigorta çeşididir.

Motosiklet Kasko Sigortasının kapsamını, ihtiyacınıza uygun poliçe teminatları ile belirleyebilirsiniz:

Trafik kazası, devrilme, düşme, çarpma, yanma veya çalınma gibi temel risklere karşı, yalnızca ana teminatları içeren bir poliçe ile; uygun fiyatlı güvenceye sahip olabilirsiniz.
Ana teminatların yanı sıra; deprem, sel gibi doğal afetler, anahtar kaybı, yanlış akaryakıt dolumu, terör vb. kötü niyetli hareketler, kilit sistemi gibi aksam tedariği ve hukuksal koruma hizmetleri içeren bir poliçe ile; geniş kapsamlı teminatlara sahip olabilirsiniz.

Bu teminatlara ek fabrika çıkışı veya sonradan ilave edilen aksesuarlar, poliçede belirtilmesi şartı ve ekstra prim dahilinde teminat altına alınabilir. Kask ve koruyucu kıyafetler de, yan ve arka bagaj aksesuar teminatı ile poliçeye dahil edilebilir.

Motosiklet Kasko Sigortası; geniş teminat kapsamı, yaygın anlaşmalı servis ağları, 7/24 destek hattı ve mini onarım gibi yüksek standartta hizmet alabilmeniz adına sunduğu ek teminatları ile birçok riske karşı geleceğinizi korumaya almaktadır. Dilerseniz poliçenize yurt dışı teminatını ekleyerek, istediğiniz her yerde güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Hasarsızlık indirimi gibi avantajları ile de bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Kendinize en uygun motosiklet sigortası ararken, poliçeler arasında kaybolmayın; doğru teklifi sizin için bulalım. 0216 411 95 17 numaralı telefon hattımızdan veya sayfanın üst kısmındaki butona bilgilerinizi bırakarak bize ulaşın, uzman sigorta danışmanlarımız sizin için teklif hazırlasın. “Ailenizin Sigortacısı”, hayatın her alanında daima yanınızda.

Bilmeniz Gerekenler

Evet, motosiklet için kasko sigortası yapılır. Motosikletin yüksek riziko içeren bir araç olduğu düşünüldüğünde, olası hasarları maddi açıdan güvence altına almak için kasko sigortası yaptırılmalıdır. Ancak her sigorta şirketi risk oranı yüksek olduğundan dolayı motosiklet için kasko poliçesi düzenlemez. Alanında uzman bir sigortacı ile iletişime geçip, en uygun ve en kapsamlı motosiklet sigortasını yapan sigorta şirketi tespit edilmelidir.

Motosiklet kasko sigortası teminatları sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir. Genellikle motosiklet kasko sigortası aşağıdaki riskler için teminat sağlar:

 

 • Çarpışma, çarpma, devrilme, düşme, yuvarlanma
 • Çalınma
 • Yanma
 • Çekme ve çekilme zararları
 • 3.kişilerin kötü niyet-muziplik
 • Kilit sisteminin değiştirilmesi
 • Araç anahtarının ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması
 • Hatalı akaryakıt dolumu
 • Cam ve plastik aksam teminatı
 • Araca sonradan monte edilen donanım ve monte aksesuarlar
 • Artan mali sorumluluk sigortası
 • Hukuksal koruma teminatı
 • Anahtar kaybı
 • Deprem
 • Sel ve su baskını
 • Toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım
 • Grev, lokavt, halk hareketleri, kargaşalık, kötü niyetli hareketler ve terör

Sigorta şirketleri, motosiklet kasko sigortası teminatlarına ek olarak poliçenin standardını yükseltmek için bazı ek hizmetler sunar. Bu ek hizmetler ve kapsamları sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir. Genellikle aşağıdaki hizmetler poliçe kapsamına eklenebilir:

 • Mini onarım
 • Kask ve Koruma Kıyafetleri
 • Ekipman ve Ek Donanım Koruma
 • Kaza veya Arıza Durumunda 7/24 destek

Motosiklet kasko poliçesinde belirtilen aracın standardının dışında, fabrika çıkışında veya sonradan ilave edilmiş aksesuarlar, bedeli poliçede belirtilmek kaydıyla teminat altına alınabilir.

