Bize Ulaşın
Bireysel Sigortalar

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası; Zorunlu Trafik Sigortası bulunan araç sahiplerinin, olası bir kaza durumunda üçüncü şahıslara vereceği hasarın Trafik Sigortası limitlerini aşması durumunda, kalan masrafları karşılayan bir sigorta türüdür.

Başka bir deyişle; Trafik Sigortası teminat limitlerinin yetersiz olduğunu düşünen bireylerin, limitleri yükseltmek için satın aldığı bir sigortadır.

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası;

  • Maddi Zararlar Teminatı kapsamında; büyük hasar meydana gelen üçüncü şahıs araçlarında, Trafik Sigortasından arta kalan zararları karşılamaktadır.
  • Sağlık Giderleri Teminatı kapsamında; kaza esnasında zarar gören üçüncü şahısların, Trafik Sigortasından arta kalan hastane ve tedavi masraflarını karşılamaktadır.
  • Bu teminatların yanı sıra; Trafik Sigortasında bulunmayan, Manevi Tazminat taleplerini karşılayarak, kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.

Herhangi bir kaza durumunda; zararları Zorunlu Trafik Sigortası karşılamakta, ardından kalan miktar için İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası devreye girmektedir. 

Trafikte uzun vakit geçiren, sıkça şehir içi veya şehirler arası seyahatleri yapan bir araç sahibiyseniz; daha fazla risk altında bulunduğunuzdan, İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortasını tercih ederek bütçenizi koruma altına alabilirsiniz. Limitleri bütçenize göre belirleyebileceğiniz gibi; uygun prim farkları ile limitsiz bir poliçe teminatı seçerek, güvenle seyahat edebilirsiniz.

“Ailenizin Sigortacısı” Genç Sigorta’da, yaşamınızın her alanı için bir güvence bulabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun bir poliçe arıyorsanız; uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve tecrübeli, mesleğinde uzman sigorta danışmanlarımız ile gereken sigortaya kolayca ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya sayfanın üst kısmındaki butondan açılan forma bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Kimlerle Çalışıyoruz?

İlgili ürünler

Motosiklet Trafik Sigortası

Motosiklet trafik sigortası; kaza sebebiyle üçüncü şahıslara vereceğiniz maddi ve bedeni zararları karşılayan, yaptırılması zorunlu bir sigorta ürünüdür.

Büyüyen Çocuk

Büyüyen Çocuk Sigortası; 0-17 yaş aralığında bulunan çocuğunuzun geleceği için, erkenden birikim yapmanızı sağlayan bir sigorta ürünüdür.

Geri Ödemeli Hayat

Geri Ödemeli Hayat Sigortası, sigortalı bireyin vefat etmesi durumunda ailesini veya hukuki varislerini koruma altına alan; sigorta süresinin sonunda vefat durumu gerçekleşmediği takdirde prim ücretlerini iade eden bir sigorta ürünüdür.

Yeşil Kart Sigortası

Yeşil Kart Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizi aracınızla gerçekleştirmek istediğinizde; olası bir kaza sebebiyle, üçüncü şahıslara vereceğiniz maddi ve bedeni zararları karşılayan bir sigorta ürünüdür.

Doğum Sigortası

Doğum Sigortası; özel hastanelerde hamilelik sürecinde yapılacak rutin kontrolleri, doğum ve yeni doğan işlemleri gibi sağlık hizmetlerinde oluşabilecek masrafları, teminat limitleri kapsamında karşılayan bir sigorta ürünüdür.

Konut Sigortası

Konut sigortası; bir evin başına gelebilecek yangın, su baskını, hırsızlık gibi herhangi bir kaza sebebiyle oluşacak olan zararları karşılayarak, daha büyük masrafların doğmasını engelleyen bir sigorta türüdür. Ev sahibi ya da kiracı olmak fark etmeksizin, 18 yaşından büyük herkes konut sigortasından faydalanabilir.

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası; yaşamınız boyunca, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz kazalar sebebiyle oluşabilecek risklere karşı, maddi zararları teminatlar ile koruma altına alan bir sigorta ürünüdür.

Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel Emeklilik Sigortası; ileriki yaşlarda yaşam kalitesinin düşmemesi için, çalışma dönemlerinizde size uygun düzenli yatırım planı sunarak geleceğinizi, bugünden koruma altına almanızı sağlayan bir sigorta türüdür.

Evcil Hayvan Sigortası

Evcil hayvan sigortası; evcil hayvanların sağlık sorunlarında tedavi, muayene veya tahlil gibi hizmetlere ait masraflarını güvence altına alan sigorta ürünüdür.

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde, acil sağlık sorunları ve diğer risklere karşı bulunduğunuz coğrafi konuma özel teminat limitleri ile güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Eşya Sigortası

Eşya Sigortası; ev sahibi veya kiracı olmak fark etmeksizin, eşyalarınızı oluşabilecek hasarlara veya kayıplara karşı maddi açıdan teminat altına alarak, büyük masrafların oluşmasını önleyen bir sigorta çeşididir.

Yat ve Tekne Sigortası

Yat ve Tekne Sigortası; denizde, çekek yerlerinde veya marinalarda oluşabilecek pek çok riske karşı yat, tekne ve içerisinde bulunan teçhizatları koruma altına alan bir sigorta türüdür.