Bize Ulaşın
Kurumsal & Endüstriyel Sigortalar

İşyeri Sorumluluk Sigortaları

İş yeri Sorumluluk Sigortaları; şirket sahiplerinin sorumluluğunda olan, işletme sınırları içerisinde personel veya üçüncü şahısların başına gelecek kaza ve riskleri teminat altına alan bir sigorta ürünüdür.

İş kazalarının hukuki sorumluluğu işverene aittir ve İş yeri Sorumluluk Sigortaları; Sosyal Sigortalar Kurumu’nun karşılamadığı durumlara teminat sağlamaktadır.

İş yeri Sorumluluk Sigortaları; farklı teminat seçenekleri ile birçok riske karşı işverenlere koruma sağlamaktadır:

  • İşveren Sorumluluk Teminatı kapsamında; kurumlarda, çalışanların karşılaşabileceği kazaların işverene düşen sorumluluğun doğuracağı masraflar teminat limitlerince tazmin edilmektedir.
  • Üçüncü Şahıs Sorumluluk Teminatı kapsamında; işletmenin ihmal veya kusuru sebebiyle üçüncü şahısların yaralanma, sağlık kaybı veya vefat etmesi gibi bedeni; mal ve varlıklarının zarar görmesi gibi maddi zararları poliçe limitleri tutarınca karşılanmaktadır.
  • Asansör Sorumluluk Teminatı kapsamında; poliçede belirtilen asansör/asansörler sebebiyle üçüncü şahısların görebileceği zararlar; bu zararlara bağlı açılacak tazminat davalarının mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri karşılanmaktadır. 
  • Emniyeti Suistimal Teminatı kapsamında; çalışanların işletmeye ait para, değerli varlık veya kıymetli evrakları çalması, kendi varlığına geçirmesi, dolandırıcılık yolu ile sahiplenmesi gibi zararlar koruma altına alınmaktadır.

İş yeri Sorumluluk Sigortaları, işletme ve işletme sahiplerine kapsamlı bir koruma sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir. Teminatlar kurumların ihtiyaçlarına yönelik hazırlanabileceği gibi; çalışanların toplu olarak ulaşımı esnasında oluşabilecek iş kazaları, Türkiye Cumhuriyeti sınırları haricinde meydana gelebilecek iş kazaları, meslek hastalıkları için tazminat davaları ve manevi tazminat talepleri gibi risklere karşı uygun prim ödemeleri ile ek teminatlar eklenebilmektedir.

İş yeriniz ve işletme sorumluluklarınız hakkında endişe duyuyorsanız; Genç Sigorta daima yanınızda. Karşılaşabileceğiniz her türlü risk için sigorta ürünleri sunan Genç Sigorta ile işletmeniz adına kolayca teklif alabilir; bütçenizi zorlamadan sigortalı olabilirsiniz. Uzman sigorta danışmanlarımızdan detaylı bilgi ve teklif almak için 0216 411 95 17 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir ya da sayfanın üst kısmındaki butondan açılan forma bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Kimlerle Çalışıyoruz?

İlgili ürünler

Mesleki Sorumluluk Sigortaları

Mesleki Sorumluluk Sigortaları; kurumsal işletmelerin, mesleğini icra ederken veya hizmet sunarken kazaen üçüncü şahıslara maddi ve bedeni verdiği zararlarda istenilen tazminat talepleri; bu taleplere bağlı olarak açılacak dava, mahkeme ve avukatlık masraflarını tazmin eden bir sigorta ürünüdür.

Siber Güvence

Siber Güvence Sigortası; işletme ve KOBİ’lerin, güvenlik riskleri nedeniyle dijital alanda yaşayabilecekleri siber saldırılara bağlı masraflarını, teminatlar dahilinde koruma altına alan bir sigorta çeşididir.

Grup Sağlık Sigortaları

Grup Sağlık Sigortaları; işletmelerin, personellerinin sağlık ihtiyaçlarında ayakta ve yatarak tedavi masraflarını karşılaması adına yaptırdığı; firmalara ve çalışanlara uygun prim ödemeleri ile birçok avantaj sağlayan bir tür sağlık sigortasıdır.

Vicdani Sorumluluk Sigortası

Vicdani Sorumluluk Sigortası, işletme sahiplerinin personellerini koruması ve daha güvenilir çalışma şartları sunabilmesi için; Grup Ferdi Kaza Sigortasıyla, çalışan ve ailesini garanti altına alan bir sigorta türüdür.

Mali Teminat Sigortaları

Mali Teminat Sigortaları; işletme ve işletme sahiplerinin mali kayıplara uğramaması adına pek çok riske karşı garanti sunan bir sigorta ürünüdür.

İnşaat All Risk Sigortaları

İnşaat All Risk Sigortaları; inşaat ve montaj projelerine hizmet sunan işletmelerin, çalışma esnasında karşılaşılabilecek tüm riskleri, teminatları ile koruma altına alan bir sigorta çeşididir.

Kefalet Sigortası

Kefalet Sigortası, işletmelerin kefil gerektiren iş durumlarında kefili olan; sözleşme imzaladığı kurumlara borçlarını ödeyemediği hallerde, kurum zararlarını teminat limitlerince karşılayan bir sigorta çeşididir.

Alacak Sigortası

Alacak Sigortası; işletmelerin yurt içi veya yurt dışına yaptığı vadeli satışlarda, alacaklarını tahsil edememesi nedeniyle ticari kayba uğramasını engelleyen bir sigorta türüdür.

İşyeri Sorumluluk Sigortaları

İş yeri Sorumluluk Sigortaları; şirket sahiplerinin sorumluluğunda olan, işletme sınırları içerisinde personel veya üçüncü şahısların başına gelecek kaza ve riskleri teminat altına alan bir sigorta ürünüdür.

Tarım Sigortası

Tarım Sigortaları, tarım veya hayvancılık işleri ile uğraşan; çiftçiyi, üreticiyi ve verdikleri emekleri pek çok alanda risklere karşı teminatlar ile güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Mühendislik All Risk Sigortaları

Mühendislik All Risk Sigortaları, işletmelerinde elektronik cihaz, hareketli veya sabit makinesi bulunan firmaların karşılaşabileceği her türlü doğal afet, yangın, ani kaza, cihaz bozulması veya kırılması gibi riskleri garanti altına alan bir sigorta ürünüdür.

3. Şahıs Sorumluluk Sigortaları

Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortaları; işletmelerin ürettiği veya sattığı ürünlerin hatalı olması sebebiyle üçüncü şahıslara ve firmaya verebileceği zarar masraflarını karşılayan bir sigorta türüdür.