Motosiklet kasko poliçeleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olup, ek prim ödeyerek yurt dışı teminatı eklenebilir. Böylelikle yurt dışı seyahatlerinde motosiklet için güvence sağlanabilir.

Anlaşmalı motosiklet servisi; motosikletin üreticisi veya temsilcisi tarafından onarım yetkisi verilen ve sigorta şirketi ile anlaşması bulunan yetkili servislerdir. Motosikletin hasar alması durumunda istenilen anlaşmalı servise tamiri için götürülebilir.

Motosiklet kasko sigortasının fiyatları; sürücüye ait bilgiler, motosikletin kullanılacağı şehir, motosiklet sahibinin kaza geçmişi, motosikletin yaşı, markası, modeli, kasko değeri, teminat kapsamı ve limitlerine göre hesaplanır.

Kimlerle Çalışıyoruz?

İlgili ürünler

Yeşil Kart Sigortası

Yeşil Kart Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizi aracınızla gerçekleştirmek istediğinizde; olası bir kaza sebebiyle, üçüncü şahıslara vereceğiniz maddi ve bedeni zararları karşılayan bir sigorta ürünüdür.

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası; yabancı uyruklu ve Türkiye’de ikamet/oturma izni almak isteyen kişilerin, ülkede bulunduğu süre içerisinde doktor muayenesi, yatarak ve ayakta tedavi işlemleri, ilaç masrafları gibi birçok sağlık ihtiyacında faydalanabileceği sigorta türüdür.

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası; herhangi bir kaza sonucunda yalnızca karşı tarafta oluşabilecek sağlık ve araç hasarı gibi maddi masrafları karşılayan, Türkiye’de yaptırılması zorunlu olan bir sigorta çeşididir.

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde, acil sağlık sorunları ve diğer risklere karşı bulunduğunuz coğrafi konuma özel teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Geri Ödemeli Hayat

Geri Ödemeli Hayat Sigortası, sigortalı bireyin vefat etmesi durumunda ailesini veya hukuki varislerini koruma altına alan; sigorta süresinin sonunda vefat durumu gerçekleşmediği takdirde prim ücretlerini iade eden bir sigorta ürünüdür.

Hekim Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası

Kamu, özel sağlık kuruluşu veya serbest çalışan uzman hekimlerin, üçüncü şahıslara verebileceği zararlarda açılan tazminat davalarının masraflarını karşılayan, yaptırılması zorunlu olan bir sigorta ürünüdür.

YMM Mesleki Sorumluluk Sigortası

Yeminli Mali Müşavirlik yapan kişilerin, kusurlu işlemleri sonucu mükelleflerine gelebilecek idari para ve usulsüzlük cezası gibi masrafları, teminat limitleri kapsamında tazmin eden bir sigorta çeşididir.

Büyüyen Çocuk

Büyüyen Çocuk Sigortası; 0-17 yaş aralığında bulunan çocuğunuzun geleceği için, erkenden birikim yapmanızı sağlayan bir sigorta ürünüdür.

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası; SGK’ya bağlı bir devlet sigortası bulunmayan veya devlet sigortasının yetersiz olduğunu düşünen bireylerin, hastalık veya kaza gibi nedenlerden oluşabilecek problemlerde, özel hastanelerde yapılacak tedavi masraflarını güvence altına alan bir sağlık sigortası ürünüdür. Yeni doğan bebeklerden, ortalama 60 yaşına kadar herkes özel sağlık sigortasından faydalanabilir.

Yat ve Tekne Sigortası

Yat ve Tekne Sigortası; denizde, çekek yerlerinde veya marinalarda oluşabilecek pek çok riske karşı yat, tekne ve içerisinde bulunan teçhizatları koruma altına alan bir sigorta türüdür.

Motosiklet Kasko Sigortası

Motosiklet Kasko Sigortası; trafikte seyir veya park halinde oluşabilecek çarpma, çarpışma, kısmen veya tamamen çalınma, yanma veya üçüncü şahısların kötü niyetli davranışları sebebiyle oluşacak zararlara karşı, motosikletinizi ve bütçenizi koruma altına alan bir sigorta çeşididir.

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası; Zorunlu Trafik Sigortası bulunan araç sahiplerinin, olası bir kaza durumunda üçüncü şahıslara vereceği hasarın Trafik Sigortası limitlerini aşması durumunda, kalan masrafları karşılayan bir sigorta türüdür.